М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Потрiбна характеристика герасима калитки «сто тисяч» за ось цим планом. 1. герасим никодимович калитка — нагромаджувач грошей і «преоберетателя земельки». 2. зовнішність і портрет. 3. риси характеру героя: а) жадність і підступність; б) заздрість та хитрість; в) лицемірство і зажерливість; г) деспотизм. 4. г. калитка та : а) зневажливе ставлення до освіти, членів родини; б) здатність до ризику; в) знання законів і водночас протиправні дії; г) грубість і черствість. 5. багатство, гроші, земля — ось основна мета в житті заможного селянина.

👇
Ответ:
Наночкка
Наночкка
12.05.2022
Герасим Калитка - дріб’язкова людина, що трясеться над капіталом, як той Кощій, що «над златом чахне». Багатій втрачає спокій і сон, зривається на наймитах, дружині, слідкує за ко­жною крихтою хліба, бере в заставу волів кума, бо «так надежні-ше». А в результаті стає жертвою «жидівської» афери, бо бажання легкої наживи, заздрість до свого сусіда Жолудя просто засліплюють йому очі. 
Для цього героя гроші-багатство й всьому голова:'Та це чортзна-що!Ви ударяйте на гроші-гроші всьому голова!'
Йому здається,що наймити мало роблять і багато їдять:"Настане день,то роботи не бачиш,а тільки чуєш,як губами плямають!"
Родинні почуття в Герасима Калитки притуплені власницькими інтересами.В одруженні сина на Пузиривні він шукає лише наживи:"Мені треба невістку з приданнім,з грішми..."А віддавши дочку заміж Герасим вілмовився сплатити зятеві обіцяний посаг.
У головного героя сліпа любов до землі:"Їдеш день-чия земля?Калитчина!Диханіє спирає..."та "Ох,земелько,свята земелько-Божа ти донечко!Як радісно тебе загрібати без ліку!" та "Я не буду панувати,ні!Як їв борщ,так і їстиму,як мазав  чоботи дьогтем,так і мазатиму,а зате всю землю навкруги скуплю"
Дуже заздрив Жолудю,Пузирям і міг будь-яким шляхом бути кращим та багатшим від них:"Ой Пузирі!Глябіть,щоб ви не попались,а замість вас Калитку розіпре грошвою...Отоді я вам покажу,як хазяйнувать
4,6(45 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
нигу3
нигу3
12.05.2022
Мов здоровий дубчак між явориною, визначався між усім тухольським парубоцтвом» «…Молодий гірняк»; «…перший удалець на всю тухольську верховину, син тухольського бесідника Захара»
«…всюди він був, де його потрібно, всюди вмів зробити лад і порядок. Чи то між своїми товаришами тухольцями, чи між боярами, чи між їх слугами… усюди був однаковий, спокійний, свобідний в рухах і словах, мов рівний серед рівних. Товариші поводилися з ним так само, як він з ними, свобідно, несилувано, сміялись і жартували з ним. …Боярська служба… поважала за його звичайність і розсудливість»; «…його хороше, сонцем обпалене і здоровим рум’янцем осяяне, одверте, щире лице»; «В його серці, смілім і чистім, як щире золото…»; «…дитя гір»; «Усюди був однаковий, спокійний, свобідний в рухах і словах..»; «Хоч і в путах, я все буду вольний чоловік. У мене пута на руках, а в тебе на душі!» «Життя в неволі нічого не варте» «Се наша Тухольщина, наш рай! — сказав Максим, обкидаючи оком долину, і гори, і водопад з такими гордощами, з якими мало котрий цар обзирає своє царство!»
4,8(92 оценок)
Ответ:
marisina
marisina
12.05.2022

ПРО ЛИСИЦЮ

Жили собі дід та баба. Одного разу дід зимою поїхав ловити рибу. Наловив дід риби й їде. Тут іде лисиця, баче, віз. Притворилася вона що мертва і лежить. Дід остановив коня. Дивиться, лисиця. «Ото буде бабі воротнік», — подумав дід. Ударив її батогом, вона лежить. Дід за хвоста її взяв і кинув у бричку. Лисиця тим часом баче, що він ніякого внімания не звертає, поскидала рибу з воза і сама потихеньку сплигнула. Позбирала вона рибу, сіла собі та й їсть. Тут іде вовк.

— Здоров кумо!

— Здоров куме!

— Ти, — каже він, — рибу їси, а я три дня нічого не їв.

А лисиця й каже:

— Та піди, куме, та й налови собі рибу, і будеш їсти.

А вовк і питає у лисиці:

— Як же мені її наловить?

Лисиця каже:

— Піди на річку опусти хвоста в ополонку і кажи: «Ловись рибко велика та й мала».

Пішов вовк на річку, опустив хвоста в ополонку та й каже:

— Ловись рибка велика та й велика, ловись рибка велика та й велика.

Поворушив вовк хвостом, а хвіст примерз, а потом й каже сам собі:

— От трохи ще й посиджу.

Тим часом лисиця побігла у село і кричить:

— Гей люди вовка бить! Гей люди вовка бить!

Люди, хто взяв вила, хто лопату, та й побігли. А лисиця залізла в одну хату виїла сметану, намазала тістом голову і пішла. Сіла під кущ і сидить. Люди вовка на річці били-били, били-били. Він єлі побитий без хвоста утік. Іде вовк, коли сидить лисиця.

— Ой, кумо, єлі живий, мене так били, так били, що хвоста я одірвав, тікаючи.

А лисиця й каже:

— Мене, куме, тоже били, всю голову розбили так, що я не можу встать.

Вовк каже лисиці:

— Сідай, кумо, я тебе довезу.

Лисиця стрибнула йому на спину і вовк її везе. Лисиця їде-їде й каже:

— Битий небитого везе, битий небитого везе.

А вовк іде та й питає:

— Що ти, кумо, кажеш?

— Та кажу битий битого везе.

Довіз її вовк до лисиччиної нори, стрибнула із спини вовка та й каже:

— Який ти дурний, вовче, ти битий я небита. Битий небитого віз, битий небитого віз.

І стрибнула в свою нору, а битий безхвостий вовк пішов у ліс.

4,8(51 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ