Вправа 1. Знайдіть у наведених реченнях форми найменування осіб за фахом. Чи всі вони нормативні? Які ще помилки в реченнях Ви виявили?
1. Кран, як це було встановлено слідством, був залишений крановщиком не зачиненим на ключ. 2. Невідомі довго вивчали шлях касирки з банка на підприємство. 3. Таня з 18 років почала працювати поварихою. 4. Вночі Кидрука В. С. на прохання батьків було доставлено на термінову операцію у лікарню швидкої до Операцію провела професорка Майдан І. С. 5. Дільнича лікарка зобов'язана була надати першу медичну до потерпілому сержанту Круку П. Н., але, знехтувавши професійним обов'язком, не зробила цього.
Вправа 2. Знайдіть помилки, поясніть їх характер.
Власноручний автограф, вільна вакансія, розмова співрозмовників, хронометраж часу, власна автобіографія, адекватний відповідно, дешева ціна, розрахунковий рахунок, лімітне обмеження, підйом угору, моя особиста думка, об’єднати воєдино, у лютому місяці, о двадцятій годині вечора, прейскурант цін, промислова індустрія, дитячий лікар‑педіатр, за раніше домовленою домовленістю, ООО ІІВТ, ОАО «Ранок».
1) Авжеж, такий у нас ведеться звичай. 2) Хтось, може, зорями сумними у снах юнацьких не побув. 3) На жаль, чудес на світі не буває. 4) В неволі тяжко, хоча й волі, сказать по правді не було. 5) Кажуть, весь поміст у пеклі з добрих замірів зложився! 6) У сценарії " Тарас Бульба" Довженко йде, загалом кажучи, за Гоголем. 7) Хата стояла над битим шляхом, який кажуть люди починався десь за Житомиром і простував аж до Москви. 8) Одначе, язики буває правлять суд і без причини. 9) Воно вже чуєте на світі так, буває. 10) По-перше, вона завжди знала всі уроки, по - друге, вона ніколи не спізнювалася.
Объяснение:
123