М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
rjulia064
rjulia064
08.01.2023 07:50 •  Українська мова

1. Укажіть рядок, у якому подано правильне визначення складнопідрядного речення.
А.Складнопідрядним називається речення, у якому одне речення за змістом та граматично залежить від іншого й з’єднується з ним за до підрядного сполучника або сполучного слова.
Б.Складнопідрядним називається речення, у якому речення рівноправні за змістом і пов’язані сурядним сполучником.
В.Складнопідрядним називається речення, у якому наявний лише один головний член.
Г.Складнопідрядним називається речення, у якому є три головні члени.
2. Визначте, у якому рядку використано не сполучники підрядності, а сполучні слова.
А. Якби, тому що, у міру того як, бо.
Б. Подібно до того як, незважаючи на те що.
В. Хто, куди, котрий, скільки.
Г. Неначебто, так що, дарма що.
3. Складнопідрядні речення поділяються на:
А) порівняльні, узгоджені, протиставні;
Б) означальні, з’ясувальні, обставинні;
В) іменникові, прикметникові, займенникові;
Г) якісні, присвійні, відносні.
4. Виділіть складнопідряне речення, у якому підрядна частина стоїть перед головною.
А. Було б занадто обтяжливо розказувати, як жила опісля (Л. Тараненко).
Б. Я згадувала, яка це була гарна, слухняна дитина… (Л. Тараненко).
В. Коли бачиш своїх ровесниць постарілими, мимоволі більше придивляєшся і до своєї власної персони…(Л. Тараненко).
Г. Я подумала, що у вчителя не повинно бути подібних помилок…(Л. Тараненко).
5. Виділіть складнопідрядне речення з підрядним з’ясувальним.
А.Спершу гадала, що вчувся гуркіт мотору (Л. Тараненко).
Б. Та нещасний лиш той, кому вона не стрінеться (Л. Тараненко).
В. Молода жінка, присівши навпочіпки, одягає біля якогось будинку дитя
(Л. Тараненко).
Г.Павло сів поруч із татком, ми всі на задньому сидінні (Л. Тараненко).

6. Виділіть складнопідрядне речення з послідовною підрядністю.
А. Ходив назирці за Дзвінкою, як Дамка за ним (Л. Тараненко).
Б. Павло ніколи раніше не журився, як би йому не доводилося, і в Ксанки й руки потерпли (Л. Тараненко).
В. Це вона, шестидесятирічна жінка, знає, і тому ще більшим щемом проймається її сон (Л. Тараненко).
Г. Я подумала, що у вчителя не повинно бути подібних помилок, якщо він хоче користуватися хоч яким-небудь авторитетом в учнів…(Л. Тараненко).
7. Укажіть речення, у якому правильно розставлено розділові знаки.
А. Має початись вознесіння сон-трави з-під опалого листя й сухого галуззя в лісі, вознесіння пролісків, чиї пелюстки схожі на лапаті сніжинки недавньої зими, вознесіння рясту, що наче позичить собі кольору в небесної далечини (Є. Гуцало).
Б. Проходячи мимо горобини, що стояла поміж вільх і беріз у захистку їхнього рясного віття не можна було втриматись від того, щоб не поглянути на її радісну поставу, що виражала щиро-щирісіньку втіху (Є. Гуцало).
В. Владика Молдавський Петро Могила, що через шість років після уніатів став київським митрополитом був першим, хто відбудував і зміцнив собор, перед тим плюндрований і нищений (П. Загребельний).
Г. Навіть квіти чорнобривці, майори та гвоздики що двома стрічками тяглися вздовж стежки щезли, ніби ніколи й не росли на цьому дворищі
(Л. Тараненко).
8. Яка зі схем відповідає структурі речення?
Людей і народи примушують робити висновки з минулого, хоча лише те, що нас чекає попереду, що ми маємо зробити зараз, пояснить нам, що ж було насправді та яке воно мало значення ( К. Іжиковський ).
А. […], [.., (що…), (що…),..], (що…).
Б. […], (хоча…), (що…), (що…),(що…) та […].
В. […], (хоча.., (що…), (що…),…), (що…) та (яке…).
Г. Немає правильної відповіді.
9. Укажіть складнопідрядне речення з неоднорідною підрядністю.
А. Лесі теж кортіло вибігти, погратися з дітворою, з котрою через погану погоду давно не стрічалася, або стати і дивитись, як кружляють у повітрі й нечутно падають на землю, на дахи будинків, на луг і річку легенькі зірчасті сніжинки
(М. Олійник).
Б. Неприємно, коли п’явка впивається в жижку, чи коли гавкають на тебе чужі пси, або гуска сичить коло ніг і червоною дзюбкою скубе за штани (О. Довженко).
В. Я люблю, щоб сонце гріло, щоб гукали скрізь громи, щоб нове життя будило рух і гомін між людьми ( П. Грабовський ).
Г. Втомившись, вони збирались на біле каміння і лячно зазирали звідти у прірву, з якої стрімко підіймався у небо чорний привид гори і дихав синню, що не хотіла тануть на сонці (М. Коцюбинський ).
10. Укажіть речення, у якому всі підрядні обставинні.
А. А вечорами будеш уголос книжки читати, бо хоч і гарно мені влітку на безлюдді, та взимку так сумую, як дзвін без серця (М. Стельмах).
Б. Одного разу пастушки, які були нашими зв’язковими, довідалися про те, що каральний загін збирається оточити нас у лісі (І. Цюпа).
В. Зараз, коли вони сиділи поруч, на очах у народу, якось особливо відчувалося, що це вольові натури (Я. Баш).
Г. Уявити, як мій батько бігає, важко, бо все життя він був втіленням спокійної неквапливості (П. Загребельний).

👇
Ответ:
AlvantoBerlando
AlvantoBerlando
08.01.2023

1.А.Складнопідрядним називається речення, у якому одне просте речення за змістом та граматично залежить від іншого й з’єднується з ним за до підрядного сполучника або сполучного слова.

2.В. Хто, куди, котрий, скільки.

3.Б) означальні, з’ясувальні, обставинні;

4.В. Коли бачиш своїх ровесниць постарілими, мимоволі більше придивляєшся і до своєї власної персони…(Л. Тараненко).

5.А.Спершу гадала, що вчувся гуркіт мотору (Л. Тараненко).

6.Г. Я подумала, що у вчителя не повинно бути подібних помилок, якщо він хоче користуватися хоч яким-небудь авторитетом в учнів…(Л. Тараненко).

7.А. Має початись вознесіння сон-трави з-під опалого листя й сухого галуззя в лісі, вознесіння пролісків, чиї пелюстки схожі на лапаті сніжинки недавньої зими, вознесіння рясту, що наче позичить собі кольору в небесної далечини (Є. Гуцало).

8.Г. Немає правильної відповіді.

(Склоняюсь больше к этому варианту, но точно не знаю)

9.А. Лесі теж кортіло вибігти, погратися з дітворою, з котрою через погану погоду давно не стрічалася, або просто стати і дивитись, як кружляють у повітрі й нечутно падають на землю, на дахи будинків, на луг і річку легенькі зірчасті сніжинки

(М. Олійник).

10.А. А вечорами будеш уголос книжки читати, бо хоч і гарно мені влітку на безлюдді, та взимку так сумую, як дзвін без серця (М. Стельмах).

Как-то так...

4,4(63 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
zhidkovzachar
zhidkovzachar
08.01.2023

У наше бурхливе століття, коли всі сфери життя постійно вдосконаляться й розвиваються, важко знайти будинок, офіс або підприємство, у яких не було б комп’ютера. Важко знайти й людини, навіть серед дітей дошкільного віку, що не мав би найпростіших навичок роботи із цією розумною машиною. Те, що ще кілька десятків років тому здавалося чимсь незрозумілим, невідомим, складним і майже фантастичним, тепер стало звичайній і доступним навіть дитині. Багато хто вже не представляють своєї роботи, навчання й повсякденного життя без комп’ютера

Перші електронні машини були придумані для того, щоб до людині робити складні математичні обчислення, зберігати в пам’яті численні величезні формули. Але згодом виявилося, що ці машини можуть зберігати й відтворювати будь-які інші види інформації. Багато функцій виконує цей корисний і необхідний пристрій: і числові розрахунки, і печатка книг, і створення й зміна малюнків, фотографій, кінофільмів, музики. За до комп’ютера виробляється керування сучасними машинами, заводами, літаками, космічними кораблями. Фізика, хімія, медицина, машинобудування, промисловість, торгівля – яку галузь не візьми, всі вони оснащені комп’ютерами й працюють по заздалегідь заданих програмах

Комп’ютер перетворився в універсальний засіб для обробки всіх видів інформації, використовуваних людиною. З дитячого років ми звикаємо до захоплюючих комп’ютерних ігор, захоплюючим «обучалкам»; ми вчимося читати, писати, малювати, не відходячи від екрана; відразу дивимося фільми, слухаємо музику. Наші батьки за до цієї машини становлять і передають документи, пишуть ділові листи, спілкуються з колегами по бізнесі. Сучасні досягнення дозволяють швидко зв’язуватися за до нтернету з будь-якою крапкою земної кулі й дізнаватися про усім саму нову інформацію. За до комп’ютера можна розробити обстановку будинку, що відповідає всім смакам і бажанням людини, підібрати підходящий стиль в одязі, зачісці, косметиці й багато чого інше

Звичайно, все це дуже важливо для людини. Тому користь від комп’ютера величезна. Але останнім часом учені й медики стали всі частіше говорити про те, що цей пристрій не так вуж безпечно для здоров’я людей. Ми настільки звикли, що багато чого можна зробити за до машини, що нам не хочеться самостійно писати, робити навіть найпростіші обчислення

«Навіщо ж, – думаємо ми, – усе робити вручну, якщо варто тільки нажати кнопку – і комп’ютер все зробить за нас»

А різноманітні комп’ютерні ігри так захоплюють, що ми забуваємо про багатьох інших справах, турботах, обов’язках і, немов зачаровані, продовжуємо дивитися на екран, стискаючи в руці «мишку? У такі хвилини ми зовсім не замислюємося про те, що екран комп’ютера – це сильне випромінювання, небезпечне для зору. Довгі годинники, проведені біля цієї машини, можуть викликати головний біль, утому й нездужання. Сучасні дослідження показують, що все це – частина тієї шкоди, що може принести організму людини комп’ютер. Саме тому ті, хто розробляє останні моделі цих машин, у першу чергу думають не про те, які ще нововведення додати в нову модель комп’ютера, а про те, як зробити її менш небезпечної й шкідливої для здоров’я людини. Звичайно, навіть усвідомлюючи варту перед нами погрозу, ми вже не зможемо відмовитися від послуг розумної техніки

Але я сподіваюся, що в наш розвитий століття вчені дуже незабаром знайдуть б винайти машину, що буде зовсім безпечної для людей. І тоді комп’ютер буде приносити тільки користь!

4,7(95 оценок)
Ответ:
katiaj07102004
katiaj07102004
08.01.2023

Объяснение:

Веселе літо згасло. Вересень зробився повноправним господарем у природі. Незвично холодно стає вранці й уночі. Лише вдень пригріває сонечко, немов намагається нагадати про літо. Поля відпочивають після виснажливої тривалої праці. Уже подарували господарям свій золотавий урожай садки. Усюди відчувається прохолодний подих осені. Сіре небо все частіше затягають низькі хмари. Сіється дрібний дощ. 

Ліс стоїть сумний і мовчазний, здається, що він глибоко замислився. Дуже скоро деревам доведеться геть роздягнутися, скинути своє важке вбрання, а згодом і підставити гілки хуртовині. 

Повільно кружляє в повітрі жовтогарячий листок. Тонкі осички сумовито риплять на галявині, ще не зазнавши довгого передзимового сну. Навкруги трухлявого пня скупчилися стрункі опеньки. їх дуже багато, і кожен із грибів так і проситься в кошик. Горобина обвисла червоними розкішними гронами. Листя липи з гострими почорнілими зубчиками здається вкритим тендітним оксамитом. 

Нещодавно зелена трава припала до землі. Високо в небі роблять своє останнє прощальне коло запізнілі журавлі. Вони ще раз нагадують нам, що прийшла осіння пора. Журавлі відлітають у вирій і сумно курличуть. 

У такі дні на якусь мить душу покриває світлий смуток. Ми поринаємо в роздуми про сенс людського існування. Усе це є ознаками того, що настала найкрасивіша пора року, яку оспівували художники, композитори, поети. Настала золота осінь.

4,6(56 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ