Літо. Вранці встав ні світ ні зоря. Вирішив не бити байдики, а зайнятися корисною справою. Не можна витрачати даремно дорогоцінний час, це я зарубав собі на носі. Вирішив з ранку піти на риболовлю. Треба хоча б взяти приятелів. Дмитро і Вадим - друзі не розлий вода. Ось з ними і відправився. Але Дмитро любить загрібати жар чужими руками і не став готувати все необхідне. Сказав так: "Ти кашу заварив, ось і роби все сам". Риболовля, звичайно, вийшла курям на сміх, але надовго закарбувалась в пам`яті.
Моя кімната невелика, але світла і дуже затишна. Мені подобається проводити тут час, тому що в ній завжди сонце. Біля вікна знаходиться мій письмовий стіл з красивою підставкою для ручок і кольорових олівців. У столі я зазвичай зберігаю зошити і підручники, необхідні для навчання. З правого боку - книжкова шафа з улюбленими романами і розповідями, які я іноді уважно перечитую. У куточку - диван. Поруч - торшер. Там я люблю сидіти з моїми друзями і розмовляти з таємничим видом про щось приємне. На підлозі лежить килим зеленого кольору. Все в моїй кімнаті на своїх місцях і до роздумів тягне ...
Будь-яке твір складається з трьох частин.
I. Вступ.
II. Основна частина (що включає кілька підпунктів).
III. Висновок.
Але самі слова «вступ», «основна частина», «висновок» не є назвами пунктів плану. Вони не повинні бути прописані в плані.
Вступ, як правило, намічає основну думку, задає тон всій роботі, вводить в коло розглянутих проблем.
Основна частина розкриває ідею твору і пов'язані з нею питання, представляє систему доказів висунутих положень.
Висновок підводить підсумки, містить кінцеві висновки і оцінки.