М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

540 Працюймо парами. Випишіть: 1) активні дієприкметники,
чте їх час, вид, форми творення; 2) пасивні дієприкметники, виконано
словотвірний аналіз, з'ясуйте морфологічні ознаки.
1. Коли весною зацвіте трава в палаючих серпанках, в стен
на курган крутий іде старенька зморена журавка (Д. Луценко).
2. Прийшла моя пора тебе зустріти, ступить на твій клекочу-
чий поріг (М. Вінграновський). 3. Посивілий з літами в бою,
я над квітами щастя стою (В. Сосюра). 4. Широке вікно — ніби
величезна рама, у якій красується жива картина, створена
природою (І. Цюпа). 5. Купана-цілована хвилями Дніпрови-
ми, люблена-голублена сивими дібровами, з колоска пахучого,
з кореня цілющого, із усмішки і сльози, сонця, вітру і грози
наша мова (Н. Білоцерківець).​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
ksenyaandreevn
ksenyaandreevn
19.01.2023

Одного разу після школи я подався до бібліотеки. Я вирішив записатися туди, щоб самостійно брати книжки. Досі мати або моя старша сестра-десятикласниця брали для мене книжки. Їхати було недалеко, усього дві зупинки тролейбусом, можна було б і пішки пройти, але мені здалося, що буде солідніше під'їхати. Свою зупинку я, замріявшись, звичайно, пропустив. Отже, довелося повертатися. І ось я перед будинком, де розташована бібліотека.

Це будівля ще тридцятих років минулого століття. Двоповерхова споруда з цегли, з колонами біля входу. Височезні вікна зсередини щільно закриті білими шторами. Високі важкі дубові двері вкриті світлим лаком, масивні ручки на дверях відполіровані безліччю долонь відвідувачів. Знизу вхідні двері оббиті мідяними пластинами, які яскраво сяють від денного світла.

На першому поверсі — читальний зал, абонемент — на другому. Я підіймаюсь на другий поверх. У бібліотеці затишно, пахне книгами. Мої кроки заглушує килимова доріжка. До мене виходить бібліотекар Валентина Володимирівна. Це висока немолода елегантно вдягнена жінка — у брюках і білому плетеному светрі. У неї привітне смагляве обличчя, спокійні сірі очі. Високе чоло відкрите, волосся зачесане назад, у вухах поблискують маленькі сережки. Усміхнувшись, вона запитує:

— Ви новенький? Мені подобається, коли до мене звертаються на «ви». Як може бути інакше? Адже я у дорослій бібліотеці. — Так. Я хочу записатися у бібліотеку. Я вже давно є вашим читачем, але тільки двічі бував тут, і то з мамою та сестрою. Вони брали для мене книжки. Але відтепер я сам ходитиму до вас. — Чому ж ви так вирішили?

— По-перше, я сам вибиратиму книжки для себе. По-друге, мені приємно відчувати себе самостійною людиною, бо я вже дорослий, мені тринадцять років. По-третє, я зможу сидіти у читальному залі і виписувати з книжок, які додому не видаються. І, нарешті, я знаю, що ви запропонуєте книжки, які відповідають темі, що мене цікавить.

З бібліотеки я пішов не скоро. Сонце вже встигло розтопити кригу, що була на асфальті перед входом у бібліотеку. Зараз на її місці була калюжа. Від вітру вода укрилася брижами, і здавалося, ніби в калюжі стрибало й посміхалося сонце. Додому я йшов пішки і думав про те, що вестиму читацький щоденник. У нього записуватиму все, що сподобалося і схвилювало мене у книжках

4,4(76 оценок)
Ответ:

1. Будову слова, та утворення нових слів. Утворення слів із слів, та утворення словосполучень.

2.корінь, суфікс, префікс, закінчення.

3. закінчення в квадрат помістити закохан[ий]

4. -

5..Пре- вживається переважно в якісних прикметниках та прислівниках для вираження найвищого ступеня ознаки: прегарний, презавзятий, премудрий, пречудово, препогано. 
При- використовується здебільшого в дієсловах, що передають такі поняття, як наближення, приєднання, результат дії, а також у похідних словах: прибігти, прибудувати, прикрутити, приборкати, пришвидшити; прибуття, притулок, прибраний, привабливо.

6. типи іменників із суфіксами: -ник (-івник), -льник: пасічник, рільник, рятівник, веслувальник, намотувальник; -ч (-ач, -яч): ткач, заспівувач,перекладач, збирач, діяч; -ець, (-нець): співець, борець, знавець, продавець, переможець;

префіксальні словотв. : прийти,перекотити, деморалізувати, дезінформувати, реорганізувати).

 всьо що встигла :)

4,8(9 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ