М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
sad1300
sad1300
10.11.2022 23:51 •  Українська мова

1. Складне речення з різними видами зв'язку поєднує...

а) частини із сполучниковим і безсполучниковим зв'язком;
б) частини із сполучниковим сурядним і сполучниковим підрядним зв'язком;
в) частини із сполучниковим сурядним і безсполучниковим зв'язком;
г) частини із сполучниковим підрядним і безсполучниковим зв'язком.

2. І хоч світить сонце, але його промені не можуть пробитися крізь зелену гущавину, і тому під ярусами дерев навіть удень одвічний сутінок - це складне речення із
а) сполучниковим і безсполучниковим зв'язком;
б) сурядним зв'язком;
в) сурядним і підрядним зв'язком;
г) підрядним зв'язком.

3. Серед наведених речень оберіть складне речення із сполучниковим і безсполучниковим зв'язком (розділові знаки опущені).

а) Рожевий пил спадав синіло все кругом і коси золоті зоря вплітала в трави.
б) В час гарячий полудневий виглядаю у віконцеясне небо ясне море ясні хмарки ясне сонце.
в) Улянці здавалось що вона чує навіть як розкриваються з тихим лускотом бруньки як пробиває торішнє листя ряст і вилазить з трави.
г) Дмитро дарма що став ширшим у плечах і наче побільшав на зріст легко зіскочив на цю пругку землю.

4. Якщо частини з'єднані одиничним сполучником і, й, та (=і), або, чи і мають спільну підрядну частину, то

а) між цими частинами треба ставити тире;
б)між цими частинами не треба ставити кому;
в) між цими частинами обов'язково треба ставити кому;
г) між цими частинами обов'язково треба ставити двокрапку.

5. Оберіть речення, у яких правильно розставлені розділові знаки.

а) Багряним маком дотлівав захід, сиза ніч м'яко стелила свої шати, а од самої річки, з-під яворів долинав спів.

б) Мовчали закурені поля - німувала насічена рубцями-переметами дорога: тільки діброва до якої він саме дійшов пересварювалася з хуртовиною і вітром.

в) Скрізь по обидва боки Раставиці на покаті стеляться чудові городи, жовтіють тисячі соняшників, що ніби поспинались та заглядають поверх бадилля кукурудзи на річку: там набігли на річку високі коноплі і залили берег своїм гострим важким духом.

г) І пригадалося йому дитинство, над водами хиляться лози лелека пливе на висоті.

д) І широке море р без кінця; і морське повітря розворушує душу - веселить серце.

6. Одні частини поєднуються сурядними сполучниками, а інші - підрядними сполучниками (сполучними словами) у

а) складнопідрядних реченнях;
б) складносурядних реченнях;
в) складних реченнях із сполучниковим і безсполучниковим зв'язком;
г) складних реченнях із сурядним і підрядним зв'язком.

7. Завершене усне або письмове висловлювання на певну тему, у якому можна визначити мікротеми, ключові слова - це

а) текст;
б) речення;
в) абзац;
г)тематичні речення.

8. До основних ознак тексту належать усі, КРІМ

а) основна думка (тема);
б) наявність великої кількості розділових знаків;
в) завершеність змісту;
г) зв'язність речень.

9. Абзац - це
а) виділена в тексті окрема, відносно закінчена думка;
б) сукупність тематично об'єднаних речень, в одному з яких називається тема;
в) речення, що визначає в ньому предмет мовлення й окреслює межі теми;
г) слова, яким належить визначальна роль у тексті.

10. Визначте правильне твердження.
а) Засобом міжфразового зв'язку може бути тільки займенник.
б) За паралельного зв'язку кожне наступне речення поєднується з попереднім.
в) Мікротемою називають речення, що визначає в ньому предмет мовлення.
г) Речення можуть поєднуватися двома видами зв'язку - послідовним і паралельним.

11.Знайдіть хибне твердження.
а) За послідовного зв'язку речення не можуть поєднуватися займенниками, синонімами, лексичними повторами тощо.

б)Паралельний зв'язок за будовою нагадує складнопідрядне речення з однорідною підрядністю.

в) У складних реченнях із сурядним і підрядним зв'язком одні частини поєднуються сурядними сполучниками, а інші - підрядними сполучниками (сполучними словами).

г) Кому не треба ставити між частинами, з'єднаними одиничним сполучником і, й, та (=і), або, чи, якщо вони мають спільну підрядну частину.

д) Текст зазвичай складається зі вступу, основної частини та кінцівки (висновку).

Ключовими називають слова, яким належить визначальна роль у тексті.

12. Правильну кількість граматичних основ у реченні Коли зійшло сонце, шторм почав потроху слабшати, але море клекотіло весь день, і тільки надвечір хвилі стали широкими, плоскими, без косматих пінявих грив на гострих хребтах зазначено в рядку

а) 2;
б) 4;
в) 5;
г) 6.​
По возможности в течение 40 минут

👇
Открыть все ответы
Ответ:
rzhanova00
rzhanova00
10.11.2022
  україна схожа на мальовничу картину, у якій змальована вся краса нашої природи. у нашій країні багато звичаїв та обрядів на різні народні та релігійні свята. прапор - честь нашої держави. синє небо над золотою нивою- ось який зміст нашого прапора. в україні існує багато красивих міст, які мають свої легенди. також україна багата на річки. наша річка нагадує барвисту веселку під голубим небом. якщо ви потрапите до нашої держави, то ви зрозумієте, що недарма україну називають житницею європи. вас здивуют красою наші золотисті ниви, що колосіються над небом.           отже україна - це наймальовничий куточок усього світу!  
4,7(13 оценок)
Ответ:
Lolikalkogolik
Lolikalkogolik
10.11.2022

Що таке щастя, кожен розуміє по-своєму, адже кожен з нас — індивідуальність, що має власні інтереси та уподобання. Для когось щастя—це мати автомобіль найновішої моделі, добре облаштовану квартиру з меблями, від яких тріщать стіни, та гаманець, наповнений зеленими папірцями —доларами. Можливо, це і є якась сота частина щастя. А може, й ні.

Але, на мій погляд, щастя усе ж таки не в цьому. Щастя — це мати вірних, незрадливих друзів, здатних у будь-яку хвилину прийти до тебе на до Я знаю, якщо станеться біда, я можу розраховувати на тверду руку друга. Він до мені порадою, він запропонує реальну до У цей же час мої друзі теж можуть розраховувати на мене. І я їх не підведу, не зраджу. Тоді ж що може бути кращим за це товариство, за товариську підтримку?

Однією з складових частин щастя, на мій погляд, є здоров'я. Не маючи його, людина відчуває себе руїною. Як відомо, здоров'я неможливо купити за гроші. Нехай ти будеш навіть мільярдером, але, не маючи здоров'я, будеш ти радіти своїм грошам? І тільки тоді зрозумієш, що щастя все ж таки неможливо оцінити лише в грошовому еквіваленті. Скільки людей страждає від того, що у молоді роки Дозволяли собі зайві речі, забуваючи про наслідки — це і нестримне вживання алкоголю, і безмірне паління, дві, а то й три пачки у день! Наслідки не чекатимуть, і вже скоро такі люди відчують себе дуже хворими, адже людський організм зроблений не з заліза. Тому, я вважаю, що здоров'я потрібно берегти замолоду, щоб у похилому віці не бідкатися та не звертатися до лікарів;

Щастя, я гадаю, — це мати здорових, люблячих батьків. Адже вони так багато віддають нам, своїм дітям. А ми зрідка буваємо такими невдячними, такими байдужими до їхніх прохань. Але якщо замислитися, то, мені здається, ми могли би частіше прислухатися до їхніх зауважень, порад, приділяти їм більше часу та уваги. Бо вони віддають нам стільки любові, стільки ніжності та ласки! Від наших найперших кроків до кінця своїх днів вони ведуть нас дорогами життя, не помічаючи інколи, що з маленьких нетям ми швидко перетворилися на самостійних, дорослих людей. Проте для батьків ми, здається, назавжди залишаємося маленькими дітьми. Але яке все ж таки щастя, що вони є, рідні, милі батьки!

Для мене щастя—коли тебе розуміють. У наш вік, вік прискорень, коли усі навкруги поспішають, не помічаючи нічого навколо, не залишається часу, щоб прислухатися до голосу інших людей. З усіх боків оточує нас глуха байдужість.

Тому, я гадаю, так важливо, коли тебе можуть спокійно вислухати, зрозуміти, дати пораду. Це може бути товариш, або батьки, або навіть якась незнайома людина, яка не втратила людськості, яка вірить іншим. Зараз, на жаль, такі люди є рідкістю.

Хочеться вірити, що з часом люди навчаться вислуховувати один одного чи просто згадають, як це робилося раніше; навчаться уважніше ставитися один до одного. Через непорозуміння людей відбуваються сварки, навіть катастрофи. Чому ж не зупинитися на мить, не вислухати співбесідника, а головне, не зуміти його зрозуміти? Адже це так просто! І тоді, на мою думку, у світі буде менше злості, розчарувань та непорозумінь. Люди будуть щасливими, спокійними, урівноваженими, зменшиться кількість відвідувань психоаналітиків, адже кожен з нас буде в змозі дати пораду, до близьким або навіть незнайомим людям. Тоді, мабуть, люди зрозуміють, що жити у згоді, без чвар, без якихось розбірок, без катастроф та війн — це і є головне, це і є справжнє щастя. Адже мирне небо над головою, мир у душі — це все, про що може мріяти кожна людина, яка знає ціну усьому, що відбувається зараз у світі.

Що таке щастя, кожний розуміє по-своєму. Щастя, на мій погляд, — це коли всі відчувають себе щасливими, коли усім добре. Нехай поряд зі мною завжди будуть вірні друзі, нехай хвороби не чіпляються до мене та моїх близьких, нехай у світі панує взаєморозуміння, нехай будуть як можна довше поруч зі мною мої батьки, і тоді я, мабуть, зможу впевнено сказати: "Я—щаслива людина!"

І нехай у мене не буде порожньо у кишенях...

Объяснение:

4,7(36 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ