Прочитайте текст і надпишіть над кожним займенником його відмінкову форму. Завершіть текст декількома реченнями. Росли колись у королівському саду барвисті квіти:настурції жоржини маки пишалися красою розкішні бегонії магнолії та орхідеї. Ріс тут і великий колючий кактус.А біля нього ритулилося декілька кущів троянд.Квіти сміялися й весело перемовлялися між собою хизуючись своєю красою.Тільки троянди мовчали й стиха в зажурі похитували своїми гілочками.Їм нічим було хвастатися бо їхні квіточки були заховані в сірі маленькі бруньки.Якось одна троянда сумно зітхнувши несміливо озвалася до кактуса:-Давай любий сусідонько дружити .Мені так хочеться мати доброго друга.Але кактус повернув до троянди свою товсту круглу голову й пихато відповів:-Не хочу .Ти така сіра й негарна. Ображена троянда ледь чутно ла:А я по сонечка небесних барв і можливо погарнішаю
А тому необхідно підготовити їх до нового сезону, до відновити сили, обрізати, чи прочистити, захистити від шкідників і хвороб, зробити вологозарядковий полив, підстимулювати кореневу систему у молодих насаджень, та підживити.
Як же організувати роботу в саду, щоб все зробити вчасно, правильно, та в результаті отримати максимальну віддачу від своїх підопічних?
Першу обробку в саду проводять після обрізки та прочистки дерев і кущів, якщо вони потрібні, по голому дереву по набухаючих бруньках до їх розпускання. Сама проста, доступна і ефективна, а також і екологічна обробка - препаратом 30-В з додаванням препаратів на основі міді(крім мідного купоросу та Бордовської суміші): Чемпіон, Гарт, Блу-бордо, при середньодобовій температурі не нижче +4 - +5ºС.
Або 3% Бордовською рідиною до розпускання бруньок, або 1%-ою по "зеленому конусу”.
Другу обробку проводять у молодих садах при розпусканні бруньок, якщо заїдають Букарка, Казарка. В більш старших садах вони не наносять відчутної шкоди, але якщо їх багато ІІ обробку проводять по повністю сформованим квітковим бутонам, не чекаючи рожевого бутона, але хорошими препаратами Єнжіо, або Протеус, або Каліпсо + Хорус+Вимпел (бажано)
Як відомо, для нормального росту і розвитку садових культур потрібно тепло, вода, світло та поживні речовини. Недостача хоч одного з них викликає порушення росту, знижує урожайність, погіршує якість плодів і ягід, це веде до появи неінфекційних хвороб.
Головні причини неінфекційних хвороб — низький, або занадто високий вміст поживних речовин, порушення режиму вологості, механічні пошкодження, та пошкодження ґрунтовими шкідниками, що часто приводить і до загибелі рослин.
Найчастіше, особливо в молодих садах гається недостача азотного живлення, та пошкодження кореневої шийки хробаками. Азотне голодання найчастіше проявляється на піщаних, бідних гумусом та насипних ґрунтах. Легкі азотні поживні речовини вимиваються, як через сито, талими та дощовими водами. Тому перше підживлення бажано провести весною азотними добривами, або добривами з підвищеним вмістом азоту, а також підстимулювати Гумісолом, Гуматом, Віва, Радіфарм, Фумар, Циркон та ін., молоду ще слабу кореневу систему. А також молоді деревця і кущі підлити антихрущом.
Або застосувати органічне добриво, коров’як: 1 : 10-15, або куряк 1 : 20.
Плодові дерева та кущі повинні забезпечуватись поживними речовинами на протязі всього вегетаційного періоду. Тому відразу після цвітіння потрібно підживити комплексними добривами: нітроамофоска, 16:16:16 40-60г на 1м², або 30г на 10л/води(2 відра на 1м²).
Підживляють плодоносні сади кілька разів в період масового наливу плодів після скидання залишкової зав’язі в залежності від основної заправки ґрунту та потреб рослин, в залежності від того скільки зав’язі залишилось.
Поширений і корисний б швидкого засвоєння макро- та мікроелементів — позакореневе, або листове живлення. Найкраще для цього використати Плантафол, Нутрівант, Новалон, Еколист, або інші хелатні добрива.
Краще їх добавляти при обробках від шкідників і хвороб.
Вкінці вегетації обов’язково використовуйте кальцієве добриво (Кальцієва селітра — 20г на 8-10л/в) та магнієве добриво (сульфат магнію). Покращиться смак та лежкість плодів і збагатиться Ваш організм легкорозчинним і легкодоступним кальцієм та магнієм.
Фрукти, вирощенні із застосуванням цих добрив не тільки смачні, а й піднімають імунітет людині проти остеопорозу та злоякісних утворень а також покращується робота кровоносних судин та серцевих м’язів.