Містичний замок
Чарівне Закарпаття милує неповторними краєвидами, багатством кольорів та незабутніми панорамами всіх тих, хто приїжджає в гості та живе тут. Одним із найвидатніших місць області є справжній замок Паланок, який захоплює нас своїм силуетом при сході раннього сонечка.
Дивна назва цієї історичної пам'ятки походить від маленького містечка, оточеного полями та ровом з водою, що знаходиться біля підняжжя 68-метрової гори, на якій він і розташований. Говорять, що перша споруда, яка згодом перетворилася у сучасний замок, була збудована білими хорватами в X ст., які проживали тут. Першим володарем міцної фортеці став князь Федір Корятович, який перетворив її у свою резиденцію. Він же викопав величезний колодязь, з якого, за легендою, кожну ніч виє чорт. Навколо споруди ростуть зелені дерева. Вони, наче піднімають догори весь могутній замок, вершини якого доторкаються до блакитного неба.
Споруда має три захисні фортеці, під якими розташовані підвали. Замок оточений глибоким ровом, через який можна пройти по дерев'яному мосту. Передня частина непримітна, з трьома невеличкими вікнами та загадковим порталом, за яким ти опиняєшся в іншому вимірі простору та часу, адже містична атмосфера палацу не залишить байдужим нікого. Багато людей приходять побувати там, подивитись на Мукачеве з висоти.
Сучасний стан цієї історичної пам'ятки плачевний, хоча деякі частини відреставровані. Я надіюся, що знайдуться люди, які зможуть зберегти її і для інших поколінь, адже без минулого нема майбутнього.
Мукачівський замок - один з небагатьох, який поєднав у собі декілька стилів Середньовіччя. Я горджуся тим, що завдяки Паланку про наше Закарпаття говорять навіть за кордом. Тому цінуймо та зберігаймо його!
6. Після прямої мови перед словами автора ставиться:
А кома і тире.
1. Установіть відповідність між схемою та реченням із прямою мовою (деякі розділові знаки пропущено).
А у народі кажуть: "Хай стелиться Вам доля рушниками".
Слова автора: «ПМ».
"Бо, слово рідне, хто без тебе я? - запитує поет.
«ПМ?» — слова автора.
"Ой, яка чудова українська мова!" - читаємо у вірші
Д. Білоуса.
«ПМ!» — слова автора.
2. Установіть відповідність між характеристикою речення та
прикладом самого речення.
Мене навчала мати: «Слово до слова зложиться мова».
Речення з прямою мовою та словами автора.
Наші предки стріляли з лука, але і вміли точно влучати в ціль.
Складне речення, частини якого поєднані з до сполучника але.
Удар забувається, а слово пам'ятається.
Складне речення, частини якого поєднані з до сполучника а.