1.Укажіть правильне твердження : А)Головні члени речення складають граматичну основу речення. 1б. Б) Підмет може бути виражений іменником в будь-якому відмінку. В)У реченні завжди бувають другорядні члени речення. 2.Укажіть речення . в якому правильно розставлено розділові знаки. 1б. А)Вірний приятель то –найбільший скарб. Б) На Кримському півострові створено три заповідники : Ялтинський , Карадазький і Мис Мартьян. В) Виростеш , ти сину, вирушиш в дорогу. 3.Укажіть групу слів , які є синонімом В) ретельно дбайливо правдиво. 4.Укажіть пару фразеологізмів , тлумачення кожного з яких подано правильно: 1б. А) до душі припадати –подобатись ; березової каші дати – нагодувати; Б) з відкритою душею – щиро ; перетирати кісточки – чистити; В) ні за цапову душу – даремно; кіт наплакав – мало. 5.Визначте кількість звуків і букв ( виконайте фонетичний розбір слів) : 2б. Джмелик ,щогла , пам’ять 6.Розберіть слова за будовою : 1б. Кавунчик Тихенько Засушимо Скелястого 7.Укажіть групу слів , у кожному з яких пишемо апостроф 1б. А) м..ятний , п…явка, об…єм ; Б)в..їхав, бур..як, павіл…йон. В) ім…я , пір…їна , міл…ярд; 8.Укажіть групу слів , у яких на місці крапок пишемо и 1б. А) зуп…нився, мед…цина, тр…мтіти; Б)виб…раємо , н…зенький, с..рдитий ; ● В) розт…раю ; м…нулий , велос…пед. 9.Виконайте повний синтаксичний розбір речення , підкресливши головні та другорядні члени речення ( вказати вид речення за будовою чи складне , за метою висловлювання ). Ми боремося за мир у всьому світі.
Тема твору для мене є дуже глибокою. Розмірковуючи над підставленим питанням, складно дати однозначну відповідь. Спробую пояснити, чому мені важко дати конкретну відповідь на питання: чому важливо вміти прощати?
Вміти прощати – це великий дар, яким володіють деякі. У кожного з нас свої емоції і свої погляди. Так трапляється, що люди розходяться в думках, сваряться, роблять один одному боляче, а потім роками тримають образу один на одного. Є й інша категорія людей, які не дивлячись на пройдені неприємності, мають внутрішню силу і можуть зі спокійною душею пробачити свого кривдника. Так як же знайти баланс, навчитися прощати і чому це, дійсно, важливо?
Для початку, хочеться написати ось що. Я, однозначно, можу сказати, що важливо прощати рідних людей, родичів і близьких. Не всі рідні люди є ідеальними, але й ми самі, далеко, не подарунок. Кожен з нас має право на свою думку і вчинки. Найчастіше, родичі сваряться на побутовому рівні, а потім довгий час тримають образу всередині себе. Такі люди дуже горді і це якість, заважає їм зробити перший крок і помиритися. Але це не правильно. Всяке буває в житті, а рідних людей у нас не так багато. Важливо дорожити ними і приймати такими, якими вони є. На жаль, люди не вічні. Ми не замислюємося про це, в момент сварки. Ми переживаємо внутрішньо, але розбіжність у поглядах заважає помиритися. І тут важливо навчитися прощенню. Не варто через дурниць відмовлятися від рідних. Жодна сварка не варто того, щоб з вашого життя пішов близька людина. Вчіться знаходити компроміси, домовлятися.