М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Визначте назву твору, автора і героя, якому належить фраза: «як їв борщ та кашу, так і їстиму, як мазав чоботи дьогтем, так і мазатиму, а зате всю землю навкруги скуплю»: а) остапу мандриці (м. коцюбинський, «дорогою ціною»); б) михайлу решету (в. дрозд, «ирій»); в) герасиму калитці (і. карпенко-карий, «сто тисяч»); г) стефану дропану (о. назарчук, «роксоляна»).2. комедія — це: а) невеличкий епічний твір (різновид оповідання), характерними ознаками якого є незвичайна життєва подія, напружений розвиток дії й несподівана розв’язка; героїв небагато, увага зосереджена на розкритті переживань і настроїв дійових осіб, як правило, відсутні описи; б) епічний твір середнього розміру, в якому змальовано життя одного чи кількох героїв тривалого або важливого за подіями часу; займає проміжне місце між оповіданням і романом; в) драматичний твір (п’єса), у якому характери, конфлікти, звички, дійові особи постають у смішних комічних формах; г) невеликий твір, в якому один актор виконує кілька ролей, змінюючи свою зовнішність або перевтілюючись у різні образи.3. якої масті був кінь шептало, повернувшись до стайні після прогулянки (в. дрозд, «білий кінь шептало»)? а) сірої; б) білої; в) бурої; г) сріблястої.середній рівень4. стисло опишіть, за яких обставин загинула соломія (м. коцюбинський, «дорогою ціною»)? 5. яким чином невідомий обдурив калитку (і карпенко-карий, «сто тисяч»)? 6. стисло опишіть, як настя лісовська потрапила у гарем до сулеймана пишного (о. назарук, «роксоляна»)? достатній рівень7. виконайте одне із завдань: а) доведіть, що на образах остапа і соломії (м. коцюбинський, «дорогою ціною») втілено волелюбність українського народу. наведіть переконливі приклади з твору.б) обґрунтуйте фразу, яка стосується герасима калитки, головного героя комедії і. карпенка-карого «сто тисяч»: «земля — його мета, гроші — його засіб».в) як ви вважаєте, як спромоглася українська дівчина-бранка досягти такого високого становища в османській імперії (о. назарук, «роксоляна»)? високий рівень8. напишіть твір-мініатюру на одну з тем: а) «вінець нев’янучої слави роксоляна» (за повістю о.назарука «роксоляна»).б) «свобода і неволя у твору в. дрозда "білий кінь шептало”».в) «без душі легше, як без грошей» (за комедією і. карпенка-карого «сто тисяч»).

👇
Ответ:
tata535268
tata535268
21.11.2021
1 в
2 а
3 а
4Соломія потонула в річці
5 Невідомий продав не справжні карбованці.
6 її захватили турки та продали сулейману
7 б 
Зовсім засліплений жадобою до грошей, тому легко стає жертвою досвідчених шахраїв-фальшивомонетників. Зажерливість до накопичення грошей і землі становить основний зміст образу Калитки. Герой не гребує ніякими нажитися, нерідко за рахунок руйнування господарства бідних селян, що через злидні тікають із села, і дрібних поміщиків. Земля — його мета, гроші — його засіб. Із цих двох речей складається його уявлення про життя. Від однієї тільки уяви про докуплений шмат землі в Калитки «диханіє спирає». Скупиться по-людськи поїсти, сам працює і не дасть відпочити й навіть наймитам. Вівтар своєї жадоби Калитка готовий покласти не лише свої сили й життя, але й майбутнє власного сина. Його скнарість переходить усі межі. Він спекулює навіть релігійними поняттями і принципами. У робітника він забирає половину хлібини, мовляв, «гріх у неділю снідать». Коли жінка збирається їхати до церкви, не дає їй коней, каже, що «худобу ганять в празник гріх». І авторитетно додає: «Блажен чоловік, іже скоти милує». Його справжня «філософія» шита білими нитками: «Скотина гроші коштує»
4,8(29 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
артур35
артур35
21.11.2021
Весна, долго задерживаемая холодами, вдруг началась во всей красе своей, и жизнь заиграла повсюду. Уже голубели пролески, и по свежему изумруду первой зелени желтел одуванчик... Рои мошек и кучи насекомых показались на болотах; за ними вдогон бегал уже водяной паук; а за ним и всякая птица в сухие тростники собралась отовсюду. И все собиралось поближе смотреть друг друга. Вдруг населилась земля, проснулись леса, луга. В деревне пошли хороводы. Гулянью был простор. Что яркости в зелени! Что свежести в воздухе! Что птичьего крику в садах!..

Гоголь.
4,4(76 оценок)
Ответ:
mybrainishere11
mybrainishere11
21.11.2021
   Дати характеристику Фрідріху з твору "Гер переможений" пропоную так:
   Фрідріх уособлює найкращі людські риси. Зовні ця людина, можливо, навіть не викликає симпатії: "Був худий, гнилозубий і брудний". Проте цей персонаж має глибокий внутрішній світ. Займається Фрідріх ремеслом: "Робив тільки прикраси зі шматочків цегли". Навіть у скрутну хвилину наш персонаж не втрачає чуйності. Попри важку хворобу, він пестить та розважає дітей, сумує за власними дітками. Мабуть, його тішила надія, що вони все ж таки колись будуть разом. Серце Фрідріха сповнене віри, любові та добра. І у полоні, у часи хвороби, він вміє знаходити красу та не забуває про мистецтво. На жаль, хвороба та туга роблять своє - Фрідріх вирішує піти з життя. 
4,7(36 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ