Відповідь: 1)"Один був молодий собі козак, збройний, як до війни; другий, по одежі і по своїй бороді, сказать би, піп, а по шаблюці під рясою, по пістолях за поясом і по довгих шрамах на виду — старий козарлюга".
2)Не доїжджаючи двічі три версти до Києва, подорожні звернули в гай, на доріжку, що вела до Череваневого хутора, Хмарища.
3)Хмарище було оточене гаями, як хмарами, нагадувало невелику фортецю — з баштою, дубовими воротами, добрим пилом навкруги.
4)"Справді, Василь Невольник був собі дідусь такий мізерний, мов заряз тільки з неволі випущений: невеличкий, похилий, очі йому позападали і наче до чого придивляються, а губи якось покривились, що ти б сказав — він і зроду не сміявся.
5)Як же піднялись козаки з гетьманом Остряницею, то і він устряв до козацького війська; бо гарячий був чоловік Шрам і не всидів би у своїй парафії, чуючи, як ллється рідна йому кров за безбожний глум польських консистентів... над українцями, за наругу католиків і уніатів над греко—руською вірою".
Пояснення:нашол
Вправа 273.
Завдання: Прочитайте. Поясніть, у яких відмінкових формах іменники четвертої відміни можуть мати паралельні форми. Перепишіть, уставляючи
пропущені літери.
1. Ягнят хвалять в сною, а курчат восени. 2. Ворона проворонила ворон…нята. 3. Упізнає свиня свої поросята. 4. Вовк ягнят від лиса б…реже, аби йому дістались. 5. Не вчи старого, як гус.нята пасти (Народна
творчість).
Визначте іменники у фразеологізмах: називати речі своїми іменами; гидке каченя; не в тім'я битий. З'ясуйте відміну цих іменників. Розкрийте значення фразеологізмів. Усно складіть речення із фразеологізмами.
Відповідь:
1. Ягнят хвалять весною, а курчат восени. 2. Ворона проворонила вороненята.
3. Упізнає свиня свої поросята. 4. Вовк ягнят від лиса береже, аби йому
дістались. 5. Не вчи старого, як гусенята пасти. Паралельні форми можуть мати у Зн.в. Називати речі (III в.) своїми іменами (IV в.); гидке каченя (IV в.); не в тім'я
(IV в.) битий.
Називати речі своїми іменами - говорити про кого-, що-небудь прямо,
відверто, не приховуючи нічого.
Гидке каченя - дитина, несхожа на інших, яку всі вважають гидкою. Не в тім'я битий - тямущий, кмітливий.
Відповідь:
1. а
2. в
3. в
4.а
5.а
6.б
7.г
8.б
9.а
10.в
11.г
12.г
Пояснення: