М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Усно опишiть художнi образи, створенi в. ковальчук у картины "дитячi сни", що подано на обкладинцi цього пiдручника

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Dinka2103
Dinka2103
05.05.2020
Діди — носії великого життєвого досвіду, мудрості, розважності. Мова персонажів насичена просторічними елементами. Висміюючи боягузів і панікерів, старі використовують форму удаваного нерозуміння: «Щось ви, хлопці, не той, не як його, не туди неначе йдете». Звучать їхні спогади про синів Левка і Демида: «Коли б оце Левко із своїм полком та був тут, той би не одступив, ні. Той би цього човна повернув назад, та по шиям, по шиям!..» «Отакий і мій Демид. Його огнем печи, на шматки ріж, ну не одступить. Куди твоє діло!»

Осудливі слова старих рибалок для тих, хто відступав, були образливими. Можливо, не завжди справедливо й не на адресу дорікають воїнам, одягненим у нове та часом позбавленим сили духу, але скільки гіркої правди й болю в їхніх словах! Своїми розмовами старі запалюють вогонь ненависті до ворогів Вітчизни в серцях молодих воїнів, пробуджують у них віру в перемогу: «Людська душа молодецька сильніша за всяку танкетку! Була, єсть і буде!»

Самі діди спокійно ставляться до смерті. «Кому на війні судилося вмерти — так не викрутишся», — говорить старий Савка. Вони доводять, що вміють не лише дорікати. Платон та Савка — справжні патріоти, бо ладні віддати за Батьківщину життя. Петро Колодуб довідується про загибель старих: виявилося, що вони перекинули човна з нацистськими вояками й самі загинули у хвилях Десни разом із ними.

Отже, діди Савка і Платон — уособлення мудрості, нескореності народу, його досвіду, героїчної історії. Я вважаю, що оповідання було актуальними не лише в роки війни, але й сьогодні, оскільки допомагає нам виховувати стійкість, силу волі в досягненні певної мети, почуття поваги до захисників Батьківщини.
4,5(11 оценок)
Ответ:
Monika950
Monika950
05.05.2020

1 .Події, які мали місце напередодні об'єднання України з Росією "Переяславська Рада" та після нього.

2.Богдан Хмельницький. Він зміг об'єднати українців у боротьбі за визволення від гніту.

3.Єгипетський полон.

4.Бездержавний статус України.

5.Російську імперію та Україну.

6.Династію російських царів.

7.Кінець великого полону України — лише питання часу: «Коли скінчиться той полон великий, що нас зайняв в землі Обітованій? І доки рідний край Єгиптом буде? Коли загине новий Вавилон?»

8.Риторичні запитання, символи, афористичність мови, алюзії (рядки Т. Г. Шевченка: «Чи довго ще, о Господі, чи довго ми будемо блукати і шукати рідного краю на своїй землі?»), епітети («сила невблаганна»), «чужа чужениця».

9.Через спроби автора осмислити причини української недолі за до біблійних образів, заклик до самостійності і незалежності України.

Объяснение:

4,5(8 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ