5. Позначити речення, у якому є поширене звертання (розділові знаки пропущено). А) Яка ти розкішна земле весело засіяв тебе хлібом. Б) Ластівочко звідкіля ти прилетіла? В) О слово рідне орле скутий. Г) Мамо зваріть супу
КОЖНОГО РАНКУ ДО НАШОЇ ШКОЛИ ПРИХОДЯТЬ УЧНІ ТА ВЧИТЕЛІ,ЩОБ НАВЧАТИ ТА ЗДОБУВАТИ ЗНАННЯ,ЩОБ ВИЙТИ РОЗУМНИМИ НА ДОРОГУ ЖИТТЯ. ЗВИЧАЙНО,ЩОБ БУЛО ЛЕГКО ТА ДОБРЕ ВЧИТИСЬ,УЧНІ ДБАЮТЬ ПРО ШКІЛЬНИЙ ЗАТИШОК,СПОКІЙ ТА ПРО ЧИСТОТУ ТА ПОРЯДОК НА ШКІЛЬНОМУ ПОДВІР"І.КОЖНОГО ДНЯ ВОНИ ДОТРИМУЮТЬСЯ ПОРЯДКУ.ЗБИРАЮТЬ ЗАЙВЕ,ПІДМІТАЮТЬ ОПАЛЕ ЛИСТЯ.СТАРАЮТЬСЯ НЕ СМІТИТИ,АЛЕ СЕРЕД НАС Є І НІКЧЕМИ,ЯКІ ЗАБРУДНЮЮТЬ СЕРЕДОВИЩЕ. А ТОМУ НЕОДНОРАЗОВО ОРГАНІЗОВУЮТЬСЯ СУБОТНИКИ.НА ЯКИХ ВСІ УЧНІ ДІЛЯТЬСЯ НА ГРУПИ ТА ПРИБИРАЮТЬ ПОДВІР"Я НАВКРУГИ ШКОЛИ.ВСЕ СМІТТЯ РЕТЕЛЬНО ВИЗБИРУЮТЬ ТА СПАЛЮЮТЬ ПІД НАГЛЯДОМ ВЧИТЕЛІВ. УЧНІ,ДАВАЙТЕ НЕ СМІТИТИ,А ДРУЖНО ДБАТИ ЗА ЧИСТОТУ.АДЖЕ,ЦЕ ЗАПОРУКА НАШОГО ЗДОРОВ"Я,ПОВАГА ДО ОТОЧУЮЧИХ,ЛЮБОВ ДО ПРИРОДИ.НЕ КИДАЙТЕ ПАПІРЦІ,ЖУЙКИ,ПЛЯШКИ І Т.Д.НА ЦЬОМУ ПОДВІР2І ГРАЮТЬСЯ МОЛОДШІ ДІТИ.ЦЕ ПОДВІР2Я-ОБЛИЧЧЯ НАШОІ ШКОЛИ!
2. 1)боків – 2)імен., 3) де?, 4)неістот., 5)заг. назв., 6) перен. знач., 7) ч. р., 8)мн., 9)з усіх(але це не точно), 10)друг. чл. реч., обставина.
3. 1)підвладним – 2)імен., 3)кому?, 4)істот., 5)заг. назв., 6)перен. знач., 7)мн., 8)мн., 9)своїм(але це не точно), 10)друг. чл. реч., обставина.
4. 1)рівнині – 2)імен., 3)де?, 4)неістот., 5)заг. назв., 6)прям. знач., 7)ж. р., 8)одн., 9)на(але це не точно), 10)друг. чл. реч., обставина.