3. Позначте складне речення із збігом сурядного й підрядного сполучників, де правильно розставлені розділові знаки: (1б.)
А Так тривало не знати скільки, і коли нарешті настала тиша, жінка вилізла з напівзасипаного льоху, вся в глині, замість одежі - шмаття, наче це з глибини землі ожив мрець.
(Ю. Яновський)
Б Бійці не кривдили старого і, коли сідали їсти, кожний закликав Ференца до свого казанка.
(О. Гончар)
В З того вечора я часто заходив до дядька Себастіяна, і, коли він мав час, ми разом читали якусь книгу, газети чи гомоніли про всяку всячину. (М. Стельмах)
Г Голос його здригнувся і, щоб стримати сльози, він приліг поряд, і обережно обняв обох – Янку і сина. (В. Малик)
Д Небо аж дзвенить, і, хоч сонця ще й нема, а ці хлопці й дівчата вже передчувають його.
(О. Гончар)
2) Бухгалтери-аналітики роз"яснюють фінансові повідомлення, необхідні керівникам фірм підприємств для прийняття рішень (З «Довідника професій»).
3) Постанова - документ, що приймається вищими й деякими центральними органами колегіального управління та стосується проблем державного значення.
4) Повноваження, доручення не можуть бути передані іншим особам.
5) Повнота інформації полягає в тому, що всі, необхідні для правильного розуміння документа складники думки, мають у тексті своє словесне вираження, ніщо не пропущено, нічого не треба домислювати.
6) Як відомо, ділове мовлення характеризується частою повторюваністю мовних засобів і служить, таким чином, середовищем, яке сприяє виникненню мовних шаблонів і штампів .