1 Будівельник,винось, читальня, збіговисько, ганьба, доленька, синенький, освітянський, пужальце, ляльчин, анальгін, тітонька, здається, призьба, няньчити, тьмяно, меншенький, вузько, Таньчин, різьбяр, бриньчати, візьму, більченя, багацько
2 Узголів'я, Лук'ян, , пір'їна, дит'ясла, жаб'ячий, довір'я, сум'яття, арф'яр, олів'є, пів'яблука, Дар'я, дев'ять, в'їдливий, двох'ярусний, без'язикий, необ'їжджений, об'єктив, ін'єкція, в'язниця, зап'ясток, п'єдестал, череп'яний, львів'янин, зв'язка, Мар'їн, тім'я, ад'ютант, міжбрів'я, з'юрмитись, В'ячеслав, пан'європейський, п'ятак
3 Г
4 В
5 В
6 В
7 А
8 В
9 Г
Чи взагалі людина так влаштована? Вона весь час просить: дай, Боже; дай, земле; дай, дай, дай...
А чи достойні ми, люди, щоб нам щось давати? Чи з користю ми використовуємо те, чим нас щедро обдарувала природа? Можливо, ми самі повинні їй щось дати? Або, принаймні, зберегти? Ось які питання людина повинна поставити перед собою. Але відповідь, швидше за все, буде невтішною.
Небагато хто з нас може похвалитися тим, що насадив багато плодових дерев, виростив сад на пустирищі. Або створив на радість іншим квітник у дворі багатоповерхівки. Або вийшов на вулицю та поприбирав там сміття, сам, просто за покликом душі?
Але багато хто, навіть з тих, хто присягається у любові до природи, залишить у лісі сміття після пікніка; викине пластиковий пакет у воду річки чи озера, не донесе до урни обгортку від цукерки, недопалок сигарети... Натомість ми вирубуємо ліси з метою наживи, знищуємо лісові квіти, забруднюємо водоймища.
Ми будемо просити здоров"я у землі, але самі нічого для цього не зробимо: не припинимо зловживати алкоголем, не кинемо палити, не пересядемо з автомобіля на велосипед.
Земле наша, дай здоров"я тим, хто любить тебе по-справжньому, хто служить тобі вірою та правдою, має чисті помисли, прикрашає тебе і зберігає у чистоті та незайманості.
Відповідь:
Від п'ятдесяти відсотків, найменш вдалий, заливають водою. Найбільш ефективний шампунь (напевне).
Пояснення: числівник п'ятдесят при відмінювання не має "и". У творенні ступенів прикметників, де є найбільш/найменш добавляється початкова форма прикметника. В українській мові немає слів "водой, рукой і т.д."