1.Велечезга рівнина на землі. 2.Силун-володар долини. 3.Багатство велетня 4.Важке життя його слуг. 5.Карпо на службі Силуна 6. Хлопець хоче повернутися додому. 7.Карпо просить платню за роботу 8.Нечесний Силун хоче покарати хлопця. 9.Непереможна сила Карпа 10.Утворення Карпатських гір.
Письменник перебирає тринадцять варіантів назви твору. Найважливіше, що йому хотілося підкреслити в назві, - це таємничість і казковість, показати Карпати як своєрідний загадковий куточок, острівець із своїм, не схожим на звичайний, світом. І він записує: "В зелених горах". Мабуть, тому, що в ній не було головного - дихання гір, тобто того міфологічного світу, в якому жили люди, що їх населяли. Жили сьогодні, вчора, як і сотні років тому. Наступні варіанти пов'язані з пошуком назви, яка б містила саме такий зміст: "Тіні минулого", "Голос віків", "Відгомін передвіку", "Подих віків", "Голоси передвічні", "Спадок віків". Але й ці назви автора не задовольнили. Новий варіант - "Дар предків забутих" також не влаштовував письменника. І він замінив цю назву іншою - "Тіні забутих предків". Тоді ще раз перебирає можливі комбінації із словом "предки": "Голос забутих предків", "Слідами предків", "Сила забутих предків". І, нарешті, остаточно зупиняється на назві "Тіні забутих предків", що містить натяк на загадковість, казковість і дихання віків.
“Таємничі пригоди Сергійка та Митька” План1.) Про Митька та Сергійка2.) Давайте розглянемо декілька випадків.3.) (Випадки).4.) Таємничість у пригодах.5.) Висновки. Митько та Сергійко - це двоє друзів, які перейшлив 6 клас. Мають багато спільних рис характеру: довірливі; боягузливі; дружні. Ще обидва не мали великої охоти до ботаніки та зоології.Давайте розглянемо декілька ввипадків, підтверджують їхні риси характеру.Чому хлопці були довірливими? Вони двоє повірили Васі, що у озері жило чудовисько, хоча це було далеко не так. Митько та Сергійко дуже дружні. Цей факт підтверджують декілька випадків. Перший - це коли Митько лізе у воду до чудовиська, а Сергій його зупинив, переживав за свого друга.Другий - це коли Митько заснув на сторожі, а Сергій накрив його ковдрою. Третій - це коли Митько читав про велетенських ящірок, а Сергійко засинав. Сергійкові наснився поганий сон через почуту розповідь. Ще у ві сні він зойкав, через що Митько і збудив Сергія. Митько запитав чи все нормально та заспокоював його. Чому хлопці були боягузами? Вони двоє були боягузами, бо боялися монстра. Їхні пригоди були таємничі через те, що вони досліджували водяного монстра який живе в озері.А перед тим вони дізналися про цього монстра від Васі, який сказав тримати це в секреті (вони дали клятву що не розкажуть це). Отже ми можемо зробити висновки. Сергій та Митько найкращі друзі, того і вних так багато спільних рис характеру. Як то кажуть: ‘‘З ким поведешся, у того й наберешся,,. А ще вони мали спільну пригоду, яка зблизила їхні відносини.
2.Силун-володар долини.
3.Багатство велетня
4.Важке життя його слуг.
5.Карпо на службі Силуна
6. Хлопець хоче повернутися додому.
7.Карпо просить платню за роботу
8.Нечесний Силун хоче покарати хлопця.
9.Непереможна сила Карпа
10.Утворення Карпатських гір.