Навесні хата ожила, дихнула на повні груди своїми свіжо вибіленими стінами. Скоро Великдень. Останні дні посту добігають кінця, а це кличе усіх готуватися до наближення величного свята. Свята, що наповнить хату радісними голосами дітей та онуків, що мов ті птахи повертаються на весні до своїх гнізд, так і діти спішать до своїх батьків. Спішать до свого дитинства, до рідних стін, до своїх спогадів.
Той хто не покидав батьківського дому так гостро не відчуває любові до нього та до своєї родини, як той хто полишив його. Будучи на відстані т починаєш згадувати кожну картинку на стіні, вишиті рушники над образами, тебе манить запах свіжого хліба, який мама щойно витягнула з печі. А вишневий цвіт усні засипає тебе білою віхолою, сонячні промені освітлюють рідне подвір'я. Ти просинаєшся і розумієш, щоце був сон. Ти ідеш у своїх справах, а думка про рідний дім непокидає тебе і ти вже на настінному календарі ставиш відмітки про прожиті дні, як знак, що ти на один день наближаєшся жо своєї мрії. Мрії відчинити двері свого дому, обійняти найрідніших людей та глибоко вдихнути запах свого дитинства - своєї батьківської хати.
По горизонталі: 1). Питальний займенник, що вказує на особу. 2). Особовий займенник 2-ї особи однини. 3). Особовий займенник 1-ї особи множини. 9). Особовий займенник 1-ї особи множини у р. В. 10). Вказівний займенник. 11). Означальний займенник. 13). Особовий займенник 3-ї особи однини чол. роду в о. В. 14). Присвійний займенник чол. Роду. 15). Особовий займенник 3-ї особи однини чол. роду в р. В. 16). Особовий займенник 2- особи множини. 17). Питальний займенник. 18). Особовий займенник.
По вертикалі: 4). Неозначений займенник. 5). Займенник, що використовується для звязку частин складного речення. 6). Частина мови, що вказує на предмет, ознаку чи кількість, але не називає їх. 7). Займенник, що вживається для вираження запитання. 8). Відносний займенник, що виражає кількість.
Розгадка до кросворда По горизонталі: 1). Хто, 2). Ти, 3). Ми, 9). Нас, 10). Цей, 11). Кожна, 12). Інший, 13). Нам, 14). Твій, 15). Його, 16). Ви, 17). Що, 18). Я.
По вертикалі:4). Казна-що, 5). Відносний, 6). Займенник, 7). Питальний, 8). Скільки.