М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Скажіть будь ласка 7 фразeологізмів з повісті митькозавр із юрківки

👇
Ответ:
nataliy6578
nataliy6578
23.05.2022
1..Канючили мало не щодня. 2.І собі докидав тато. 3.Сіли на шию. 4.Ми могила. 5.Страшно, аж мороз по шкірі. 6.Беру бабусю на себе. 7.Усі повмирають од заздрощів.
4,8(100 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
KMasha11
KMasha11
23.05.2022

Відповідь:

1. Укажіть автора твору та кому з персонажів належить цитата.

1) «Не з тієї пляшки наливаєте. П’єте ви, як бачу, жаль і скорботи. Марно п’єте… Це напої бабські. А воїну треба напитися зараз кріпкої ненависті до ворога та презирства до смерті, ото ваше вино»; Автор Олександр Довженко твір "Ніч перед боєм", слова діда Платона Півторак.

2) «Дорого заплатив я за волю, гірку діну дав… Половина мене лежить на дні Дунаю, а друга чекає й не дочекається, коли злучиться з нею…»;

Автор Михайло Коцюбинський, твір "Дорогою ціною", слова Остапа Мандрики.

3) «Нічого не буде… Відвезуть… А що я дурно не хочу твоїх грошей, то скажу тобі, що повезуть його позавтра вранці…».

Автор Михайло Коцюбинський, твір "Дорогою ціною", слова  драгомана в конаку.

4) «Був то молодий, безвусий парубок, міцно збудований, у високій, сивій кучмі, короткій чугаїнці і з довгим ціпком». Автор Михайло Коцюбинський, твір "Дорогою ціною", опис Соломії.

5) «Він був маленький, з підстриженою борідкою. Був би він схожий на Миколу-угодника, коли б величезна, мов коров’ячий кізяк, стара кепка не лежала у нього на ушах…»; Автор Олександр Довженко твір "Ніч перед боєм", опис діда Савки Дробота.

6) «Дід піднімає кудлаті брови і слухає. Його мутні очі дивляться в простір, а усмішка розсуває зморшки». Автор Михайло Коцюбинський, твір "Дорогою ціною", опис Остапа Мандрики в останні роки його життя

2. Назвіть художній засіб, використаний у рядках (за оповіданням М. Коцюбинського «Дорогою ціною»).  100% не впевнена, але точно є метафора (вітер летить), персоніфікаціяі (вітер забирає), мені здається, що є також епітети - тиша села, клекіт міста, шемрання темного лісу)

«Що не кажіть, а він живий, той вітер. Він летить іздалеку, понад тихими селами і забирає по дорозі, всичує в себе і тишу села, і клекіт міста, шемрання темного лісу…».

3. Висловіть своє судження про важливість моральних чеснот у житті людини, дружби та підтримки батьків (за твором Н. Бічуї «Шпага Славка Беркути» та власними ).  Обсяг: 3-4 речення.

Ніна Бічуя у своєму творі "Шпага Славка Беркути" змальовує наскільки важливим є в житті кожної дитини підтримка батьків, а також дотримання моральних принципів. Наприклад, батько Славки Беркути, який свого часу пройшов через концтабір, не втратив міцність внутрішнього життєвого стержня і навчає цього ж сого сина, натомість байдужість, жорстокість і алкоголізм батька Стефка Вуса не лише не дає цьому хлопцю ніякої підтримки у житті, а навпаки вбило у душі цього підлітка всі прагнення і мрії. На прикладі Славка Беркути автор також демонструє як важливо у житті не зрадити собі, не заплямувати  власну совість і душу негідними вчинками, словами, навіть думками.

4. Розкажіть про епос як один з основних літературних родів, його особливості, жанри. Проілюструйте відповідь прикладами.  Обсяг: 6-7 речень.

Епос - найдавніший рід художньої літератури. Ще в перші роки свого життя кожна людина знайомиться з такими епічними творами як казки, а у старшому віці - з романами.   Для епосу характерне зображення подій зовнішніх відносно автора або оповідь про події, які нібито відбувалися у минулому (немов здійснювалися насправді і згадуються оповідачем).  Залежно від масштабів зображення подій і доль розрізняють три групи епічних жанрів:

- до великих жанрів влежать епопея (іноді роман-епопея) і роман;

- до середніх — повість;

- малі жанри представлені такими творами як: новела, оповідання, нарис, фейлетон, памфлет, міф, легенда, притча, билина, казка.

Епічні твори пишуть здебільшого прозою. Усі вони мають розповідний характер.

Пояснення:

4,8(15 оценок)
Ответ:
anonims123456789
anonims123456789
23.05.2022

Объяснение:Щодо мене, то я завжди опиралась на історію та культуру попередніх століть. Адже мені здається, що в тривалих і безрезультатних пошуках речей, які об’єднують, наші громадяни прийшли до абсолютно очевидного висновку – нас усіх здатна об’єднати любов до рідного краю. Також, коли я думаю про ці останні слова, то перед очима стоїть лише одна беззаперечна постать, адже саме з його слів я зрозуміла, як правильно потрібно любити свій народ та свою землю. Мабуть, досить легко було здогадатись, що мова йде про геніального Тараса Шевченка.

4,6(82 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ