М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Lizzka1301
Lizzka1301
21.12.2022 10:07 •  Українська мова

» 9 клас І варіант 1.Вкажіть складне речення: а) Місяць підіймався все вище й вище, затьмарюючи своїм світлом зірки; б) Все зраділо, зустрічаючи день, і день зрадів; в) Тремтячі тіні ажурові розквітлий кидає каштан. 2. Вкажіть складносурядне речення: а) Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе; б) Не хочу я, щоб знов пекла мене війна в журбі; в) Сичі в гаю перекликались, та ясен раз у раз скрипів. 3. Вкажіть складносурядне речення, між частинами якого не ставиться кома: а) Річка широка та глибока а вода в ній синя та чиста; б) Сонце вже розтопило сніг і втер шелестить густою осінньою травою; в) Де-не-де біля вирв синіє безводний полин і кущиться пахучий чебрець. 4.Вкажіть ССР, між частинами якого потрібно поставити тире: а) Минулася буря і сонце засяяло; б) Повітря тремтить від спеки і в срібнім мареві танцюють далекі тополі; в) Русий вечір пахне любистком і квіти лащаться до ніг. 5. Протиставний смисловий зв'язок мають частини складносурядного речення: а) Запрягайте коні в шори, коні воронії, та й поїдем доганяти літа молодії; б) Темне небо лежало, і хмара ходила навскісна, та шуміли тополі; в)Була я щаслива, та терном поросла моя дорога до того щастя; г)Лиш коники в стерні сюрчали та марево хилилось до землі. 6. Складносурядне речення утвориться, якщо серед варіантів продовження речення «Сонце сходить…» вибрати: а) розкидаючи рожеві плями на піску; б) і тепло разом із собою забирало; в) і надворі починало вже темніти; г) і накладало ніжні сліди на берег.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
kotgemer
kotgemer
21.12.2022
Оленка простягнула крихітну ручку до бистрої річки й зачерпнула криштальної водиці. "Ні, це брехня!'' - хотілося вигукнути в повний голос, та вона не вимовила й слова. Микола любив допомагати батькам прибирати на дворі, адже природа - наше багатство, про яке потрібно піклуватися і оберігати. Шерсть маленького кошеняти було біленьким, чистим й красивим, наче тваринка ніколи не знала бруду й не відала, що воно таке - лазити по деревах. Я люблю свою рідну Батьківщину і бажаю, щоб тут вічно панували мир та злагода!
4,6(7 оценок)
Ответ:
pro62
pro62
21.12.2022
«Земля! Скільки усього є на ній. Це і моря, океани, річки, озера, тварини й птахи, скільки зелені різноманітної! А яка неповторна краса лісу! Ще з дитячих років мені подобалося бувати у ньому. Часто бігала туди, прислуховувалась до шелесту листя, коли воно з вітром розмовляло, вдихала аромат лісових квітів. А яку насолоду відчувала вдихаючи рано-вранці чисте повітря лісу. Він дрімав піднісши вгору горді крони. Навкруги тиша. Спокій…Я вважаю, що багато з нас люблять ліс. Коли, стомившись від міської метушні, можна хоча б на годинну зануритись у царство природи, побавити себе співом птахів, запахом хвої чи шелестінням листя, пройтися лісовими стежками, відчути себе на одинці з природою. А яке задоволення – взяти кошик і вирушити по гриби та ягоди…Тому і ставитися до лісу необхідно дбайливо. Бо він, як усе живе, потребує піклування. Це лише на перший погляд: росте собі і росте. А скільки треба докласти зусиль, щоб забезпечити йому здоровий і правильний догляд…Ми також не повинні бути байдужими до збереження природи. Потрібно насаджувати нові сади, алеї, сквери, ліси, щоб природа нашого краю була багатшою, сприяти дбайливому ставленню до наших зелених друзів, бо вони очищують повітря, озеленюють міста, дихають свіжою прохолодою у спекотні дні літа…Ми розуміємо усю користь того, що дають нам зелені насадження. Але чому ж тоді так безжалісно нівичимо їх? Тільки байдужі і черстві люди можуть не помічати і не розуміти краси природи. Тому найголовніше побачити цю красу і зберегти її для наступних поколінь.»

2 місце – Юлія Федоренко, учениця 7-го класу Сушківського навчально-виховного комплексу:“Для кожного з нас краса природи пов’язана перш за все з пейзажами рідного краю. Для мене у цих спогадах завжди постає сосновий бір. Ліс навколо мого рідного села – рукотворний. Боже ж мій, скільки у нього вкладено людської праці! І тепер, на колись небезпечних своєю сипучістю піщаних пагорбах, височіють зелені велетні. Як добре мені між них! Лежу на м’якій хвойній перині, поглядаю вверх на голубе в білих клаптях хмар небо, а дерева своїм шумом заколихують, а дихається так легко-легко, - не повітря, а ароматний бальзам! Дихаєш – не надихаєшся!Крім цих задоволень, які дає нам ліс, він ще є і джерелом високоякісних і екологічно чистих будівельних матеріалів, палива і багато чого іншого.Ліс – це зелені легені планети, джерело життєдайного кисню. Жаль, що багато людей цього не розуміють, і над нашим зеленим другом все частіше зависає вбивча сокира.За наших днів охорона лісу залежить тільки від нас самих, і саме від нас залежить, що ми передамо у спадок своїм нащадкам: буйно-зелені ліси й повноводні ріки, чи безмежні простори спустошеної землі.”

3 місце – Вікторія Мельничук учениця 7-Б класу Лисянського навчально-виховного комплексу „ЗОШ I-III ст. №1 - гімназія”:“Ви бачили хворе дерево? Обвисле гілля, пов’ялі листочки, сухі незграбні гілочки, потріскана кора... У хворобі дерева досить часто винна людина. Іноді, не задумуючись над скоєним, ми прибиваємо шпаківню до дерева гвіздками, нібито допомагаючи птахам і лісу. Але ж, разом з тим, ми наносимо рану деревам. Ми самі, своїми руками робимо з дерев хворобливих інвалідів, які не скоро, а то й ніколи не зможуть загоїти свої рани. А що треба робити з хворим деревом?Згадую поїздку до Шевченкового дуба, до дуба Максима Залізняка... Ці велетні прожили не одну сотню років. Вони важко хворі, але хвороби їхні від старості. І тут люди виступили на їх захист. Вони лікують, вони допомагають підтримувати старезні-гілки стальними опорами, заповнюють старі дупла розчинами, аби хвороба не зруйнувала деревину з середини. Людина підживляє цих дідів-старійшин, аби прийдешні покоління не забули свою історію.Я переконана, що дерево – це живий організм. Він дихає задля того, щоб дихали ми. Він росте задля нашої радості і багатства. То ж, люди, бережіть дерево! Бережіть ліс! Ліс – це легені планети, це неоціненне багатство природи. І це не просто слова. Це моє глибоке переконання.”
4,4(97 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ