іван фірцак народився у червні 1899 року в українському селі білки на закарпатті. за неймовірну силу отримав прізвисько «кротон».
чемпіон чехословаччини з важкої атлетики та боротьби.
чемпіон європи з культуризму.
вісімнадцять років був артистом чехословацького цирку. побував у шістдесяти чотирьох країнах, дивуючи всіх неймовірною силою.
виграв чимало поєдинків з відомими борцями світу.
після програшу українському силачеві кротону чемпіон британії з боксу джон джексон викинувся з вікна.
з рук королеви ії іван фірцак отримав шолом і пояс, оздоблені золотом та діамантами.
американська преса називала його найсильнішою людиною xx століття.
після одного з боїв переніс важку операцію, під час якої йому замінили частину черепної кістки на золоту пластину.
але кротон і далі продовжував свої знамениті виступи.
на початку сорокових років повернувся на закарпаття з дружиною руженою зікл, повітряною гімнасткою «герцферт-цирку».
подружжя мало восьмеро дітей. старший син іван став чемпіоном україни з боксу в середній вазі. у 1948 році він був засуджений за «український буржуазний націоналізм». у концтаборах відсидів вісім років. це була одна з причин, чому за радянських часів ім’я кротона не афішувалося.
помер знаменитий силач у 1970 році в рідному селі білки. у народі його прозивали іваном силою.
1. Варвара Трохимівна
2. Поранивши Юлька шпагою, Славко дуже злякався, адже це не було навмисно. Після слів Андрія Степановича(тренера), в яких йшлось про те, що після цього побоїща Славко заховався, хлопчику було соромно і він боявся ходити на тренування.
3. Він казав, що не бачить сенсу виправдовуватися, коли йому ніхто не вірить, навіть не намагається повірити. Як він сказав: "Якщо ви мені не вірите, я не буду нікого до цього змушувати".
4. Марина Анатоліївна
5. Стефко довго десь тинявся, а батьку потрібно було, щоб хтось сходив по цигарки. Стефко огризався і сказав, що нікуди не піде. Тоді батько почав говорити: " Ну й діточок мені Господь послав, не стане жодне в лиш огризаються".
6. Емм. Ну це був не Славко. А як я зрозуміла з тексту, то його підставив Юлько, назвавшись ім'ям і прізвищем Славка.
7. Вона казала, що якби знала хто підставив Славка, то б таке зробила б, аби та людина саму себе на все життя за падлюку мала і щоб не могла подивитися на саму себе. Тоді Юлько злякався, що завтра вийде жінка і вкаже на нього, на Ващука. І він признався Лілі.
❤️