М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
czar15
czar15
27.07.2022 00:53 •  Українська мова

Вправа 11*. Перепишіть, розкриваючи дужки.

1. Так піду я в поля неозорі із піснями один (на) один (А. Малишко). 2. Себе ми зрозуміли в (решті) решт, коли відчули силу і відвагу (Л. Горлач). 3. Люди з (давніх) давен називають жнива трудовою вершиною літа (Д. Луценко). 4. Я на голос батьків з (діда) прадіда йду, розділяючи з ними і славу й біду (М. Сингаївський). 5. На чистому теплому небі тільки де (не) де біліли кущиками хмари (М. Коцюбинський). 6. Усім хотілося (чим) швидше вибратися із смердючих мочарів, і тому ішли (право)руч, бо здавалося, що там сухо (Гр. Тютюнник). 7. Сичі в гаю перекликались, та ясен раз (у) раз скрипів (Т. Шевченко). 8. (Вранці) рано, в Пилипівку, (як) раз у неділю, побігла я за водою (Т. Шевченко).​

👇
Ответ:
Elina558548
Elina558548
27.07.2022
1. Так піду я в поля неозорі із піснями один на один (А. Малишко) --> Так піду я в поля неозорі із піснями один на один А. Малишко.
Обоснование: Дужки не влияют на смысл предложения, поэтому их можно просто опустить.

2. Себе ми зрозуміли в решті решт, коли відчули силу і відвагу (Л. Горлач) --> Себе ми зрозуміли в решті решт, коли відчули силу і відвагу Л. Горлач.
Обоснование: Дужки не меняют смысл предложения, поэтому их можно опустить.

3. Люди з давніх давен називають жнива трудовою вершиною літа (Д. Луценко) --> Люди з давніх давен називають жнива трудовою вершиною літа Д. Луценко.
Обоснование: В данном случае дужки не влияют на смысл предложения, поэтому мы можем их просто опустить.

4. Я на голос батьків з діда прадіда йду, розділяючи з ними і славу й біду (М. Сингаївський) --> Я на голос батьків з діда прадіда йду, розділяючи з ними і славу й біду М. Сингаївський.
Обоснование: Предложение имеет одну исходную точку зрения и никаких других замыслов, поэтому дужки можно опустить.

5. На чистому теплому небі тільки де не де біліли кущиками хмари (М. Коцюбинський) --> На чистому теплому небі тільки де не де біліли кущиками хмари М. Коцюбинський.
Обоснование: Предложение описывает, как біліли кущиками хмари на небе, и нет другого замысла или точки зрения, поэтому мы можем опустить дужки.

6. Усім хотілося чим швидше вибратися із смердючих мочарів, і тому ішли праворуч, бо здавалося, що там сухо (Гр. Тютюнник) --> Усім хотілося чим швидше вибратися із смердючих мочарів, і тому ішли праворуч, бо здавалося, що там сухо Гр. Тютюнник.
Обоснование: Дужки не влияют на смысл предложения, поэтому их можно опустить.

7. Сичі в гаю перекликались, та ясен раз у раз скрипів (Т. Шевченко) --> Сичі в гаю перекликались, та ясен раз у раз скрипів Т. Шевченко.
Обоснование: Дужки не меняют смысл предложения, поэтому их можно опустить.

8. Вранці рано, в Пилипівку, як раз у неділю, побігла я за водою (Т. Шевченко) --> Вранці рано, в Пилипівку, як раз у неділю, побігла я за водою Т. Шевченко.
Обоснование: В данном случае также нет других замыслов или точек зрения, поэтому дужки можно опустить.

Таким образом, мы переписываем предложения, удаляя дужки, так как они не влияют на смысл предложений и просто лишние в данном контексте.
4,6(96 оценок)
Проверить ответ в нейросети
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ