Історія народної вишивки в Україні сягає своїм корінням у глибину віків. Вишивкою, за свідченням Геродота, був прикрашений одяг ще давніх скіфів. Художнє оздоблення полотна — традиція українського народу. Дослідники з'ясували — ще до виникнення Київської Русі були відомі мережані вироби, що використовувалися для прикрашання одягу та інших предметів побуту.
Техніка вишивання має близько 100 варіантів, як і кількість відтінків кольорів. Учені переконані, що завдяки вишивці ми зможемо прочитати мудрість давніх слов'ян, відголоски якої зберігаються до нашого часу, а також таємницю різних ритуалів. Дослідники вважають, що в основі кожної вишивки лежать три головних поняття: "небо", "земля", "людина". Мережана або вишита скатертина — витвір пізнішого часу, ніж рушники чи мережаний одяг. Проте, така скатертина, яку ще називали обрусом, стала невід'ємним предметом, що засвідчував гостинність оселі та її господарів. І сьогодні майстрині залюбки вишивають і прикрашають мережкою скатертини, щоб потішити себе й привітати гостей.
Объяснение:
Відповідь:
3.Перед виділеним сполучником треба поставити кому(розділові знаки пропущено)
А Прилинув вітер, і в нічній хатині він про весняну волю заспівав. - Кома ставиться між частинами складносурядного речення, з'єднаними єднальним сполучником і.
Б В одну мить розсунувся простір і стали ближчими зорі. - Кома не ставиться, тому що сполучник і з'єднує частини складносурядного речення, які мають спільну обставину "в одну мить".
В Тільки жабенята кумкають і шелестить очерет навколо. - Кома не ставиться, тому що сполучник і з'єднує частини складносурядного речення, які мають спільну частку "тільки".
Г А десь біжать залізні коні і пахне холодом трава. - Кома не ставиться, тому що сполучник і з'єднує частини складносурядного речення, які мають спільну обставину "десь".
4. Тире треба ставити між частинами складносурядного речення( розділові знаки пропущено)
А Микола направив струни повів смичком і жалібна пісня розляглася по хаті. - Микола направив струни повів смичком - і жалібна пісня розляглася по хаті.
Тире ставиться між частинами складносурядного речення, тому що перша частина вказує на причину, а друга - на наслідок.
Пояснення:
Г)
Объяснение:
ответ Г)