М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Твір за темою малишко і симоненко патріоти своєї землі.

👇
Ответ:
nowichok
nowichok
13.09.2020
Ось ми з вами і потрапили у світ Андрія Малишка, щоб ознайомитися з його творчістю і написати твір. Уже з дитинства Андрій Малишко відчував щиру любов до людини праці, рідного народу, до його пісні, до щедрої української природи. В цьому йому допомагала мати. Вона навчила малого Андрійка розуміти красу слова, пісні, природи, а насамперед – красу людської душі. Саме мати виховала у хлопця захоплення рідним словом і народною піснею. Ці джерела гартують і в подальшому поетичне натхнення Малишка. Поет зумів у почуттях свого ліричного героя поєднати любов до рідної домівки з любов’ю до великої Батьківщини. На які вірші А. Малишка треба орієнтуватися? Це поезії: «Батьківщині», «Учитель», «Урожай», «Балада про колосок», «Лист до гречки». Можна взяти вірші «Бусел» та цикл поезій «Україно моя». В однойменному вірші, який починається ліричним звертанням поета до Батьківщини, звучить синівська вдячність:Ти мене з дитинства підіймала. Хліб дала з піснями солов’я. Відвела доріг мені немало, Земле, зореиосице моя!
З перших же рядків ми бачимо нашу країну, котру поет ніжно називає «зореносицею». Це зовсім не означає, що у нас тоді були самі Герої Соціалістичної Праці та Герої Радянського Союзу, і всі вони на грудях носили свої Зірки. Хоча в той час в нашій країні дійсно було багато простих, нікому невідомих героїв, які працювали заради щастя рідної Батьківщини, а головне – вірили їй. Тому і народжувалися такі вірші. Багатство й свіжість художніх образів широкий погляд на минуле й сучасне рідної землі до поетові створити привабливий образ країни неспокійного щастя, невтомної праці, бурхливого розквіту.Поет відверто милується своїми героями: …смагляві хлопці йдуть полями – Трактористи й славні сіячі. Поетові слова, звернені до Вітчизни, звучать як присяга на вірність: Рідну, добру, у крові умиту, Я тебе нікому не віддам! Увесь вірш пройнятий світлим оптимістичним настроєм, патріотизмом: Тільки нам вже жити, не вмирати, Зерно сіять, зацвітати знов. Тільки щастя нам дано багате, То велике щастя наше – мати, Батьківщина – правда і любов!Батьківщина – це не тільки земля, на якій ми живемо. Це ще і люди, які її населяють. Тому треба звернутися до віршів про цих людей. Наприклад, вірш «Учитель». Він, звичайно, пов’язаний з віршем «Батьківщині». Тільки в останньому дається широка, узагальнююча картина Вітчизни, а в «Учителі» вона конкретизована, подана через призму спогадів учня про свого улюбленого вчителя. У центрі вірша – привабливий образ Трохима Івановича, вчителя, який виховав не одне покоління. Для нього характерна любов до людей, невсипуща працьовитість, прагнення виховати своїх учнів патріотами своєї Вітчизни:Трохим Іванович, звіряв писання, Знання Шевченка, множення таблицю, А за вікном підводилось світання, Нового світу блиску громовиці…
4,6(88 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
tatyanapaderina
tatyanapaderina
13.09.2020

Леся Українка написала чудовий вірш "Хвиля". Провідна тема поезії - опис морського пейзажу, роздуми над майбутньою долею. Приводом до написання цього твору стала поїздка до Євпаторії, де Леся Українка перебувала на лікуванні. Вірш належить до пейзажної лірики, зокрема, мариністичної. Ліричним героєм виступає хвиля, котра уособолює у собі мінливість, непостійність. На мою думку, головним є образ моря, в котрому постійно відбуваються зміни, щось приходить - щось відходить, баланс і гармонія. Леся Українка використовує такі художні засоби, як: епітети (хвиля смутна), порівняння (може, буде там покірно,мов рабиня, тихо, вірно), метафори (хвиля йде). Я вважаю, що головну думку поезії відтворено в останній строфі:

                                               

Чи полине

межи сестри, межи милі,

вільні хвилі,

розтечеться, розпливеться,

знову сили набереться,

потім зрине

і гучна,

і бучна,

переможно валом сплесне

і воскресне?

 

У творі переважають почуття сумніву, але незаперечної надії у світле майбутнє, вся поезія Лесі Українки пронизана вірою і сподіваннями. Вірш написаний хореем. Твір справив на мене досить глибоке враження, так як пейзажна тематика для мене є досить близькою. До цієй теми автор звертається у творах "Спогад із Євпаторії", "Тиша морська". У зарубіжній літературі цю тематику можна простежити у віршах Пушкіна "До моря", Жуковського "Море".

 

4,8(86 оценок)
Ответ:
yayiliya
yayiliya
13.09.2020

"Intermezzo" Михайла Коцюбинського

Цитатний план

1. "Я не можу розминутись з людиною. Я не можу бути самотнім".

2. "Поїзд летів, повний людського гаму".

3. "Врешті ми вдома".

4. "Тихо й безлюдно, а однак я щось там чую, поза своєю стіною".

5. "А люди йдуть ... Вороги й друзі, близькі й сторонні — і всі кричать у мої вуха криком свого життя або своєї смерті, і всі лишають на душі моїй сліди своїх підошов".

6. "Великі білі вівчарки, наче ведмеді, скачуть на задніх лапах, і скаче на них довга кудлата вовна".

7. "На небі сонце — серед нив я. Більш нікого".

8. "Пізно я повертався додому. Приходив обвіяний духом полів, свіжий, як дика квітка".

9. "Ти тільки гість в житті моїм, сонце, бажаний гість, — і коли ти відходиш, я хапаюсь за тебе".

10. "Ніколи перше не почував я так ясно зв'язку з землею, як тут".

11. "Я тут почуваю себе багатим, хоч нічого не маю".

12. "Тепер я бігаю в поле й годинами слухаю, як в небі співають хори, грають цілі оркестри".

13. "З-під старої сторінки життя визирала нова і чиста — і невже я хотів би знати. Що там записано буде?"

14. "Ми таки стрілись на ниві — і мовчки стояли хвилинку — я і людина".

15. "Я не тікав; навпаки, ми навіть почали розмову, наче давні знайомі".

16. "Йду поміж люди. Душа готова, струни тугі, наладжені, вона вже грає..."

4,8(1 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ