М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

5. Укажіть рядок, у якому всі відмінкові форми складених порядкових числівників записано правильно.
А сімдесят третім, чотирьохста двадцять сьомий
Б вісімдесятьма п’ятим, двумстам п’ятдесят дев’ятому
В сімсот тридцять шостому, сорок п’ятим
Г тридцять дев’ятому, на дев’ятиста вісімдесят шостому

6. Укажіть рядок, де в усіх випадках на місці пропуску слід писати и(і).
А два комп’ютер.., три з половиною гектар..
Б нуль цілих і п’ять десятих відсотк.., три автомобіл..
В одна ціла і шість сотих кіловат.., сто чотири грам..
Г три кілограм.., півтора контейнер..

7. Укажіть рядок, у якому правильно записано дати та години.
А народився тридцятого вересня двох тисяч четвертого року, сім годин двадцять п’ять хвилин Б контракт від десятого травня двох тисяч чотирнадцятого року, сімнадцять годин двадцять хвилин
В дійсне до вісімнадцятого березня дві тисячі шістнадцятого року, зустрінемось о пів на сьому
Г опублікували чотирнадцятого травня двітисячного року, без двадцяти вісім

8. Укажіть рядок числівників, кожен з яких пишеться як одне СЛОВО.
А (шістсот)вісімдесятий, (три)мільярдний (вісімсот)десятий
Б (десяти)тисячний, (дво)мільйонний, (триста)двадцятий
В (чотирьох)сотий, (дванадцяти)тисячний, (сеМи)мільйонний
Г (двісті)сьомий, (п’ятсот)тисячний, (шести)соти

Установіть відповідність між числівником і його характеристикою.
1) кількісний в орудному відмінку А триста двадцятим
2) кількісний у давальному відмінку Б вісімдесятого
3) порядковий у місцевому відмінку В на п’ятсот сороковому
4) порядковий у давальному відмінку Г шістдесятьом
Д дев’ятнадцятому

Прочитайте текст. Виконайте завдання 10 і 11 до нього.

(1) Озеро Світязь посідає перше місце з-поміж найбільших прісноводних озер України. (2) Довжина озера дев’ять кілометрів. (3) Ширина у найвужчому місці — чотири кілометри. (4) Глибина його різна, у середньому сім метрів. (5) Але на дні є окремі місця-«щілини», як їх тут називають, де глибина сягає п’ятдесяти і більше метрів. (6) Під час бурі вервечки хвиль заввишки два метри з ревінням накочуються на береги. (За О. Мурановим)

10. Порядковий числівник у формі знахідного відмінка є в реченні
А першому

Б другому
В четвертому
Г п’ятому

11. Кількісний числівник у родовому відмінку є в реченні
А другому
Б третьому
В четвертому
Г п’ятому

👇
Открыть все ответы
Ответ:
axdv
axdv
14.03.2023
Я довго пам'ятатиму той день, коли вперше в житті переступив поріг школи. Це був надзвичайно святковий день. Велика, блискуча від сонячного проміння класна дошка, грудочки білої крейди, тривожні й хвилюючі звуки дзвоника здавалися мені дивовижними. Я довго шукав свій клас, тому ввійшов до нього майже останнім. Сісти довелося на останній парті. Почав хвилюватися, що не почую вчителя, що не вистачить підручника. Так і сталося. Після привітання учителька почала роздавати по дві книжки на кожну парту. Всі жадібно хапали, починали невміло читати і милуватися малюнками. «Зараз дійде черга й до мене», — казав я собі. Аж ось на парту учителька поклала всього один підручник, який довелося ділити з синьооким дівчиськом. Чомусь тоді мене ця подія дуже засмутила, а сльози, як я їх не ковтав, все-таки покотилися. Як пізніше з'ясувалося, ту дівчинку, що не пройнялася моїм горем, звали Даринкою. Тоді вона мені якось іронічно й байдуже ла: «Ну, забери той Буквар, якщо хочеш, я його давно вже прочитала з бабусею». Навіть не знаю, що мене тоді більше вразило: те, що підручника не вистачило, чи те, що я ніколи ще не читав того Букваря.
4,7(9 оценок)
Ответ:
namdokp09srw
namdokp09srw
14.03.2023
Мабуть, навряд чи знайдеш людину, яка не любить ходити в гості. Ходити в гості, гостювати можна по-різному. Одну людину господарі будуть раді бачити ще і ще, будуть за в гості часто, а іншу не захочуть більше за до себе ніколи. Бути ідеальним гостем дуже важливо, але для цього треба знати і пам’ятати правила хорошого тону. Як же поводитися в гостях, щоб запросили ще раз?

Якщо вас запросили в гості, то постарайтеся дати господарям точну відповідь, приїдете ви чи не зможете. Люди планують і розраховують на певну кількість гостей, в тому числі і на вас. Якщо ви бажаєте в гості взяти ще когось, то обов’язково запитайте у господарів чи зручно це і чи не завдасть їм зайвого клопоту стороння людина. Намагайтеся в гості приїжджати точно в обумовлений час. Ні в якому разі не раніше, але і спізнюватися більш ніж на 30 хвилин також не варто. Якщо вас затримують непередбачені обставини, то необхідно обов’язково подзвонити і попередити про це господарів. У гості завжди прийнято ходити з подарунками, це подяка за гостинність. Дарувати можна квіти, цукерки, пляшку шампанського або вина. У компанії потрібно спілкуватися, а не сидіти самотньо в сторонці. Розмовляйте, знайомтеся з людьми, беріть участь у всіх іграх і забавах, веселіться. Але, при цьому не захоплюйтеся алкогольними напоями. Наслідки зайво випитого можуть бути дуже неприємними. В гостях нічого і нікого не критикуйте і не засуджуйте. Що стосується до то можна до господині прибрати тарілки з-під холодних страв, і поставити посуд для гарячого або десерту. Також не засиджуйтеся в гостях до такого стану, щоб господарі почали мріяти про те, коли ж нарешті за вами закриються двері. Після вечірки не забудьте подякувати господарям за вечір. Це стосується гостей, які гостюють один вечір.

Тепер поговоримо про тих гостей, які зібралися в гості не на один день.

Господарям скажіть точну дату свого приїзду. Не треба в даному випадку робити їм сюрпризів. Не приїжджайте раніше обумовленого терміну, це може доставити господарям багато незручностей, клопоту і змін їхніх планів. Якщо раптом у вас так складаються обставини, що ви змушені приїхати раніше, то обов’язково обговоріть це з господарями і вислухайте їх думку.

Не зловживайте гостинністю. Все має бути в міру. Господарі повинні радіти, що ви до них приїхали в гості, а не рахувати дні до вашого від’їзду, щоб потім полегшено зітхнути і ніколи вас більше не за Заздалегідь скажіть господарям, коли ви плануєте від’їзд, обговоріть з ними. Приймати гостей – це і радість і одночасно праця. Звичний уклад життя змінюється, господарі підлаштовуються під гостей. На гостей витрачається приватне, вільний час, терпіння, додаткові витрати на їжу, питво, комунальні послуги, розваги, поїздки. Цінуйте це і намагайтеся, щоб той час, який ви проводите в гостях, для всіх був приємним і радісним. В гості ніколи не приїжджайте з порожніми руками. Привезіть який-небудь сувенір, книгу, музичний диск, вино, фрукти. А якщо в будинку є діти, не забудьте і про них.

Пам’ятайте, ви не у себе вдома. Тому не розкидайте по всій квартирі свої речі. Складайте їх акуратно і в одному місці, а валізи не залишайте посередині квартири. У відведеній вам кімнаті підтримуйте порядок, застеляйте з ранку ліжко. Ванну кімнату тримайте в чистоті. Завжди прибирайте за собою. Рушники беріть з дому свої. Вимикайте за собою світло. Будьте акуратні. Не створюйте господарям зайвих клопотів з прибирання.
4,7(1 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ