Вправа 218. прочитайте такст. знайдіть і підкресліть односкладні речення. визначте їх тип односкладних речень
тихо й нудно, і спека пекельна… і десь далеко, за темною смугою лісу, обізвався грім. щось наступало грізне. потемніло, завітрило, заарутила курява. гримнуло ближче, немов звалив хтось на поміст деревину, загуркотіло й покотилось у небі.
а з-під па тарахкотні тихо сіявся на прив’яле листя, на присмажені трави й хліба, як з-під каміння у млині борошно на кіш, дрібний, як роса, холодний дош.
тихо шуміла трава під бризками, захлинаючись, ковтала воду суха земля, пирскало й плюскотіло віття на дереві. вип’яли лани проти хмар широкі грудн й заніміли: сипте, хмари, давайте, до живого промочіть моє жагуче серце… хмара сіяла й сіяла — щедро, не жаліючи. (с. васильченко).
вітер ущух. між листом зашелестів густий, рівний дощ а на небі зчинилась іуркотнява: кидало колоддям, ламало, трощило, і луною розкочувавсь гук над хмарами но широких небесних просторах.
Я погоджуюсь із твердженням, що будь-яка проблема –це можливість стати краще. Адже перешкоди, що постають на нашому тернистому шляху, роблять нас сильнішими. По-перше, саме проблеми та суперечливі ситуації допомагають нам проявити свої приховані таланти. Інколи людина сама не знає, на що вона спроможна. У таких випробуваннях багато хто з нас відкрило для себе щось нове, те що робить нас кращими ніж учора.
Прикладом із повсякденного життя, може слугувати випадок із моїм знайомим Олегом. Хлопець усе життя боявся публіки, тому ніколи не брав участі у різних заходах. Але одного разу він переборов свій страх, і вийшов на велику сцену. З того часу, минуло 3 роки, але тепер Олег успішний актор театру, і до цього дня він радіє через те, що він переборов себе. Тому, це ще раз підтверджує те, що саме наші проблеми роблять нас кращими, звісно, якщо їх долати.
По-друге, наші проблеми наштовхують нас на корінні зміни в нашому житті. Іноді здається, що все, виходу немає. Але ми починаємо боротись, і якщо перемагаємо, то стаємо кращими, а якщо ні –то залишаємося на тій же сходинці. Але не можна перебувати на ній дуже довго. Якщо людина не прогресує, то вона починає фактично деградувати.
Отже, можна зробити висновок, усі критичні ситуації, що постають у нашому житті повинні долатися, звісно якщо ми, дійсно, цього хочемо. І долаючи кожну проблему, наближуємося до свого олімпу, який у кожного з нас різний.