Однією з найвідоміших ознак хом'яків є защічні мішки. Зазвичай хом'як, коли їсть, наповнює ці мішки зерном та іншою поживою і несе здобич до своєї домівки, де складає на майбутнє.
Зазвичай хом'яки живуть до трьох років. Хом'яка від хом'ячихи відрізняють в дитинстві піднявши і подивившись на відстань від попки до статевого органу. В самок до 3 мм, в самців 1-1,5 см. Період вагітності короткий і триває до 21 дня, залежно від виду. Самка може народити від 1 до 11 хомячат. Колір самих хомячат можна розрізнити за 3 дні. Чорні помітні бо проростає хутро білі пізніше ростять хутро.
Різні види хом'яків нерідко утримують у зоопарках або живих куточках. Важливі вони і як лабораторні тварини (зокрема, "хом'ячок сирійський", Mesocricetus auratus).
В домашніх умовах часто утримують "джунгарських хом'ячків" (Phodopus sungorus). Хом'яки - невибагливі домашні улюбленці. "Домашні" хом'яки живуть в клітках з біговим колесом; оскільки тваринка у природі - рухливий гризун, вона бігає в колесі по кілька кілометрів на день.Я завжди просив дозволу у батьків завести в будинку собаку чи кота, але вони ніяк не хотіли погоджуватися. А одного разу самі подарували мені … хом’яка. Я дуже здивувався такому подарунку, адже нічого не знав про ці маленьких звірів. Довелося йти в бібліотеку, щоб скоріше дізнатися про хом’яків все: що вони їдять, як живуть, що люблять. Ми купили нашу хом’яку клітку з безліччю різних пристосувань для годування та розваг. Хом’як відразу ж почав облаштовуватися в своєму новому будинку, а я – придумувати йому відповідне ім’я.
Хом’як великий, дебелий. Шерсть у нього жорстка, ри- ж-коричнева, вушка гостренькі, рожеві, чорні очі-намистинки. На маленьких лапках хом’ячка виразно видно всі п’ять пальчиків. Пальчики крихітні, рухливі. І було б правильніше називати лапки хом’яків руками – такі вони вмілі. Дуже цікаво гати, як звір обідає. Спочатку він запихає за щоки неабияку кількість припасів на чорний день, потім перетягує їх в свої потаємні кладовочки в будиночку. І тільки потім сідає обідати. Їсть хом’як акуратно, швидко й зосереджено, спритно допомагаючи собі маленькими лапками. А після обіду забирається в затишне місце спати. Спить він солодко і міцно і навіть смішно хропе уві сні.
Дивився я на нього, дивився і вирішив, що треба назвати його Борькой. Батьки погодилися зі мною.
Ми любимо гати за нашим Борькой: як він їсть, як спить. Але особливо весело дивитися, як хом’ячок розважається: бігає по свого будиночка, за високими драбинках, крутить маленький барабан і дзвенить дзвіночками.
Я дуже задоволений своїм вихованцем.
Объяснение:
Зазвичай це прислівя використовують так: "Здоровя маємо не дбаємо, а загубивши плачемо". Воно означає те що, людина не цінує того що має(зараз це здоровя), а коли втрачає починає цінувати втрачене.
Багато людей скаржаться на долю та несправедливість життя,бідкаючись в пошуках підтримки ,,себе нещасного",проте вони не бачать всієї картини.Більшість таких випадків пояснюється тим,що люди не помічають радістей,даних їм життям,а загубивши через свою недбалість якись подарунок життя,одразу ображаються,навіть не уявляючи,яке щастя в них було до цього часу.Тому,на мою думку,треба цінити те,що в нас є,і не звертати особливої уваги на перешкоди- адже обов'язково знайдеться той,чиї нещастя та проблеми набагато гірші за твої