Пожайлуста Спишіть речення, визначте порядкові та кількісні числівники, підкресліть яким членом речення вони виступають?
1.Одна ластівка не робить весни. 2.Боюсь людини однієї книжки. 3.На найвищому становищі не буває двох. 4.Перше правило історії – не говорити брехні. 5.Гриб виростає за одну ніч.
2.Прочитайте текст. Визначте головну думку. Випишіть числівники в три колонки Складні Складені
Біосферний заповідник «Асканія Нова» розташований у Чаплинському районі Херсонської області на площі 33307, 6 га. Це 0,05% території степової зони, яка, у свою чергу, становить 40% території України. 15 лютого 1985 року ЮНЕСКО видано сертифікат на включення заповідника до світової мережі біосферних резерватів. Указом Президента України від 26 листопада 1993 року затверджено статус біосферного заповідника «Асканія Нова», який створено для збереження єдиного в Європі типчаково-ковилового степу.
3.Запишіть наведені числівники у дві колонки: у першу у другу – складні, у третю – складені .
Два, дев’яносто, двадцять сім, сорок один, п’ять, сто двадцять п’ять, п’ятдесят, п’ятсот, чотириста дев’яносто три, перший, двадцять восьмий, сорок, сорок чотири.
Моя мама дуже любить вишивати. Раніше вона часто робила вишиванки у народному стилі, як її навчила бабуся. Зараз їй подобається вишивати величезні, ніби намальовані картини. Хоч вишивати хрестиком і не складно, це потребує майстерності та терпіння. Мама сідає біля вікна чи лампи та дістає з шухляди п’яльця зі спеціальною тканиною, різнокольорові нитки та ножиці, та схему картини, надруковану на папері. Вона акуратно розкладує все необхідне та приступає до роботи. Голка в маминих руках просто літає! Мама швидко та легко робить стежки, рахуючи їх пошепки. Зайву нитку вона обережно відрізає гострими ножицями. В неї напоготові декілька голок з різними нитками, бо для однієї картини може знадобитися не менше десяти кольорів. Час від часу мама відсувається від своєї картини та дивиться, чи все зробила правильно. У цей час вона не любить, коли її відволікають, бо мусить стежити, щоб не збитися зі схеми.
Коли мама втомлюється, то акуратно збирає своє приладдя назад у шухляду та деякий час роздивляється, що в неї вийшло. Мушу визнати, вона ніколи не буває повністю задоволена результатом, хоча її картини виходять дуже гарними. Та мама вважає, що завжди можна зробити ще краще – швидше та акуратніше. Тому вона з радістю береться за нові роботи, щоб навчитися новому.