Я пам'ятаю той день, коли мені випала нагода познайомитися з дивовижними історіми Івана Семеновича Нечуя-Левицького. Уже з перших сторінок його "Кайдашевої сім'ї" я зрозумів, що біьш заоплюючих ситуацій та розповідей, мабуть, не зустрічав ніколи. Автору вдається на диво вміло передати атмосеру сімейних стосунків звичайних українців. Мене одразу підкупила чесність Нечуя-Левицького. Завдяки його відвертих показів недосконалих рис простих людей, до книги з'являеться ще більший інтерес. Знаходиться місце і мріям, адже переносячись до світу безтурботних фантазій, уявляєш себе одним із героєв повісті. А після закінчення подорожі до родини Кайдашів, настає час для суму. Усі ці "неідеальні" люди швидко стають рідними. Але, незважаючи на сум, я люблю такі моменти, тому що, напевно, дізнавшись про подальшу долю Кайдашів, інтерес до них був би не таким великим. За всі ті моменти радості та печалі під час знайомства з творами Нечуя-Левицького, я хотів би поставити йому памйятник на головній вулиці свого міста. Але, мабуть, це зовсім не обовйзково, оскільки так ж самі захоплені читачі, як я - уже найкращий б увіковічення. Я впевнений, що "памйятник" Івану Семеновичц буде гордо стояти на цьому світі ще дуже багато тисячоліть та радувати наступні покоління.
1. Я думаю з однієї сторони це важливо. Діти починають більше цінувати те, що у них є: життя, рідних, батьків. А з іншої сторони це погано, бо психічні травми, які отримують діти, можуть залишитись на все життя. 2. Тому що хлопчик був дуже відповідальний, він думав не лише про себе, а й про інших. Хоч добрі люди і пропонували йому залишитися у них, але він знав , що його чекають. Я знаю, що у часи війни людям, у зоні війни, дуже важко жити. 3. Я думаю, що добрих людей стає все менше і менше, а жорстоких - більшає і це, на мою думку, може вразить його до глибини душі.
..Почувся вистріл, Климко впав на землю... Куля не влучила в хлопця, а тільки зачепила його, але він все одно втратив свідомість - через шок та втому. Чоловік та жінка, які також потрапили під розстріли і тікали з місця події побачили хлопця ли та забрали з собою. Чоловіка звали Мартин, а жінку Оксана, Мартин працював місцевим лікарем та вже довгий час лікував поранених у маленькому воєнному госпіталі, а Оксана була вчителькою і на тей час не правцювала. Дітей у них не було і щоб якось згладити це гре, вони вирішили врятувати хлопчика. Мартин побачив, що за весь час хлопець втратив багато крові і почав його лікувати, але щоб не залишати його без нагляду, то вирішив залишити його вдома під наглядом жінки. Декілька днів лікар працював над Климком, боровся зі смерттю і нарешті хлопець прокинувся. Деякий час Климко поправлявся та нарешті видужав. Мартин часто брав його на роботу як маленького помічника, а Климкові це було в радість. За час проживання в цій сім'ї від дуже звик до добрих людей і хотів їм завжди допомагати. Згодом війна закінчилася, Климко поїхав до столиці, щоб навчатися на лікаря. Там познайомився з хорошою дівчиною, яка йому дуже сподобалася. Після закінчення університету, хлопець завів сім'ю та став працювати районним лікарем у тому місці де проживав Мартин. Прийшов йому на зміну. Згодом дружина Климка подарувала Мартинові та Оксані внуків і бабуся та дідусь проводили чудово час виховуючи їх. А про ті жахливі хвилини, коли здавалося, життя хлопця висіло на волосині - ніхто не згадує. То був ще один шанс на життя, а Климко його використав на всі сто.
Знаходиться місце і мріям, адже переносячись до світу безтурботних фантазій, уявляєш себе одним із героєв повісті. А після закінчення подорожі до родини Кайдашів, настає час для суму. Усі ці "неідеальні" люди швидко стають рідними. Але, незважаючи на сум, я люблю такі моменти, тому що, напевно, дізнавшись про подальшу долю Кайдашів, інтерес до них був би не таким великим.
За всі ті моменти радості та печалі під час знайомства з творами Нечуя-Левицького, я хотів би поставити йому памйятник на головній вулиці свого міста. Але, мабуть, це зовсім не обовйзково, оскільки так ж самі захоплені читачі, як я - уже найкращий б увіковічення. Я впевнений, що "памйятник" Івану Семеновичц буде гордо стояти на цьому світі ще дуже багато тисячоліть та радувати наступні покоління.