1.Козацький рід судаків: а)дід Андрій,син Степан, жінка Палажка та діти -Петро,Павло і Ганнуся б)привчання Павлуся до лицірського ремесла в)любов Павлуся і Ганнусі г)напад татарів 2.Втеча Павлуся від татарів: а)козак знаходить Павла б)зустріч братів в)прозповів про сім*ю 3.План нападу на татарів 4.Битва козаків з татарами: а)побачив все що розказував дідусь б)розгром татар козаками 5.Батко з синами: а)Павлусь зник 6.Продаж в полон: а)високий чоловік б)дорога до татарів 7.Важка доля: а)слухняний Павлусь б)втеча в)раптове повернення г)покарання г)Павлусь врятований від покарання 8.Щасливий Павлусь: а)Девлет-гірей б)гарна одежа в)зустріч з сетсрою 9.Радісна новина: а)Павлусь вільний б)добре серце Павлуся
Головний герой повісті — підліток Павлусь. Скільки пригод випало на його долю! Хлопець жив у сел вка з дідусем, матір’ю та сестрою Ганнусею, але одного дня життя його перевернулося. Павлусь утратив рідних, а сестру вороги забрали в полон. Щоб урятувати її,, герой вирушає в далекі й небезпечні мандри. Павлусь намагається довести собі, що він — гідний нащадок козаків-запорожців, вірних захисників України. Саме тому хлопець залишає козаків, старшого брата й батька та їде за сестрою. Чимало перешкод виникло на шляху до Криму, але хлопець не здавався: він же славного козацького роду!
Його продавали, змушували тяжко працювати, карали, але він гідно переніс випробування долі, не втратив почуття гідності, допомагав іншим у скруті. Звісно, що таким сміливцям посміхається доля. Павлусь досяг своєї мети: Девлет-ґірей відпускає сміливого хлопчину з сестрою з неволі та навіть дає охоронну грамоту, щоб дорогою не чіпали татари. Думаю, що в майбутньому з Павлуся дійсно вийшов гарний козацький кошовий.
Реальне i фантастичне у творі ''Вечiр проти Iвана Купала'' М. Гоголя переплітаються та взаємодоповнюють одне одного. Основа твору є народною, автором активно використовуються народні оповідання, байки, казки, легенди. Саме таке фольклорне сприйняття світу і породжує переплетіння реального та фантастичного. Біси, магія, надзвичайні перетворення - лише частина фантастичного, яка зустрічається у творі. Персонажі твору вірять у нечисту силу та навіть зустрічаються із нею. Наприклад, герой Басаврюк - представник нечистого світу. Приходячи у реальний світ, нечисть починає творити страшні речі. Фантастичним у творі є епізод, у якому зображується, як дарунки Басаврюка повертаються назад навіть тоді, коли люди кидали їх у водоймища. Автор наголошує, що зв'язуватись з іншим, нереальним світом не варто. Всі дарунки, які дає нечиста сила, несуть щось погане та страшне. Реалістичним є зображення побуту персонажів, особливі традиції та вірування.
а)дід Андрій,син Степан, жінка Палажка та діти -Петро,Павло і Ганнуся
б)привчання Павлуся до лицірського ремесла
в)любов Павлуся і Ганнусі
г)напад татарів
2.Втеча Павлуся від татарів:
а)козак знаходить Павла
б)зустріч братів
в)прозповів про сім*ю
3.План нападу на татарів
4.Битва козаків з татарами:
а)побачив все що розказував дідусь
б)розгром татар козаками
5.Батко з синами:
а)Павлусь зник
6.Продаж в полон:
а)високий чоловік
б)дорога до татарів
7.Важка доля:
а)слухняний Павлусь
б)втеча
в)раптове повернення
г)покарання
г)Павлусь врятований від покарання
8.Щасливий Павлусь:
а)Девлет-гірей
б)гарна одежа
в)зустріч з сетсрою
9.Радісна новина:
а)Павлусь вільний
б)добре серце Павлуся