М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Напишите тему, идею и жанр стиха "i вирiс я на чужинi". i вирiс я на чужинi, i сивiю в чужому краï; то одинокому менi здається — кращого немає нiчого в бога, як днiпро та наша славная краï аж бачу, там тiльки добро, де нас нема. в лиху годину. якось недавно довелось менi заïхать в украïну, у те найкращеє у те, де мати повивала мене, малого, i вночi на свiчку богу заробляла; поклони тяжкiï б'ючи, пречистiй ставила, молила, щоб доля добрая любила ïï добре, мамо, що ти зараннє спать лягла, а то б ти бога прокляла за мiй талан. аж страх погано утiм хорошому селi: чорнiше чорноï землi блукають люди; повсихали сади зеленi, погнили бiленькi хати, повалялись, стави бур'яном поросли, село неначе погорiло. неначе люди подурiли, нiмi на панщину iдуть i дiточок своïх i я, заплакавши, назад поïхав знову на чужину. i не воднiм отiм селi, а скрiзь на славнiй украïнi людей у ярма запрягли пани погано дуже, страх погано! в оцiй пустинi пропадать. а ще поганше на украйнi дивитись, плакать — i мовчать! а як не бачиш того лиха. то скрiзь здається любо, тихо, i на украïнi добро. мiж горами старий днiпро, неначе в молоцi дитина, красується, любується на всю украïну. а понад ним зеленiють широкiï села, а у селах у веселих i люде веселi. воно б, може, так i сталось, якби не осталось слiду панського на украйнi.

👇
Ответ:
kucm14
kucm14
11.04.2021
Тема: Спогади про дитинство і про рідну неньку
Ідея: Шевченко підкреслює  невимовно тяжке життя кріпаків, засуджував пасивність, бездіяльність і закликав до боротьби
4,6(3 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Chuclplllpl
Chuclplllpl
11.04.2021

У творі "Подорожній, коли ти прийдеш у Спа..." Генріх Белль розповідає про долю одного молодого солдата, який був на війні тільки три місяці. І ось тепер його, тяжко пораненого, скаліченого, привезли в шпиталь, несуть коридорами, і юнак, тамуючи біль, з подивом бачить знайомі стіни з табличками: 6-А, 6-Б, фотографії, малюнки, портрети живописців і політичних діячів. Йому не хочеться вірити, що він у рідній школі, адже часто буває, що коридори і класи схожі: "Чого лишень не привидиться у гарячці!"

Він легкий, його плавно несуть на ношах, і юнак бачить знайомі з дитинства гравюри. Санітари з байдужим, утомленим виглядом знову підняли ноші й понесли юнака до операційної, яка була в залі малювання за дошкою. Його поклали на стіл, аж раптом за плечима санітара на нестертій дошці хлопець побачив напис, і вперше його серце озвалося: "десь у потаємному куточку зринув переляк, глибокий і страшний, і воно закалатало у мене в грудях — на дошці був напис моєю рукою". На уроці малювання він писав вислів, і йому не вистачило дошки, щоб закінчити. Так і залишилося "Подорожній, коли ти прийдеш у Спа..." недописаним, хоча і він, і вчитель сім разів намагалися втиснути слово Спарту в рядок, але це їм так і не вдалося.

Солдат трохи підвів голову, і страшний біль пронизав усе тіло, проте він устиг поглянути на себе й побачив, що у нього нема обох рук і правої ноги.

Назва оповідання "Подорожній, коли ти прийдеш у Спа..." — це німе питання до читачів. Як тепер цей безногий солдат підійде до дошки і де йому взяти руки, щоб нарешті дописати цей "початок славнозвісної епітафії трьомстам спартанцям, які, боронячись від навали персів, полягли під Фермопілами"?  Хто згадає, хто напише епітафію мільйонам загиблих у світовій війні?

Генріх Белль не дає імені героєві оповідання, не називає місто, де відбуваються події, не завершує твір. Чи виживе цей юнак, який, провалюючись у небуття перед операцією, просить молока? Як він, такий покалічений, буде жити далі? У долі одного молодого солдата, як у дзеркалі, відбивається безліч доль інших людей, життя яких було понівечене війною. Кожним своїм твором Генріх Белль закликає людство не повторювати помилок, берегти мир і боротися за нього.

4,5(80 оценок)
Ответ:
vika160805v
vika160805v
11.04.2021

Объяснение:

Гриць Бобренко-один із головних образів роману Ліни Костенко "Маруся Чурай". ;вродливий парубок i сміливий на війні,але в особистому житті слабовольний i безхарактерний;перебував пiд впливом своєï матерi Бобренчихи;Був покоханий дівчиною Марусею;Гриць погинув, випадково випивши отруту,яку Маруся приготовила для себе; погинув безславною смертю, що козаки на похоронах і не знали, як йому честь віддати;оздвоєність душі і пристосуванство Гриця вбили в ньому паростки тих великих почуттів, що їх змалечку зростили Чураї...

4,8(23 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ