Поезія Б. Грінченка"До праці" з’явилася як наслідок яки відгуки його щоденної праці й боротьби, сили і втоми. Але він ні на хвилину Не впадає в розпач під впливом «темряви», «недолі», його поезія заклична, бадьора, оптимістична, позначена вірою в немарність своєї праці і в те, що його праця — боротьба — в ім’я майбут ніх поколінь. Поезія належить до громадянської лірики. В образі ліричного героя сам письменник, думки і почуття якого розкриваються в поезії.
Ідейно-художній аналіз поетичного твору Тема: Розповідь про несправедливий бій, який мав відбутися на рингу Ідея: Засудження підступності, брехні. Основна думка: Іду, і поруч твердо Крокує Честь — мій секундант. Жанр: Філософська лірика.. Композиція: Експозиція: Готовність рингу, публіки до матчу. Зав'язка: Знайомство героя із суперником на рингу, його перевагами. Кульмінація: Реальна можливість героя програти бій через нечесність суперника.Розв'язка: «Крокує Честь — мій секундант». Композиція: Кільцева, оскільки починається твір: «Лисніє квадратовий ринг» і закінчується: «Лисніє холодом квадрат». Художні особливості твору. Епітет: «білі маски облич», «зіперсь бундючно», «хижий секундант». Порівняння: «злами рук, як ринв», «ворог, як лисиця», «зал, як тур», «рефері буде метатися, наче миша». Метафори: «лисніє ринг», «секундант чаклує», «зал реве», «ляже тиша», «лисніє холодом квадрат», «честь крокує». Гіпербола: «визбираю в жмуток силу».
Alinakaraschuk На уроках україньської літератури я прочитала багато повчальних творів. Але найбільше мені сподобався твір "Таємне товариство боягузів або засіб від переляку номер 9" який написала Леся Вороніна .Найбільше в цьому творі мене зацікавив головний герой. Сподобався він мені тим , що хлопчик був спочатку боягузом , а потім вже поступово ставав сміливішим , відважнішим.На початку твору Климко боявся кактуса він втікав від нього і коли в ночі хлопчик біг від Сашка він потрапив в ТТБ що означало таємне товариство боягузів. спочатку Климко не розумів , що це і боявся вступати туди . Але він наважився і вступив , та він пообіцяв що про це нікому нескаже він схрещував пальці під час тієї операції . він знайшов собі нових друзів , дізнався , що його бабуся Соломія вигадала це товариство , і саме вона створила машину часу . Також климко дізнався чому його батьки вели розкопки саме на тому майданчику адже раніше на цю планету уже прибували синьомордики .Їх ще називали блакитними жабами , хлопчик їх побачив коли був з жуком і зайцем в банку . Він зрозумів , що ці істоти хочуть захопити світ але Климко з батьками переміг синьомордиків і наказав їм ніколи не повертатись сюди .На мою думку Климко найкращий друг і відважний хлопчик .