Весела повість розповідає про вірну хлоп'ячу дружбу, про фантазії, мрії, витівки двох хлопців - Яви ( Івана Реня) та Павлуші (Павла Завгороднього ),наприклад, вирішили прорити метро зі справжніми станціями «Клуня» і «Крива груша» під свинарником, а туди провалилася п'ятипудова, плямиста, як географічна карта, свиня Манюня; або провести бій биків, де битися з тореадором повинна корова Контрибуція, яка не приймала бій, а коли терпець корови уривається, вона заганяє друзів у болото; урятувавши мале щеня Собакевича, вони приносять його на заняття, за що друзів виганяють з уроку, щоб не гаяти час, вони почепили шкільного дзвоника на свого чотирилапого супутника; спроби втекти на кшталт Робінзона на безлюдний острів, або ігри в фараонів в піраміді з гарбузів. Коли річка від дощів розлилася, прорвала греблю і заливала село внизу, Ява разом з дорослими до вантажити хатні речі на вози, а потім по грязюці поїхав на велосипеді до військових за до . У школі весь клас хоче виразити свої найкращі почуття улюбленій Галині Сидорівні, і кожний старається, як може, щоби «видати учительку заміж» . Така ж згуртованість виявляється, і коли виникає необхідність помирити найкращих друзів, що розсварилися. Для цього створюється справжній план, адже дружба - то дуже важлива річ, яку треба берегти, і це розуміють учителька, її майбутній чоловік, що береться допомагати в операції «примирення» , і діти.
Казна-який, скількись, хтозна у чому, деякий, казна-скільки, де в чому, хтозна-що, хтозна-який, аби з ким, абихто, який-небудь, хто-небудь.
Н. хто-небудь
Р. кого-небудь
Д. кому-небудь
З. кого-небудь
О. ким-небудь
М. на кому-небудь
1. Через дефіс пишуться неозначені займенники з казна-, хтозна-, будь-, -небудь, -бо, -но, -то, -от, -таки: іди-но, як-от, все-таки.
Окремо вони пишуться тоді, коли між ними з'являється ще одне слово:
іди ж но, все ж таки
2. Неозначені займенники з аби-, ані-, де-, сь-, пишуться разом: абиким, аніщо, дехто, скількись
Завідувач сектору провів інструктаж відповідно до положення.