Запишіть речення, розставляючи пропущені розділові знаки. Виконайте морфологічний розбір дієприслівника. Я на гору круту крем’яную буду камінь важкий підіймать і несучи вагу ту страшную буду пісню веселу співать (Леся Українка).
Я на гору круту крем‘яную буду камінь важкий підіймать і, несучи вагу ту страшную, буду пісню веселу співать. Несучи- дієприслівник особлива форма дієслова,недоконаного виду, утворений від перехідного дієслова нести, утворений суфіксальний пишеться з и в кінці, у реченні виступає обставиною.
Ми всім класом розмовляли по нашого класного керівника. В кожного учня прозвучала своя думка. Ось думка поганого учня: наша класна керівничка мене ненавидить. Ставить одні двійки, а в кінці тижня незадовільну поведінку. А ось класний керівник очима хорошої учениці: наша класна керівниця дуже добра. Вона всіх любить, і нікого ненавидить.Просто коли учень погано навчається, авжеш йому будуть двійки, і коли погано поводиться буде погана поведінка. У кожного учня був свій погляд на класного керівника.
Без розуму ні сокирою рубати , ні личака в'язати. Борода не робить мудрим чоловіка. В умілого і долото рибу ловить. Вік живи - вік учись. Вчення в щасті красить , а в нещасті тішить. Вченому світ , а невченому тьма. Гарно того вчити , хто хоче все знати. Голова без розуму , як ліхтарня без свічки. Голова не на те , щоб тільки кашкет носить. Грамоти вчиться - завжди пригодиться. Грамотний - видющий і на все тямущий. Дарма , що малий , а й старого навчить. Де старий спотикнеться , там нехай молодий добре напнеться. Дивиться рідко , та густо бачить. Догана мудрого більше стоїть , як похвала дурного. За битого двох небитих дають , та й того не беруть. За дурною головою рукам і ногам немає спокою. За одного вченого дають десять невчених. За одного грамотного сім неграмотних дають. Знає , на чім світ стоїть.
Несучи- дієприслівник особлива форма дієслова,недоконаного виду, утворений від перехідного дієслова нести, утворений суфіксальний пишеться з и в кінці, у реченні виступає обставиною.