1 Лебеді летять.2 Розповідь діда Михайлика про прихід весни і ключі сонця. 3 Зустріч з дядьком Себастіяном.4 Лист від батька Михайлика. 5 Прогулянка хлопчика з Петром до лісу. 6 Любов Михайлика до книги 7 Їжа для орачів 8 Книжечка 9 Дивимось диво 10 Бабське чаклування. 11 Якимівська загорожа 12 Чорнява дівчина біля вориння 13 Розмова з дівчиною 14 Прощання з любою 15 Делікатність дідуся 16 Мій сон 17 Намотування вітряків 18 «Космографія» — незрозуміла книга 19 Босонога ярославна 20 Продаж корови заради навчання 21 Розповідь про гриби 22 «Тарас Бульба» — книга від попа 23 Знахід маремухи і сироїжок 24 Пісня про гай 25 Молоденькі червоноголовці 26 Гостювання Михайлика у дядька Себастіяна.27 Повернення Порфирія з банди 28. Скарги Юхрима Бабенка на дядька Себастіяна 29 Вимога Юхрима Бабенка отримати на себе характеристику від дядька Себастіяна.30 Читання дядьком Себастіяном характеристики на Юхрима Бабенка 31 Повернення Михайлика з дідом додому вночі 32 Зустріч подорожуючих з червоноармійцями.33 Хвороба і смерть дідуся.34 Сум бабусі за дідусем 35 Похорони бабусі 36. Сум Михайлика за померлими старими 37. Зустріч хлопчика з Любою 38 Приїзд батька Михайлика 39. Михайлика приймають до школи у другий клас 40. Батько купує сину чоботи 41. Оголошення про першу театральну виставу на селі 42. Намагання Михайлика потрапити до театру 43; До дядьки Себастіяна 44. Перегляд театральної вистави в селі 45. Від’їзд Мар’яни з козаком 46 Звернення Мар’яни до Михайлика про важливість навчання 47. Михайлик з Любою йдуть до школи
Вони кмітливі, не боязкі, підслуховують плани Тишкевича та пана Кобильського. У них є хоробрість, відвага, чесність, справедливість. У 2 розділі вони хотіли піти зі Швайкою. Але він не дозволив їм піти, тому що вони маленькі, і сказав, що їм треба підрости. Вовка Барвінка вони також залишили на сторожі. Він поклав свою голову Санькові на груди і дивився на зірки. Грицик був розумний, інколи допитливий. Коли Санько охороняв курчат, тоді прийшов Грицик і сказав, що вони йдуть козакувати. Він також схотів піти. А мама відповіла: А як же курчата? Санько відказав: - Так ти ж є дома, ти й посторожуй! Мама відповідає: - От реп"ях малий! Ну йди, тільки ж дивись мені, допізна не гуляй, бо шукати не стану. А він не чув і пішов.
Oleksien новичокКлимко – сирота, головний герой автобіографічної повісті Григора Тютюнника. Образ Климка втілює ідеал людини. У маленькій сирітській душі Климко носив стільки доброти, милосердя і співчуття до знедолених і стражденних, що не побоявся в одинадцять літ вирушити в далеку дорогу по сіль, аби тільки до близькій людині — своїй учительці — не померти з голоду. Скільки натерпівся й намучився за свою двотижневу дорогу маленький лицар, скільки разів ризикував бути вбитим, замерзнути десь на полі під копицею — адже йшла війна і заходити в села було небезпечно. Та хлопчик ішов: його вело дорогою поневірянь милосердя.
Зовнішність Климка: «Климко йшов босий, у куцих штанчатах, старій матросці, що була колись голубою, а тепер стала сіра, та ще й в дядьковій Кириловій діжурці. Тій діжурці, як казав дядько, було «сто літ», і не рвалася вона лише тому, що зашкарубла від давньої мазути»
Риси характеру Климка: а) щирий, добрий, працьовитий; б) мужній, вольовий; в) благородний, чуйний, уважний, турботливий г) винахідливий.
Прагнення Климка а) прагнення навчитися; б) відповідальний за доручену справу; в) шанобливе ставлення до дружби
Значення образу Климка а) залишився сиротою, так само як і автор твору; б) виховувався у дядька, який теж загинув від німецької бомби; в) риси характеру.