М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
poli1001
poli1001
16.06.2022 01:23 •  Українська мова

ВАРІАНТ 1
1.Розставте розділові знаки в поданих реченнях. Визначте речення, в котрому пряма мова стоїть після слів автора.
1. Іди, доню каже мати не вік дівувати, він багатий, одинокий, будеш панувати (Т.Шевченко).
2. Що це за дівчина? Де вона взялася в нашому селі? Думав молодий Джеря, надіваючи шапку і перекидаючи свиту через плече (І.Нечуй-Левицький).
3. Враження від капрійської природи писав Михайло Коцюбинський такі гармонійні і так благотворно впливають на мою психіку, що буквально оздоровлюють мене(П.Тичина).
4. Думала сумна смерека Де краса у мене (Д.Павличко).

2. Визначте різновид складного речення, виконайте синтаксичний розбір.
Літа вже не мчать, як лошата прудкі в табуні, повільно бредуть, як верблюди в піску марокканськім (Б.Олійник).
Варіанти відповіді:1. Складносурядне речення. 2.Складне речення з безсполучниковим і сполучниковим підрядним зв’язком. 3. Складнопідрядне речення. 4. Складне речення з сурядним і підрядним зв’язком. 5. Безсполучникове складне речення.6.Складнопідрядне речення з кількома підрядними.

3.Визначте різновид складнопідрядного речення, зробіть синтаксичний розбір.
Безкраї лани зеленого збіжжя, що саме красувалося у той час, дрімали серед тихої ночі (М.Коцюбинський).
Варіанти відповіді: 1.Складнопідрядне з підрядним з’ясувальним. 2.Складнопідрядне з підрядним обставинним місця. 3.Складнопідрядне з підрядним означальним.

ВАРІАНТ 2
1.Розставте розділові знаки в поданих реченнях. Визначте речення, в котрому слова автора розривають пряму мову.
1. Правду ото в народі кажуть Не святі горшки ліплять (І.Цюпа).
2. Ех, синку, сину промовляє докірливо батько не кричи хоч ти на старого, бо так закричали мене за цей місяць – жить не хочеться (Г.Косинка).
3. Як присягу, підношу голос я Шипшини й пісні не віддам нікому (М.Рильський).
4. Дозвольте і мені, панове, річ держать тут обізвалася Лисиця (Л.Глібов).

2.Визначте складнопідрядне речення, зробіть синтаксичний розбір.
1. І ллється дзвін коси серед густих отав, і коник на гачку спадає в тихий став (М.Рильський).
2. 1 сонця було там так багато, що йому бракувало місця (О.Довженко).
3. У човні було тіснувато, але хлопці розмістились непогано (М.Трублаїні).
4. Часом качка в повітрі дзвенить чи кажан проти місяця грає (М.Рильський).

3.Визначте серед поданих речень складносурядне, виконайте синтаксичний розбір.
1. Минулася весна рясна, минуло літо золоте, настала осінь, дощ, сльота (Б.Лепкий).
2. Синє море хвилювалось і кипіло на березі піною(М.Коцюбинський).
3. Минали дні, і в спогадах поринали ночі (М.Хвильовий).

👇
Открыть все ответы
Ответ:
guast1
guast1
16.06.2022
Не той господар землі, що по ній бродить, а той, хто по ній за плугом ходить.За деякої страви ляжеш вздовж лави.Їв би очима, та душа не приймає.Хто що знає, тим і хліб заробляє.Коли зорієш мілко, посієш рідко, то й уродить дідько.У дурного хазяїна й колесо з воза украдуть.Коли б ковбасі крила, то б кращої птиці на світі не було.Рада б зірка зійти - чорна хмара заступає.Кому - як мара, йому - як зоря.Аби хліб, а зуби знайдуться.Апетит з їдою прибуває.Баба з воза - кобилі легше.Байдуже ракові, в якому його горщику зварять.Без вірного друга - велика туга.Без труда нема плода.Біда біду тягне.Біда помучить і мудрості научить.Боятися вовка - в ліс не ходити.Велике дерево поволі росте.Вкрадеш голку, а потім корову.Вовка ноги годують.Всякому овочу свій час.В умілого й долото рибу ловить.Година вранці варта двох увечері.Двоє третього не чекають.Де відвага, там і щастя.Десять разів відміряй, а раз відріж.Дома й стіни помагають.Заварив кашу, так і їж.За все береться, та не все вдається.З ким поведешся, того й наберешся.Зробив наспіх, як насміх.Київ не одразу збудовано.Кожна жаба своє болото хвалить.Любиш кататись, люби й санчата возить.Молодець проти овець, а проти молодця і сам івця.Менше говори - більше почуєш.На двох стільцях не всидиш.На тобі, небоже, що мені негоже.Не кажи гоп, поки не перескочиш.Не так сталося, як гадалося.Ні в тин, ні в ворота.Ні кує, ні меле.Одна бджола мало меду наносить.
4,4(71 оценок)
Ответ:
lizаveta1998
lizаveta1998
16.06.2022
«Друг — це той, хто входить у твої двері, коли весь світ виходить з них». Беззаперечна істина для багатьох із нас, але саме вона, ця істина, викликає безліч питань, дискусів, обговорень.
     Одного разу ти зустрінеш найближчу тобі людину за думками, мріями, спільними інтересами. Дуже важко одразу зрозуміти, кого ти зустрів — справжнього друга чи просто приятеля. Яким же повинен бути справжній друг, як його виявити серед багатьох знайомих, із якими ти проводиш час? Перш за все, справжній друг, мабуть, це та людина, яка приймає тебе таким, як ти є. Недарма ж кажуть, що друг — це той, хто знає всі твої недоліки і все-таки любить тебе.
     У мене особисто є справжній друг — Сергій. Спочатку я не знав, справжній він чи не справжній, але потім один його вчинок все для мене прояснив. Сергій перейшов до нас уже у 8 класі. На перший погляд він мені не зовсім сподобався: задерикуватий, дещо зарозумілий хлопець (як я тоді подумав). Єдине, що його вирізняло, — це знання математики. Математику він любив і добре знав. Я ж до цього моменту вважався кращим учнем саме з математики. Відчуваючи певну заздрість, я намагався якомога більше принизити його: то смикну за сорочку, то зафутболю портфель, то назву очкариком. А він — нічого, сидить собі, формули пише. І ось настав час піврічної контрольної роботи. Всім роздали завдання, я швиденько впорався з п'ятьма з шести запропонованих, а шосте — найважче — ну ніяк. Сиджу, мучаюсь, дивлюсь — Сергій все розв'язав і сидить, склавши руки — перевіряє. Я тик, мик (списати ж у нього соромно), сиджу, почервонів від напруження. Раптом папірець на мою парту — ляп! Розгортаю, а там розв'язання задачі. Я підвів очі й подивився на нього. Сергій не посміхався, не іронізував, просто й відкрито дивився на мене. Ми були вже не ворогами, ми були партнерами, яких пов'язувала таємниця. З того часу Сергій неодноразово доводив, що він справжній друг. Він ніколи не відвертається від мене в скрутному становищі. От і маєш: «Друг — це той, хто входить у твої двері, коли весь світ виходить з них».
4,4(6 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ