Планетник-людина, яка відрізняеться від інших ,саме тому його і вибрав дід, він допомагае людям і бажае їм добра , але вони йому не вірять і вважають дурнем - це підтверджуе те коли він засівав поле на прикінці зими,також він ніколи не був злим на своїх односельців через те, що він вважав усіх своїми родичами і коли дід запитав його чи він злиться на дітей які кидаються в нього камінням - він сказав ні , тому що він тут народився і жив з цими людьми.З самого дитинства він мріяв подолати хмару, цим він і відрізнявся від звичайних дітей коли його квітка зламалася він не падав духом як зробили би інші. Планетник -це образ людини яка вказуе нам як раніше усі зверталися до інших,образ нездоланної людини яка йде до своєї мети.
"Мауглі " - незвичайна казка, яка ще раз відкриває завісу над питанням про місце людини на Землі. Хто ми ? Ті, хто є часткою цілого світу, чи плем"я Бандар-Логів, яке не визнає законів життя ?
Майже всі звіри підкоряються Закону. Кожен з них - особистість, але, коли приходить біда, то вони спільно стають на захист стаї , джунглей. Навіть малі знають, що полювання важливіше від мисливця, заради безпеки роду треба віддати своє життя. Закон вимагає покори, щоб зберегти життя у джунглях. А чи так ми робимо у своїх джунглях, на привласненній Землі ?
Лише Бандар-Логи " чваняться, верзуть дурниці і думають, що вони — велике плем'я, покликане зробити великі діла в Джунглях ". Чи це не схоже на плем"я людей , які забруднюють свою землю, вбивають природу й одне одного заради розваги ? Коли у джунглі прийшла посуха, то було заборонено вбивати поряд з водою, а люди часто вважають , що біда - це привід використати недозволені раніше методи порятунку : вбити чи пограбувати . Чи не так зробив тигр ?
Звіри у "Мауглі" вчать нас об"єднанню , милосердю та розважливості.
На початку 16 століття козацтво та січові відділи ходили у походи на Крим та Туреччину. Боротьба була з перемінним успіхом.
Запорізька Січ зміцнюється та поширює свою боротьбу проти турецьких ворогів.
Походи козаків приносили їм славу по всій Європі. Вони стали важливим аспектом у міжнародній політиці. Про це говорять різні документи. В одних із них за козацтво укласти договір з Німеччиною про турків.
Під керівництвом Лободи та Наливайко козаки розбили турецьке війська у Молдавії. Після чого війна була припинена.
У Запорізькій Січі була своя, самостійна політика, як внутрішня, так і зовнішня.
Найбільш поширені козацькі поході проти турків були з 1600 по 1620 роки. Кожного роки вони перетинали Чорне море та робили набіги на береги Криму та Туреччини.
У тих самих роках козаки під керівництвом Сагайдачного взяли штурмом Кафу, фортецю, де розташувався самий великий ринок рабів. Козаки звільнили багатьох поневолених, серед яких були і земляки.
З’явився козацький флот, який мав величезне значення для історії. Адже флот допоміг пробити блокаду турків та татар, що розділяла їх від Європи.
Під умілим керівництвом Сагайдачного, козаки вели активну боротьбу з ворогами. Турки не змогли захопити польські та українські землі. Впливовість Туреччини була майже знищена.
Завдяки мужності козаків, високому військовому мистецтву їхнього гетьмана Сагайдачного, Туреччина не досягла своєї мети — захоплення польських і українських земель, а її міжнародному престижу завдано тяжкого удару. її просування в Європу було зупинено.
У хотинській битві Сагайдачний отримує смертельне поранення. Але і після його смерті козаки боролись проти турецько-татарських загарбників.
Козаки брали участь у Тридцятирічній війні, що проходила в Європі.