М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Портретна характеристика вітьки горобця, федька котигорошка і галі козачок з повісті "вітька + галя"! дуже !

👇
Ответ:
998l
998l
20.10.2022
Вітька‌ — високий, худий, з рідким білявим чубчиком — не міг і хвилини спокійно всидіти на місці. Запальний і рвучкий…Він‌ вродився балакучий, як сорока, може годинами безугавно тріскотіти. Перше‌ хвилювання потроху

зникає. До хлопця знову повертається здатність мислити, говорити.Вітька‌ все кружляє й кружляє між вербами. На ньому нові (сині в смужечку) штани й жовті рипучі черевики. Рукава білої сорочки по-парубочому закачані по лікті. На голові — бокс (таки домучив клятий Левонтій!), білявий чубчик непокірно стовбурчиться.Хлопцеві так хочеться утнути щось героїчне, щось таке лицарське. Безперечно, на очах у дівчини. Щоб побачила, який він сміливий та відважний.  ‌— Ой, який же ти замурзаний! — сплеснула руками. — І вуха у сажі, герою ти мій сміливий, орлику відважний! Ти, мов той лев, накинувся на вогонь.

Федько Котигорошко

Маленький товстий і флегматичний Федько мусив бігати за ним підтюпцем. Цей дванадцятилітній опецьок (якого за смаглявість по-вуличному називали Жучком), здавалося, не ходив, а котився на своїх коротеньких ногах. По-третє, старша Федькова сестра працювала бібліотекаркою в сільському клубі, і Федько змалку мав доступ до тих книжок, яких дітям суворі педагоги не рекомендували давати. Федько вибирав книги на свій смак і ковтав їх десятками. Міг терпляче лежати на одному боці цілий день і ще терплячіше читати семисотсторінковий роман, від обсягу якого у Вітьки йшов мороз по спині. І хоч часто Федько не розумів прочитаного, але це не відбивало в нього охоти до читання. Особливо багато читав Котигорошко про кохання і вважав себе в цім ділі знавцем-теоретиком.Федько знову був Федьком: флегматичним, спокійним, добродушним і вайлуватим.Що‌ в мене на думці, те в тебе на язиці. Чистісінький тобі Вольф Мессінг!Що він язикатий — знала, але щоб так складно небилиці плести… А щоки горять… Ах, які капосні щоки, так і горять, горять… Ну й утнув же Федько!

Галя Козачок

Раптом‌ Вітька оторопіло застиг на місці: з бічної вулички, широко усміхаючись, прямо на них ішла Галя Козачок. Ні, вона не йшла, а наче аж пливла, ледь торкаючись землі стрункими ногами в білих черевичках та гордо несучи маленьку голівку з товстою косою.Яка‌ ж вона гарна!.. Куди він раніше дивився, куди?.. О сліпець!.. О великий сліпець!.. І добре, що хоч вчасно прозрів!Ніби сонце вкотилося до сарая. На порозі з'явилася Галя Козачок.Вона‌ підходила до нього, струнка й висока, в білому-білому платті, зашаріла від швидкої ходи, а очі сяяли ніяково й радо.Щоправда, Галя — дівчина не з лякливих. Сам Причепа колись потиснув їй руку і подякував за відвагу. Він тоді їхав велосипедом мимо колгоспної ферми, звідти вискочив бугай Кордебалет.

Петро Білий

Городом йшла Галя, його Галя із сином чаплівського фінагента Петром Білим! Вона весело сміялася до нього, і Петро теж сміявся. Отой завжди прилизаний, напахчений одеколоном мамин синок, Петро Білий. Отой Петро Білий, ябеда і боягуз, хвастун і брехун, якого Вітька терпіти не міг.Боягуз він нікчемний, а не Петро! Хвастун заячий! Та зроду-віку не повірю, щоб Галя його покохала!
4,5(18 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
yfbft
yfbft
20.10.2022

Відповідь:

Ігор Калинець. Вірші:  "Дим", "Писанки", "Стежечка", "Блискавка", "Веселка", "Криничка".

Пояснення:

"Дим"

Тема: казкове відображення диму, який втік від вогнища.

Ідея: запах диму свідчить про рід діяльності людини (готування їжі, прибирання в садку, робота промислового підприємства).

Основна думка: хоча дим і «втік від вогнища», але він без нього існувати не може.

Віршовий розмір – верлібр (вільний вірш).

"Писанки"

Тема: зображення чарівної краси, яку творять мамині руки за до «дивного писачка».

Ідея: уславлення материнської праці, її талановитості, любові, прагнення відтворити дивовижний світ для своєї дитини.

Основна думка: мамині руки здатні відтворити дивовижне, чудове, красиве, те, що назавжди залишиться в дитячій уяві, її мріях.

"Стежечка"

Рід – лірика. Вид лірики – пейзажна.

Тема: зображення стежечки, яка мандрує з ліричним героєм чарівним світом природи.

Ідея: уславлення краси довкілля, любові до природи, вміння цінувати і розуміти все живе навколо себе.

Основна думка: «світ красний — голова крутиться»; тільки той сприймає чарівний світ природи, хто вміє її відчувати, любити, сприймати, як живу істоту; стежечка — початковий шлях малої дитини для пізнання дивосвіту.

"Блискавка"

Рід – лірика. Вид лірики – пейзажна.

Тема: змалювання блискавки — «королеви темряви», яка повсякчас намагається милуватися власною красою.

Ідея: уславлення краси як необхідність задоволення спокою героїні.

Основна думка: краса повинна бути не тільки зовнішня, а й внутрішня, душевна.

"Веселка"

Рід – лірика. Вид лірики – пейзажна.

Тема: зображення веселки — української дівчини, яка своєю красою і чарівністю захопила князенка соняшника.

Ідея: уславлення веселки — дівочої краси, стрічки веселки, наче стрічки українського віночку; казкового кохання.

Основна думка: веселка є відображенням чарівної краси українських дівчат.

"Криничка"

Рід – лірика. Вид лірики – пейзажна.

Тема: зображення кринички, яка підживляється підземними водами і напоює, живить природне довкілля.

Ідея: уславлення кринички як життєдайного цілющого джерела.

Основна думка: без води не може уявити життя жодна природна істота, людина.

4,6(82 оценок)
Ответ:
kabilet777
kabilet777
20.10.2022

Відповідь:

Кожен сприймає людей по-різному, хтось шукає від спілкування вигоду, а комусь і справді подобається дружити з тою, чи іншою людиною.

На мою думку, друзі--це люди, які готові підтримати тебе, до тобі у скрутну хвилину, це ті, хто поділить з тобою не лише лихо, а й радість. На жаль, не кожен має вірних друзів, проте мені в цьому пощастило.

Я дуже часто задумуюсь над питанням: "чому я дружу зі своїми однокласниками або друзями?".

По-перше, завжди прийдуть на до . Це мабуть одна з найголовніших причин нашої дружби.

По-друге, мої друзі вміють радіти моїм успіхам і перемогам. Як казав Оскар Уайльд: "Всі співчувають нещастям своїх друзів, і лише деякі – радіють їхнім успіхам."

По-третє, я дружу з однокласниками і друзями, бо з ними весело, вони вміють зберігати твої таємниці. З ними можна знайти пригоди в будь-якому місці,а ще вони постійно заряджають мене позитивом і піднімають настрій.

Мої приятелі завжди знайдуть на мене час, навіть якщо дуже зайняті. Варто звернути увагу, що мої проблеми хвилюють їх, як власні. Я також їм дуже вдячна(-ий), що вони можуть розфарбувати чорно-білий світ яскравими фарбами.

І це не єдині причини, чому я з ними дружу, їх є досить-досить багато.

Я дуже щаслива(-ий), що маю справжніх друзів, бо як писав Сократ: "Без дружби ніяке спілкування між людьми не має цінності."

 

4,6(94 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ