людина дістає від природи все, що їй потрібно для життя: тепло, повітря, воду, їжу, одяг, житло. вона вивчає природу, щоб уміти використовувати її багатства. до польоту птаха, людина зробила літак. за зразками природи побудовано мости, човни, землерийні машини. природа захоплює нас своєю неповторні красою. ти милуєшся квітучим кущем, польотом метелика, співом а знаєш ти, що зелений колір знімає втому, заспокоює людину? природа зміцнює наше здоров'я. загартовують, наприклад, ігри на свіжому повітрі купання в річці, морі, прогулянки до лісу в у пори року. любов до природи, турбота про ні робить людей добрішими. вивчаючи природу, ти відкриваєш для себе щось нове: гусінь схожа на сучок, метелик -на квіточку, горобчик стрибає по землі голуб — у народі є звичай: народжується дівчинка — садять калину, а хлопчик — дуба. щоб рослі дівчинка красивою, як калина, а хлопчик — сильним, як дуб. природа — непрочитана книжка. учись її читати! шануй природу!
аллегория — художественное обособление посторонних понятий с конкретных представлений. религия, любовь, душа, справедливость, раздор, слава, война, мир, весна, лето, осень, зима, смерть и т. д. изображаются и представляются как живые существа. прилагаемые этим живым существам качества и наружность заимствуются от поступков и следствий того, что соответствует заключённому в этих понятиях обособлению, например, обособление боя и войны обозначается посредством военных орудий, времён года — с соответствующих им цветов, плодов или же занятий, беспристрастность — посредством весов и повязки на глазах, смерть — посредством клепсидры и косы.
Більшість людей каже що книга. Поцікавившись, чому ми знайдемо відповіді, такі як тут є мораль, тут ми доторкаємося до великого, книга - душа автора і народа, книга не має границь і ми можемо уявляти собі головного героя та усе інше. Книга - це головний кандидат, бо більшість вважає її кращою. Та чому не усі? Хтось віддає перевагу газетам, кажучі, що там ми зможемо знайти важливі новини, цікаві статті, веселі анекдоти, телепрограмму, а у деяких газетах - ще і невеличкі художні твори: вірші, розповіді, малюнки... Та чому ж більшість все ж таки обирає книгу? Мабуть тому, що вірить автору, який її написав, а ще хоче забути про реальність і перенестися у захоплюючу подорож головного героя.
І все ж таки, що краще? Книга, чи газета? Я вважаю, що книга. Бо автор закладає у книгу усе, що має: уяву, талант та душу. І, неважливо, про що сама книга, габагато важливіше мислі іншої людини, яка дала нам право прочитати цю книгу. Книга - це знання, та не про наші перемоги країни та людства, а про моральні перемоги. Коли ми читаємо книгу, ми зростаємо духовно. І я хочу стати великим у душі, хочу бути гарною людиною, яка перш за все відчуває, а не знає. Ось і все. Тому я обираю книгу, і вам теж рекомендую.