Здоров’я — це безцінне багатство людини, від якого залежить вся її життєдіяльність. Ніякі досягнуті цілі в житті не приносять повного щастя, якщо немає здоров’я. Тому дуже важливо вести здоровий б життя, не дивлячись скільки людині років.
Здоровий б життя — це, перш за все, дотримання балансу між активним рухом і відпочинком. Що стосується харчування, це виключення харчового сміття з раціону, до якого належать фаст-фуд, солодкі газовані напої, чіпси тощо. А також повна заборона на куріння, алкоголь і наркотики.
Що конкретно мається на увазі під здоровим харчуванням? Це, по-перше, дотримання режиму харчування (сніданок, обід, полуденок і вечеря). По-друге, це коли на столі присутні продукти, що містять достатньо вуглеводів, білків і жирів, адже ці речовини необхідні для правильного функціонування організму. Слід віддавати перевагу фруктам, овочам, зелені, кисломолочним продуктам, м’ясу, рибі, сиру, горіхам.
Часто доводиться чути: «А в мене немає часу займатися спортом, у мене навчання, я втомлююся». Але, щоб тримати тіло в тонусі, досить приділяти тренуванням хоча б десять хвилин на день. Наприклад, займатися кожен день ранковою зарядкою. З людиною нічого не трапиться, якщо вранці вона встане з ліжка трохи раніше. Головне — почати, а не лінуватися. Пізніше це увійде в звичку.
Отже, на мою думку, здоровий б життя — це комплекс корисних навичок, які дозволяють людини жити довго й радісно.
Основний обов'язок Людини, на мою думку, - бути щасливим.
Якщо врахувати, що відповідно до тлумачних словників, слово "щастя" визначається, як почуття і стан повного, вищого задоволення, а задоволення - почуття задоволення, яке відчуває той, чиї бажання, прагнення задоволені, то неодмінною умовою для того, щоб вести мову про власне щастя, є наявність у Людини свободи.
Свобода ж для мене - це можливість приймати рішення про те, який результат Людина хоче отримати, визначення шляху досягнення цього, а також справжня реалізація та отримання цього результату, - без необхідності узгодження цього з ким би то не було ще.
Інакше кажучи, якщо у мене немає волі, якщо я перебуваю в залежності від чиїх би то не було інтересів і думок, то я не можу бути щасливим за визначенням, так як не маю можливості вибирати, якому власним бажанням присвячувати себе і свої зусилля.
І якщо це так, то, отже, для вирішення питання про реалізацію свого головного призначення - "Бути щасливим", необхідно до цього також вирішити питання про те, щоб бути вільним.
І якщо вирішення питання про свою свободу - це вирішення питання про свою згоду або не погодитися з тим, щоб в моєму житті відбувалися б певні події; і це питання власного вибору в конкретних умовах під впливом обставин, в тому числі що вимагають, часом, подолати страх і свій раніше негативний досвід, то питання про своє щастя - це вирішення питання проходження своїм бажанням, питання досягнення максимального задоволення від цього прямування, а також від його результатів.