Відповідь:
3.Перед виділеним сполучником треба поставити кому(розділові знаки пропущено)
А Прилинув вітер, і в нічній хатині він про весняну волю заспівав. - Кома ставиться між частинами складносурядного речення, з'єднаними єднальним сполучником і.
Б В одну мить розсунувся простір і стали ближчими зорі. - Кома не ставиться, тому що сполучник і з'єднує частини складносурядного речення, які мають спільну обставину "в одну мить".
В Тільки жабенята кумкають і шелестить очерет навколо. - Кома не ставиться, тому що сполучник і з'єднує частини складносурядного речення, які мають спільну частку "тільки".
Г А десь біжать залізні коні і пахне холодом трава. - Кома не ставиться, тому що сполучник і з'єднує частини складносурядного речення, які мають спільну обставину "десь".
4. Тире треба ставити між частинами складносурядного речення( розділові знаки пропущено)
А Микола направив струни повів смичком і жалібна пісня розляглася по хаті. - Микола направив струни повів смичком - і жалібна пісня розляглася по хаті.
Тире ставиться між частинами складносурядного речення, тому що перша частина вказує на причину, а друга - на наслідок.
Пояснення:
Объяснение:Життя кожної людини складається із безлічі рішень, яка вона приймає щодня, щогодини, щохвилини. І кожного разу ми змушені робити свій остаточний та незворотній вибір на користь того чи іншого варіанту. Щоденно кожен з нас робить безліч виборів – від простих до складних, від побутових до глобальних, що в подальшому будуть мати суттєвий вплив на все подальше життя. Інколи вибір легко зробити, а деколи потрібно зважено підійти до варіантів, що пропонуються. Із часом приймати рішення стає все складніше адже наш вибір постійно зіштовхується з інтересами та поглядами оточуючих людей.
Безперечно, під час прийняття рішення стосовно конкретних речей, ми аналізуємо всі плюси та мінуси різних варіантів. Але навіть у цьому випадку ми не можемо до кінця бути впевненими в тому, що згодом все буде саме так, як ми того бажаємо. До того ж ми не знаємо, як би розгорнулись події, якби ми віддали перевагу іншому варіанту. Життя – річ непередбачувана, і спланувати його, на жаль, заздалегідь неможливо. Яскравий приклад: обрана професія може через декілька років просто набриднути чи й взагалі стати непотрібною ринку праці. Але хто про це може достеменно знати наперед? Єдине, що нам під силу точно, це вибір власних принципів, якими ми буду керуватися при прийнятті важливих рішень.
Скоріш за все, під життєвим вибором людини мається на увазі її ставлення та те, як вона сприймає життя та оточуючих людей; як вона сприймає ті засоби, яка людина вибирає для себе аби досягти певні поставлені перед собою цілі. Для когось в пріоритеті життя по правді та за підказками серця, а для когось більшою мотивацією являються матеріальні блага. І якщо перший крокує по життю власним шляхом, долаючи труднощі та складнощі, знаходить своє щастя, самореалізацію, то інший більше за все намагається мати якнайбільше грошей, обіймати високі посади, мати в своєму розпорядженні солідну автівку тощо. Такі члени нашого соціуму навряд чи отримують від життя справжнє задоволення – лише заздрість з боку оточуючих є його щоденним супутником.
Прилинув вітер,і в нічній хатині він про весняну волю заспівав.( в цьому речені перед виділеним сполучником. і треба поставити кому(Леся Украі'нка "Давня весна")
Тире треба ставити між частинами складносурядного речення.Микола направив струни повів смичком--і жалібна пісня розляглася по хаті.(це речення складносурядне і тому між його частинами потрібно ставити тире)