М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
pakapika
pakapika
23.01.2020 23:03 •  Українська мова

Перепишіть, вставте пропущені орфограми та пунктограми. Назвіть тексти. 1. В/перше людина почала зб(е,и)рати і вирощувати хлібні рослини по/над п(…)ятнадц(…)ть тисяч років тому. С/початку люди їли сирі зерна лише піз(…)ніше вони навчилися ро(з,с)тирати їх між каменями і змішувати з водою. Звідси й веде свій початок історія про перше борошно і перший хліб у вигляді рідкої каші. Археологи стверджують що ту кашу і можн(о,а) вважати пра/хлібом. З часом зерна почали обжарювати а потім з(…)явився перший прісний хліб коржі з густої зернової каші тіста. З цих перших ячмі(н,нн)их коржів почалася епоха хлібо/пече(н,нн)я. Хліб (з,із) збродже(н,нн)ого тіста з(…)явився піз(...)ніше. Його (Б,б)атьків(шч,щ)иною вважають Єг(и,і)пет. Пекли його різної форми круглий довгастий (у,в) вигляді п(и,і)рам(и,і)д і сф(и,і)нксів риб та різних фантастичних тварин. Пече(нн,н)ий хліб був і (у,в) давні часи основним продуктом харчува(н,нн)я українців. Де/які вчені вважають що саме предки/хлібороби сучас(…)них українців орії проклали першу борозну та спекли перший хліб. Особливе місце (у,в) давні часи відводилося хлібу «житн(о,ьо)му». «Жито» означало як їжу в/загалі так і хліб зокрема. Воно пішло від слова «жити» «жи(т, тт)я». А ось поняття «хліб» з(…)явилося піз(…)ніше й означало (з,с)/початку «борошно». 2.Вікна школи ві(д,т)чинені на/встіж. Учні с(е,и)дять за мол(…)бертами ч(е,и)каюч(и,і) на викладача ж(...)вопису. На/решті чуют(…)ся кроки і на поро(гу,зі) виростає кр(е,и)мезна поста(т,тт)ь. Обли(ч,чч)я викладача світит(…)ся щас(…)ливою усмішко(й,ю) очі радіс(…)но пр(е,и)мруже(н,нн)і. “Зб(е,и)райтеся!” – (у,в)сміхаєт(…)ся він учням. Св(…)ятковий настрій учит(е,и)ля ми(т,тт)єво пер(...)даєт(...)ся хлопцям вони збудже(н,нн)о гомонять зб(е,и)раючи пензлі фарби полотна. Бруньки вже (з,с)кинули світло/коричневі обгортки. На круто/схилах яскравіє ніжно/зелена трава а кущі куч(...)рявлят(…)ся лист(…)ям. Небо й з(…)мля злилися (у,в) одне багато/кол(…)рове полотнище. Та най/більше вражає Дніпро він спокійно й в(...)личаво лине між тле(н,нн)их со(…)нцем берегів і в тому плині відчуваєт(…)ся (…)ого бе(…)мірна сила.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
ekserukhova16
ekserukhova16
23.01.2020
Розповідь особи, яка відсутня, проголошена кимось фраза, а також те, що подумав розповідач, називається чужою мовою.

Пряма мова- це точно передане чуже мовлення, що передається від особи розповідача, того, хто подумав, написав, з дотриманням інтонації живого спілкування:

"Важливо не те, як малюю я, а що в тому бачать інші,- сказав Валерій. - Я ніколи не стану художником. Я це зрозумів. І радий, що зрозумів вчасно. "
(Ю. Мушкетик) .

Слова, що вказують, кому належить пряма мова і як вона висловлена, називаються словами автора.

Слова автора можуть стояти перед прямою мовою, після неї, або розривати її:
слова автора
приклади
перед прямою мовоюПетро сказав:

- Я давно хотів поїхати на море.
після прямої мови"Я тобі винен"- почав хлопець.
посередині-Ну що ж, - сказала Наталка- хай воно так і залишається

Слова автора вказують на особу, чиє мовлення передається. Разом з тим слова автора можуть передавати реакцію мовця на якийсь факт чи подію, або його психічний стан.
4,4(31 оценок)
Ответ:
Khidjana95
Khidjana95
23.01.2020
Діалог про Шевченка- Привіт! Що читаєш? - Привіт! Та ось «Кобзаря» придбав на вихідних. Не можу відірватися! - Мені теж Шевченкові вірші подобаються. У них є щось особливе, якась душевність та мелодійність. - Так, вірші чудові. Шевченко – справжній талант. Я ось міркую, як нам пощастило, що його помітили, викупили з кріпацтва, так, що він мав змогу опублікувати свої твори! - Так! Хоча, якщо я не помиляюся, спочатку його помітили як художника, через хист до малювання викупили та до у навчанні. - Так і було! Ось так таланти врятували людину від тяжкої кріпацької долі. - Це правда. Проте сам Шевченко все життя вболівав за кріпаків, ніколи не став байдужим. Уся його творчість – це ніби заклик звернути увагу на тяготи та нещастя людей, яких нікому було захистити. Йому боляче було бачити такі людські страждання в рідному краї, на рідній землі. - Та й у нього самого доля непроста була. Мабуть, коли людина на власній шкурі відчула, що це таке – неволя, бідність, безправ’я, вона не може бути байдужою. - Поезія була його виразити свої думки, почуття, ставлення. Це те, чим Шевченко міг зарадити – змусити своїх читачів відчувати. Тобі ось який вірш найбільше подобається? - Ой, та я й не знаю, багато їх! «Лілея», «Сон», «Гайдамаки» та інші. А ти бачив картини Шевченка? Як тобі? - Бачив деякі, і картини, і малюнки. Вони дуже майстерно виконані, такі гармонійні. Він і портрети малював, і пейзажі. - Так, дійсно талановита людина талановита в усьому! Це викликає захоплення! - Згоден!
4,7(10 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ