В якому другорядному члені речення є відокремлений додаток?
А) Спить вітер на колінах у беріз, окутаних у молоко туману
Б) Лев упав і довго, лежачи, стогнав
В) Тут, під кронами білих розпашілих каштанів, причаїлися наші, повні щастя літа
Г) Не маю іншого тепла, окрім отчого краю
Як свідчить практика, це доволі важко. У школі всіх вчать правильної української мови. Та в побуті все ж таки люди звично користуються суржиком. Ключове слово тут - звично. Як і будь-які шкідливі звички, набуті з дитинства, суржик міцно закріпився у мовній практиці як засіб усного спілкування, бо всі ми говоримо тією мовою, яку чуємо з народження. А оточення наше, на жаль, не завжди інтелігентне.
Що можна протиставити суржику? Усвідомлення того, що ви хочете, ніби вас сприймали за культурну й освічену людину. Поставивши перед собою таку мету, треба почати з того, що використовувати на практиці все те, чого навчали вчителі у школі. Можна використати спеціальні посібники, яких існує безліч, треба лише пошукати в інтернеті.
Нехай словники української мови - тлумачний, орфоепічний, орфографічний - завжди будуть у вас напохваті. Здобувши корисну звичку заглядати в словник, ви дізнаєтесь багато нового і цікавого.
Читайте українською. Такі автори, як В.Симоненко, Л.Пономаренко, О.Гончар, Є.Гуцало, В.Нестайко, Л.Вороніна, Я.Стельмах, П.Загребельний пишуть гарною літературною мовою.
Позбутися суржику - справа не одного дня. Але ж все можливо для людини з інтелектом, чи не так?