"Наталка Полтавка"- твір пронизаний багатьма українськими традиціями, своєрідними діалектами. Мені подобається цей твір тим, що він дуже близький до нашого українського побуту, звичаїв. Цей твір показує справжніх українців. Герої - патріоти свого краю, які стикаються на своєму шляху з різними подіями та ситуаціями. Вони кохають, працюють, сумують, радіють, плачуть... Коли читаєш цей твір, то розумієш як жилося декілька століть назад. Як себе почували люди, як переживали ті чи інші негаразди свого життя. Ми прослідковуємо справжні українські традиції, які зараз уже, можливо, забуті. Тому, на мою думку, цей твір якнайкраще доносить нам усе українське, усе близьке нам особисто і українському народу вцілому
Дитячі проблеми в дорослому житті
Минулого тижня на уроці української літератури ми вивчали дуже цікавий та повчальний твір Валентина Чемериса «Вітька + Галька, або Повість про перше кохання». Я хотіла б написати свій твір про дитячі проблеми у дорослому житті саме за мотивами цього твору.
Всі ми знаємо, що неодмінний супутник дорослого життя – це кохання. Так, у творі, його головний герой Вітька Горобець, якому на той момент було чотирнадцять років, вперше закохався у свою однокласницю Галю Козачок.
На порозі дорослого життя постали такі ситуації, як дружба і вірність, перше кохання й перший поцілунок, перше побачення, дуель. Але через те, що герої ще юні і в них немає життєвого досвіду, вони вирішують ці проблеми по-дитячому, здійснюючи безглузді героїчні вчинки та потім потерпаючи від них.
Так, у творі перед нами постає розумний друг Вітька - Федько Жучок, що завжди готовий прийти йому на до Федько запропонував другу висловити своє почуття закоханості через серенади, які, звичайно, у наш прогресивний вік не можуть сприйматися серйозно.
А коли Петро прогулявся з дівчиною, Вітьок уже вважає це зрадою дружби. Більше того, виклик на дуель - це необдуманий вчинок, бо може завдати шкоди багатьом. Але Вітько так хоче виділитися з натовпу, вчинити на очах у коханої щось сміливе, героїчне, лицарське! Окрім того, Вітьку дуже хотілося здаватися дорослішим, зрілим хлопцем. Саме тому він бере до рук цигарки, в результаті чого підпалює сарай.
Справжнє щастя для головного героя – це поцілунок у щоку коханої, пропозиція сходити разом у кіно. І хоча у нього немає на це грошей, він все одно здолав цю перепону – адже перше кохання не знає меж.