М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
nastasttv00
nastasttv00
13.04.2023 23:59 •  Українська мова

Запишіть речення, з’ясуйте їх вид, складіть схеми.

1) На кожному етапі історії літератури є книги, які позначаютьвіхи сходження культури народу до духовних висот людства.2) З-поміж безлічі книг, з якими має справу історія світової літератури,поодиноко виділяються ті, що ввібрали в себе науку віківі мають для народу значення заповітне. 3) До таких належить«Кобзар», книга, яку народ український поставив на першому місцісеред успадкованих з минулого національних духовних скарбів.(О. Гончар) 4) Климко розворушив палицею багаття — з ньоговикотилося дві чорні, як вугілля, картоплини. (Гр. Тютюнник) 5) А зашумить ліс, заговорить тисячею голосів, заплаче тисячеюплачів — і бездонна печаль розкриє перед тобою чорні очі свої,прокричить зло віщим карканням глибина передвічного суму,і впадуть на душу твою всі невиплакані сльози. (Г. Хоткевич)6) У дуба радість: з тих жолудів, що замочило навесні, один такиучепився в землю й викинув два листочки. (А. Давидов) 7) Якщоу вас біля вікна росте шипшина, то придивіться до її цвіту: яктільки вранці пуп’янки не розпустилися, невдовзі насуне дощова хмара. (В. Скуратівський)

👇
Открыть все ответы
Ответ:
фифа1
фифа1
13.04.2023

ответ:

була собі країна українська мова. у ній було дуже багато слів. кожен з них виконував певну роботу. одні слова називали предмет, інші вказували на його ознаку. були такі слова, що називали дію предмета, а ще інші вміли звязувати слова у також в українській мові жили префікси, які вміли утворювати нові слова. вони завжди знали перед коренем якого слова стати. префікси виконували важливу роботу, вміли змінити слово. префікси жили у дружбі і злагоді. але одного разу між префіксами   виникла суперечка. кожен з них думав, що він важливіший за свого брата. вони наввипередки почали ставати перед коренем кожного слова. почався україні-великий безлад. i тому королева грамотійка розсудила їх так. префікс стае перед буквами к, п,т, ф, х, а префікс 3-стае перед іншими буквами. з того часу запанувала в українській мові гармонія!

объяснение:

4,6(87 оценок)
Ответ:
1TeD
1TeD
13.04.2023

ответ:

на мою думку, щоб вижити, людина зобов’язана навчитися пе­ребувати в злагоді з природою.

по-перше, вона сама є часточкою природи, тобто її існування залежить і від навколишнього середовища, і від екології планети в цілому. яскравим прикладом своєрідного художнього осмислен­ня думки про те, що можна жити в гармонії з природою й не шко­дити їй, є твір даніеля дефо «робінзон крузо». автор описує по­бут і діяльність людини, яка випадково потрапила на безлюдний острів. здавалося б, вижити немає шансів, проте головний герой пристосувався до свого нового середовища й, використавши можливості довкілля та здобутки цивілізації, зумів забезпечити для себе порівняно високий рівень життя.

по-друге, розробляючи щоразу нові й нові технології, людина ли­ше ціною власних помилок, а іноді навіть катастроф, навчається передбачати наслідки впровадження власних винахо­дів, тобто поступово розуміє необхідність розвитку екологічної свідомості.

прикладів цього є чимало й у сучасному житті, і в історії. ідеться насамперед про те, що життя можливе без деяких винахо­дів, що їх можна використовувати на благо природи, що впрова­джувати їх варто лише тоді, коли створено необхідну систему за­хисту від згубного впливу їх на довкілля. так, російський учений ігор курчатов, один із розробників атомної бомби, усвідомивши наслідки свого винаходу, став боротися за використання атомної енергії для мирних цілей. але мені не відомі, на жаль, випадки, коли вчені відмовлялися від своїх винаходів задля збереження довкілля.

підсумовуючи викладене, можна зробити висновок, що приро­да може існувати без людини, а людина без природи — ні. саме тому кожен, хто живе на землі, має прагнути до гармонійного співіснування з довкіллям і зобов’язаний піклуватися про збере­ження багатств планети.

4,6(33 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ