Твір на тему "Мої враження від повісті Лесі Вороніної "Таємне Товариство Боягузів":
Нещодавно уроки літератури познайомили мене з творчістю Лесі Ворониної. Зокрема ми прочитали твір "Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку No9". За жанром цей твір - пригодницька науково-фантастична повість. Цей твір мені дуже сподобався, адже авторка у ньому торкається важливих проблем.
Головний герой - хлопчик Клим, справжній боягуз. Проте він вступає в Таємне Товариство Боягузів, у якому дізнається про таємниці світу. Зокрема про те, що він може протистояти своєму страхові та перемогти прибульців. Повість сповнена незвичайних подій та цікавих пригод, за що вона і сподобалась мені.
Відповідь:
1. Чому один із підлітків опинився в дитячій кімнаті міліції? - хлопці розпивали на вулиці пляшку вина. Коли нагодилась міліція двоє з них утекли, а третій потрапив у дитячу кімнату міліції
2. Яке захоплення було в Юлька Ващука? - Він любив малювати коні
3. Що примушували його робити батьки не за власним бажанням? - грати на роялі
4. Чому мама просила його не виходити на подвір’я? - цитата: — Не ходи на подвір’я, то не для тебе компанія, не твоє коло. Ти зовсім інший, синку.
5. У якому класі перейшла Лілі Теслюк до гурту учнів Б класу? - цитата: Сьомий "Б" тоді ще був четвертим, коли Лілі вперше з’явилася на порозі класу
6. Які 4 свої таланти постійно перелічувала Лілі? - цитата: По-перше, знала англійську мову так само добре, як українську, бо, бачите, брат її вчиться на англійському відділі в університеті. По-друге, безліч разів виступала по телевізору в дитячих передачах, по-третє, знімалася в кіно. По-четверте, вчиться у балетній студії театру
7. Яке прізвисько дала Лілі Славкові? - Лілі засміялась: — І ще в тебе вуха великі. Буханчик ти!
8. Чому Лілі не з’явилася на заняття з англійської мови, які сама організувала? - каталася на ковзанах : цитата: — Ми тут час гайнуємо, а ти на ковзанці!
9. Чому Стефка Вуса з сестрою забрав із села батько до міста? - тому що померла бабуся, яка виховувала Стефка і Настку
10. У якому класі Стефко залишився на 2-й рік навчання? - У п’ятому класі залишився на другий рік.
11. Яка хвороба причепилася до Славка Беркути? - йому боліли ноги в суглобах Цитата: тоді ноги боліли так, що здавалося — не вони його тримають на землі, а він їх тягне за собою.
12. Хто остаточно вилікував Славка? - Славкова впертість і наполегливість цитата: Мама потім ніяк не могла повірити, що хлопець сам себе вилікував.
Пояснення:
Питання поділу істини і дружби є одним з основних філософських питань міжособистісних відносин. Справа в тому, що, на думку багатьох, істина в людського життя відносна, непостійна і навіть може знаходитися лише в чиїйсь уяві. А от друзі – це близькі люди, з якими багато чого пройдено. Чи варто засуджувати свого друга, якщо він вчиняє дії або говорить щось, що суперечить істині? Чи можна вважати ефемерну істину, прояви якої багатогранні і далеко не завжди послідовні, тим фактором, який може стати перешкодою між людиною та її другом?
Добре відомо висловлювання одного давньогрецького філософа Платона про свого вчителя і теж філософа Сократа – «Сократ мені друг, але істина дорожча». Дійсно, якщо говорити про філософів, державних діячів, відомих письменників і взагалі людей, що здійснюють вплив на суспільство і користуються авторитетом, можна сказати, що істина для них повинна бути вище за дружбу. До цих людей прислухається суспільство, вони перед суспільством відповідають, а тому повинні насамперед бути чесними, справедливими, послідовними. Як би там не було, а при виникненні конфлікту між суспільними інтересами й інтересами окремо взятої людини, інтереси більшості завжди повинні мати перевагу над інтересами однієї особи. Наприклад, якщо керівник держави дружить з впливовим бізнесменом, підприємство якого забруднює навколишнє середовище і тим самим шкодить громадянам, інтерес більшості в даному випадку є важливішим, а дружба між керівником країни і бізнесменом повинна відійти на другий план.
Що ж до простих людей, які не несуть великої відповідальності перед усім суспільством, то від них не слід вимагати віддачі переваги істини над дружбою. Якщо уявити ситуацію, при якій друзі ростуть разом з самого дитинства, протягом усього життя спілкуються, а потім, вже в старості, у них виникає конфлікт щодо питання, яке нібито містить істину, хтось із них може піти на поступки і визнати правоту іншого, навіть якщо це на його думку суперечить істині. Хороші і вірні друзі – це велика цінність у житті людини і не варто відмовлятися від них лише на тій підставі, що у вас різні погляд на ті чи інші питання буття та істини.
Підбиваючи підсумки, можна сказати, що життя людини багатогранне. Однозначної відповіді на питання переважання дружби або істини дати не можна. Кожна життєва ситуація може тлумачитися по-різному, людина при визначенні своєї відповіді повинна задуматися про важливість конкретної ситуації і можливі наслідки для третіх осіб.