Герої Небесної Сотні для мене не просто незнайомі люди, які показали патріотизм, для мене, кожен з них, як хороший друг, а може і більше, який поклав своє життя, щоб захистити усіх нас. Тому, кожен з нас повинен думати про те, кому ми завдячуємо кожен день нашого безтурботного життя. А Нова Україна буде тоді, коли ми перестанемо боятися справедливості…»
Дерех Антоніна, Право-3
Події, з часу яких минув рік, назавжди вкарбувалися в історію України, в серце кожного українця. Герої, котрі віддали своє життя за краще майбутнє, до усвідомити багатьом людям, мені в тому числі, що таке патріотизм і те, що за себе і свою державу потрібно боротися, бо вона того варта…»
Третяк Мар’яна, Право-3
«….Хто, як не я? Здається зовсім прості слова, але в цих словах зібрано багато надій і сили про щасливий кінець всього того жаху. Кожен з Героїв йшов з цими словами на смерть. Мабуть, ідеальною є та держава, в якій кожна людина щаслива, незалежно від її майнового статусу, національності чи віросповідання. Дай Боже, щоб усі ми стали рівними між собою і знали що таке гідність і милосердя до ближнього свого…»
Дудар Наталя, Право-3
Мені важко усвідомити, що хтось, хто навіть не здогадується про моє існування, покинув все, що в нього було, для того, щоб мені і всьому українському народу краще жилося. Подвиг Героїв Небесної Сотні викликає в мене почуття гордості і вдячності…»
Харій Мар’яна, Право-3
Як говорив перший Герой Небесної Сотні словами Т.Г.Шевченка «Борітеся й поборите, Вам Бог помагає!» Саме ці слова ми маємо взяти за основу і боротися до кінця за свою Україну, щоб Герої, які віддали своє життя за нас, не вмерли безслідно на сторінках нашої історії, а жили вічно у нашій пам’яті і у наших серцях….»
Брунець Софія, Право-3
Відповідь:
Я вважаю, що Маруся аж ніяк не винна у смерті Грицька, бо така щира та ніжна дівчина ніколи б не змогла скоїти такого.
По-перше, дівчина не хотіла вбивати хлопця, навіть якщо він і зрадив їй через нарікання своєї матері. Зілля, що вона готувала за бабусиним рецептом, було призначене їй самій, адже невірність Грицька стала для неї переломним моментом.
Прикладом до цього аргументу може бути її сповідання ясному сонечку. Дівчина починає усе йому розповідати нічого не приховуючи:«Людина спроста ближнього не вб'є. Я не труїла. Те прокляте зілля він випив сам. Воно було моє».
По-друге, через своє щире кохання до Грицька, Маруся, не зважаючи уваги на зраду, простила хлопця. Він вирішивши, що дівчина повернеться до нього, робить їй пропозицію, але цього не сталося. Маруся відмовила йому, і хлопець випадково випиває келих отрути, що приготувала для себе дівчина.
Прикладом її відмови є такі слова:«Іди до неї. Будеш між панами. А я за тебе, Грицю, не піду. Це ж цілий вік стоятиме між нами. А з чого ж, Грицю, пісню я складу?!» На що хлопець відповідає дівчині:«Як не хочеш, моє серце, Дружиною бути, То дай мені таке зілля, Щоб тебе забути. Буду пити через силу, Краплі не упущу. Тоді я тебе забуду, Як очі заплющу...» Випивши зілля парубок заплющує очі назавжди.
Може Гриць сам себе так покарав за зраду, чи Бог виніс йому такий вирок, бо як відомо за всі свої діяння треба платити - ось і він заплатив, своїм життям. Сама дівчина теж не дуже довго прожила, але її пісні, дійсно, стали безсмертними, бо живуть у серцях людей.
Отже, ми бачимо, що причиною трагедії став сам Гриць, який ніяк не міг вирішити, до якого берега пристати, тому провини Марусі у його смерті немає.
Пояснення: