-Доброго дня! Мене звати Войцех, я трохи заблукав, ви не могли б мені до
-Доброго дня! Так, добре, що вам підказати?
-Я шукав Хрещатик, друзі радили мені відвідати цю вулицю, як тільки я приїду в Київ.
-Добре, ходімо, я киянин,можу вам трохи розказати про Київ.
-О, красно дякую.
-Ось ми і прийшли. Хрещатик-головна вулиця столиці,її довжина близько кілометра,ліворуч знаходиться пасаж- закоулок Хрещатика,там багато відомих магазинів,але дуже вражає ліпнина на стінах- цікаве поєднання сучасного з класичним.Хрещатик вже закінчується,он видніється арка Дружби народів-символ єдності і братерства народів.Поруч з нею пам"ятник,що символізую дружбу народів Росії і України.Тут цікава панорама на Дніпро,до речі,багато людей вважають,що киян хрестили у Дніпрі,але це помилкове твердження,їх хрестили у Почайні,зараз цю річку не можна побачити,вона тече підземними каналами,стала зовсім маленькою.
-Дякую,я цього не знав.
-А зліва від нас видніється пам"ятник Володимиру Великому,цей князь похрестив Русь у 988 році.Гірка називається в честь нього "Володимирська"
-Дякую, ви стільки всього розказали, ось вам моя електронна адреса,якщо будете в Польші напишіть, я обов"язково проведу вам екскурсію.
-Нема за що, раджу вам піднятися вверх там ви побачити окрасу міста :Софійський і Михайлівський собори. Гарного дня,бувайте!
1. Вважається, що коли у людини немає друзів, вона починає поводитися агресивно. Свідки стверджують, що саме це й призвело Володимира до злочину. Можливо, так воно і було, але є, мені здається, ще якась причина, яка спричинила це лихо. - Роздум. Текст написаний від першої особи, в ньому багато вставних слів, висловлена і власна думка автора.
2. І ось що він мені розповів. Начебто сто років тому у цьому будинку жив привид. І не просто якийсь там звичайний, а… Як би його краще назвати? Своєрідний, чи що?.. Річ у тім, що кожного дня народження одного із членів родини (будь-кого!) робив цей привід ювілярові "подарунок", власноручно з’являючись перед усіма мешканцями цього будинку одночасно. - Опис. Йдеться про персонаж, особливості якого описані в тексті.
3. У давніх слов’ян Новий рік пов’язувався із землеробним календарем. З Х століття вже християнська Русь святкувала його 1 березня, розпочинаючи сільськогосподарчі роботи, а через п’ять століть Новий рік перенесли на 1 вересня, знаменуючи кінець збору врожаю. І лише з 1700 року за наказом Петра Першого християнське літосчислення ведеться з 1січня. - Розповідь. Йдеться про подію, розповідається про все, що з нею пов"язано.
6. Вести - ведення (щоденника), нести - віднесений, сідати - сідало, лізти - залізти, летіти - політ, пекти - печиво, гонити - перегони, ломити - зламати, забирати - забраний, бродити - брід;
Козак - козацький, кріпак - кріпаччина, пісок - пісчаний, вінницький - вінничанин, батьківський - батьківщина, сонце - сонячний, торік - торішній, муха - мушиний, чоловік - чоловічий, перевага - переважно, вік - вічний, брязкати - брязкіт, ловити - лови, губити - розгубитися, возити - возик.
1. Вже в усі вікна цвів синіший за небо бузок. 2. Повиті млою гори сплять. 3. Місяць тихо озирає стомлену сном землю. 4. Присмоктаний мулом човен лежав на березі. 5. Уздовж сполосканих блакиттю озер лежить вся дощами зрита дорога.