1)Метро під свинарником 2)Собакевич 3)"Вермахт"..."Двадцять залізних" 4)Пригоди в Києві або Підозри зростають. 5)Старшина Паляничко 6)Тренування на плесі 7)Папушина рушниця 8)Кишенькова атомна бомба 9)Фарадейович 10)Екзамен.Переекзаменовка... 11)Ява пропав 12)Приїзд явиних батьків.Пістолети 13)Робінзон Кукурузо висаджується на безлюдний острів 14)Нова назва-переекзаменовка 15)Знійшовся 16)Ігор Валька та інші 17)Кінець чи початок
«Дід Андрій вважав своїм обов’язком привчити Павлуся до лицарського ремесла. Вчив його їздити на коні, кидати списом та арканом, стріляти з рушниці та з лука й орудувати шаблею. Часом оповідав йому про Запорожжя, про козаків, їхні звичаї та про всі походи й пригоди із свого життя». • «Павлусь мріяв про те, коли й він підросте, стане славним козаком». • «Здається, не було нічого такого, чого б Павлусь для Гані не зробив». • «Павлусь підніс вгору свого супротивника та, як лише цей відстав від землі, розмахнув ним і кинув на землю». • «Павлусь дивився на те все наляканими очима. Йому здавалось, що це якийсь страшний сон, з якого не можна прокинутися». • «Його огорнув страх. У його уяві татарва була такою, що її ніхто не переможе. Дідусь розказував йому, як козаки били татар, та ось він бачив, як татарви нічого не стримало, і дідусь, і багато інших дужих козаків полягли». • Непорадний: «Козакові соромно плакати, ось що. Виростеш — козаком станеш, тоді й засоромишся». • «У Павлуся забилося серце, коли почув сотників наказ. Він сьогодні побачить те, що від дідуся стільки наслухався. Побачить, як козацтво стрінеться з татарами, тими страшними чортами, що цієї ночі так лютували в вці».
«Хотіла б я піснею стати» аналіз Тема: бажання ліричної героїні вірша стати піснею, яка була б відомою в усьому світі. Ідея: возвеличення прагнення творити красу і дарувати всім щастя. Основна думка: пісня допомагає кожному мріяти про щастя, радість, долати життєві труднощі. Жанр: лірична сповідь. Художні засоби «Хотіла б я піснею стати» Епітети: «ясна хвилина, «ясні зорі”», «спів дзвінкий», «хвилі прозорі», «море хибне», «щастя таємне»; Метафори: «вітер розносив луну», «поминути співом», «упасти на хвилі», «лунами мрії»; Повтори: «ясніші… яснії», «гучніше… гучне», «мої…», «моє…»; Порівняння: «Ясніші, ніж зорі яснії»; «Гучніші, ніж море гучне». Леся Українка мала могутню зброю — багату уяву, палке серце, величезний талант. Тому й захотілося їй стати піснею, щоб вільно по світу літати, допомагати людям у горі й радіти з ними в радості. Ліричну героїню ваблять стихії, їй хочеться вітром літати від ясних зір до глибокого моря. Має вона й свої таємниці, «щастя… таємне», яке засіяє разом із нею ясніше ясної зорі й гучніше, ніж море. У вірші багато інверсій, епітетів, які увиразнюють основну думку.
2)Собакевич
3)"Вермахт"..."Двадцять залізних"
4)Пригоди в Києві або Підозри зростають.
5)Старшина Паляничко
6)Тренування на плесі
7)Папушина рушниця
8)Кишенькова атомна бомба
9)Фарадейович
10)Екзамен.Переекзаменовка...
11)Ява пропав
12)Приїзд явиних батьків.Пістолети
13)Робінзон Кукурузо висаджується на безлюдний острів
14)Нова назва-переекзаменовка
15)Знійшовся
16)Ігор Валька та інші
17)Кінець чи початок