М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Твір на тему "трагедія серця олександра олеся"

👇
Ответ:
Cricetinae
Cricetinae
30.04.2020
   Трагедія серця Олександра Олеся 
      Є в Олександра Олеся драматичний етюд "Трагедія серця", де не тільки передано складність життєвої долі героїв твору, а й пророче передбачено трагедію серця самого поета. Ще на початку XX століття літературознавець Сергій Єфремов назвав Олександра Олеся сином свого суперечливого часу - динамічної епохи, сповненої водночас великих сподівань і гіркої зневіри. Справді, довелось поетові творити в складних умовах піднесення визвольних змагань рідного народу, що завершились 1917 році проголошенням державності, і їхнього трагічного краху. Йому судились еміграційні злигодні, болісна ностальгія за рідним краєм, втрата сина - поета і вченого Олега Ольжича. 
      "З журбою радість обнялась" було названо першу книжку Олександра Олеся, що з'явилася 1907 року. Назва була надзвичайно промовистою, гостро актуальною: це ж був рубіж, коли занепав визвольний рух, що прокотився впродовж кількох років усією імперією, а на зміну йому прийшла шовіністична реакція. 
                        В обіймах з радістю журба. 
                        Одна летить, друга спиня... 
                        І йде між ними боротьба, 
                        І дужчий хто - не знаю я... 
      Радість і журба, сподівання й розчарування, почуття щастя і біль розлуки - ці стани людської душі проймають усю творчість поета. З серця, що забилося у "вогні золотім", сиплються "іскри ясні" й обертаються у дзвінкі пісні. Та з часом приходить журна самота, і в темноті імли згасають душевні пориви ("Хто ударив без жалю по серці моїм..."). Розкішні айстри мріють уночі про "казку ясну", "про вічну весну", а ранок зустрічає їх "холодним дощем". Квітки відчули, що навколо тюрма, "схилились і вмерли... і тут, як на сміх, засяяло сонце над трупами їх!" ("Айстри"). 
      Українська національна революція, проголошення незалежності України наповнила поезію Олександра Олеся громадянсько-патріотичним змістом, вдихнула в неї мужні, бадьорі, енергійні інтонації. "Криком щастя і страждання Україна кличе нас", - говорить поет від імені мільйонів своїх співвітчизників. Проте не судилося тоді здійснити патріотичну мрію багатьох поколінь. 
      Політична темнота, національна затурканість мас зумовлюють болісне розчарування Олександра Олеся, і він 1919 року залишає Україну. У вигнанні "дні течуть, як сльози", думки "сплять, як мертві", "душа ридає, як дитина". Трагедію серця посилювали звістки з Батьківщини, де на початку 20-х років мільйони селян гинули від штучно створеного голоду і в братовбивчій громадянській війні. 
      Незвичайно драматичними, трагічними були останні роки Олександра Олеся. З вересня 1939 року запалахкотіла над Європою друга світова війна. Поета не покидали тривожні думки про сина Олега - активного учасника руху Опору, одного з найдіяльніших організаторів і керівників українських визвольних змагань. Зрештою гітлерівці схопили сина і закатували його на початку червня 1944 року в концтаборі Заксенхаузен. 
      Доля взагалі рідко була прихильною до Олександра Олеся, але в ці роки йому було особливо важко. А коли до нього дійшла трагічна звістка про смерть сина, серце не витримало переживань, і поет помер 22 липня 1944 року. 
      Упродовж десятиліть вимушеного вигнання Олександр Олесь жив думами про Вітчизну, вона завжди була в його зболеному серці. 
                        О принесіть як не надію, 
                        То крихту рідної землі: 
                        Я притулю до уст її 
                        І так застигну, так зомлію... 
      Так завершилося життя одного з найсердечніших українських поетів. Хай же в наших серцях завжди живе пам'ять про нього, а його поезія облагороджує наші почуття. 
4,8(42 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
dok12369
dok12369
30.04.2020

призначення людини на землі  відіграє значну роль, так як більшість людей проживають не своє життя без цілей і призначення. останнім часом люди почали більше цікавитися тим, для чого вони були послані на цей світ, відповідно з'являється багато помилок і невдач, через елементарно не знань людини. люди намагаються скоріше взяти, що їм треба, але без досвіду і правильних знань так швидко знайти свою місію не вийти. 

 

психологи і вчені спеціально розібрали дане питання, провівши експерименти та вивчення людей, показало, що вже є люди, які знайшли своє призначення, і вони є найщасливішими. застосовуйте знання дані в статті на практиці, так як це вам обов'язково знайти свій шматочок щастя в цьому житті.

 

значимість призначення

якщо гарненько подумати самостійно, то можна здогадатися і з'ясувати що  призначення людини на землі, має величезну силу, яка зможе перевернути світ. значимість насправді визначається тим, що людина могла зробити, знайшовши свій життєвий шлях. адже можна легко знайти своє призначення, але не здогадуватися і не діяти до кінця своїх днів. у такому випадку призначення втрачає свою ціну. але коли людина довго шукав свою місію і знайшов її, почавши займатися саме тим, що йому до душі, тоді продовжуючи займатися улюбленою справою, дана людина досягне величезного успіху і щастя. якщо запитати у самих мудрих людей, що є щастям, вони вам обов'язково дадуть відповідь що це ваше призначення і ваше улюблену справу яке ховається під даним покликанням. звичайно, якщо у вас ще плюс до цього є здоров'я, сім'я і радість від усього що ви робите, тоді ви вправі вважатися найщасливішою людиною. але знайте ви такий вже не один. багато успішні люди розкрили даний секрет, до свого успіху знайшовши саме свою справу, вони досягли всього, що ми зараз бачимо і заздримо.

 

вистачить принижувати і оббігти самого себе

отвисший живот втянется сам! возрастной жир "плавится" мгновенно. пейте воду с каплей..читать дальше »чтобы возрастные морщины рассосались, воспользуйтесь дальше »варикоз "уйдет" раз и навсегда за 7 дней! вздутые вены сойдут уже наутро, нужно дальше »

деякі люди не шукають призначення людини, з тієї причини, що вони постійно переживають, роблять не те, що потрібно і після цього принижують і ображають самих себе. поки ви не зрозумієте, як  любити себе, ви не зможете піднятися і почати рухатися, пробиваючи собі шлях до успіху. неосвічені люди, через даного неврозу поступово починають ставати егоїстами, вважаючи, що всі люди винні в тому яким невдахою ви стали. егоїст, в минулому вважав, що всі люди його ображали і ображали, а тепер це дійшло до егоїзму, від якого позбутися значно складніше. вам краще полюбити себе в межах розумного, а для цього потрібно щодня вивчати себе і доводити до досконалості.

 

як знайти призначення

багато людей поставлять запитання, а як же знайти дане призначення людини. насправді відповідь проста, як і саме питання, потрібно просто брати і шукати. для цього потрібно зібрати в собі сили, проявити бажання і поставити конкретну мету. призначення пов'язано і є вашим улюбленою справою, і всім чим ви будете займатися. улюблена справа і є перепризначення, тому вам для початку потрібно перепробувати багато різноманітних робіт і сфер діяльності, щоб якомога точніше зрозуміти ваше чи все це.

звичайно, можна трохи спростити завдання, обдумавши і виписавши те, що вам здається більше подобатися в житті і ким би ви хотіли стати. даний список вам просто почати діяти, але не факт що роботи зі списку виявляться вашою місією і покликанням. уявіть що улюблена справа це блюдо, і ваше завдання вибрати з великої кількості різноманітних страв те, що вам дійсно подобатися. для цього потрібно скінчено ж, перепробувати на смак всі страви, і обійшовши всі страви, вам захочеться спробувати ті страви, які більше. і такою ж системою можна сміливо користуватися при пошуку улюбленої справи.

 

поставте мету і добийтеся її

призначення людини  на землі знайти досить просто, для цього потрібен час, бажання і конкретні цілі. найрозумніше це зрозуміти чого ви хочете в житті домогтися, і якою ви бачите своє життя у вашій свідомості. доведено що якщо людина не зможе відобразити у своїй свідомості кілька разів те, що він дійсно хоче, то він не зможе цього домогтися. подумайте, що вам потрібно і поставте конкретну мету, заявивши світу, що ви хочете саме цього. у процесі досягнення конкретно великої мети, ви зможете знайти своє покликання.

4,6(43 оценок)
Ответ:
БЕРЕНА
БЕРЕНА
30.04.2020

з давніх-давен люди прагнули літати. як відомо, літати можна реально й уяв­но: у небесних просторах і душею, помислами. тому образ крил є багатозначним. він має давні традиції в літературі. образ людини з крилами зародився ще в ан­тичній літературі. адже відомо, що крила у давній греції символізували любов і перемогу. недарма давньогрецький бог торгівлі меркурій зображувався у взутті з крильцями, що означало здатність до величезного духовного піднесення. мі­фологічні герої дедал та ікар намагалися злетіти до небесних висот. і хоча ікар загинув у небі, головне все-таки те, що в нього було нестримне прагнення польо­ту. відомо також, що давньогрецький філософ платон уважав крила ще й сим­волом розуму.

образ крилатої людини набув популярності у світовій літературі. він присут­ній у творах гарсіа маркеса, л. толстого, ф. кафки, р. бредбері, в. симоненка та багатьох інших. не змогла не звернутися до цієї теми і відома українська по­етеса ліна костенко. образ крил є у поезіях «чайка на крижині» і «крила», що диптих.

у вірші «чайка на крижині» змальовано образ самотньої чайки, що пливе на крижині. людина дивується її хоробрості, адже «крижина тонка», їй незрозуміла са­мотність пташки, адже «чайки держаться гурту». але чайка дала їй гідну відповідь:

дивна людино!

я ж маю кила.

нащо крилатим ґрунт під ногами?

крилату чайку важко зрозуміти пересічній людині, яка боїться труднощів. чайка здатна літати високо у небі, а не повзати по землі, бути однією з натовпу. інколи, якщо бачиш чайку над морем, здається, що вона летить кудись цілеспря­мовано, знає щось таке, чого не може зрозуміти людина.

ця ж тема продовжується у поезії «крила». образ крил у творі л. костенко символічний.

вони ті крила не з пуху-пір’я, а з правди, чесності і довір’я.

слід зазначити, що образ крил має багату символіку. крила — це вірність у коханні, вічне поривання до нового і незвіданого, щирість, пісня, надія, по­езія, мрія. отже, крила є символом духовності, емоційності, піднесеності, духо­вного злету.

людина нібито не літає

а крила має.

а крила має!

щаслива людина, коли у неї є крила, які їй можливість піднятися над сірою буденністю, злетіти душею, досягти небачених висот, любити життя, вірити у себе, приносити щастя іншим.

4,4(39 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ