4. Випишіть із поданих речень фразеологізми. Поясніть значенн: та вкажіть походження кожного з них.
неопалим
Вожді, пророки, славні вояки їм не судилось канути у Лету, їх імен
палають, як зірки (М. Луків). Мого народу згублені кровини
купина калини (М. Боровко). Мальвам розкішним вклонились біля тину
Легко тут дишеться блудному сину (Б. Дегтярьов). Відсій кукіль і відбері
зерно, посій його й не жди, як зійде ряснотою, а прагненням своїм і працен
крутою доглянь і перевір, яке на зріст воно (А. Малишко). Поставимо ту
багато крапок: ці імена тільки найперші в першому ряді, а взагалі їх легіон
(Ю. Смолич). Відреклись нас сильні світу - і князі, і воєводи... (І. Франко).
У кожної людини є хобі, улюблене заняття. У Ченнінг говорив, що заняття, що не містить труднощів, що не вимагає повної напруги розуму і волі, негідно людини.
Одним з моїх улюблених занять є читання. Вважаю, що книга - найкращий друг людини. Для кожного віку є своя улюблена книга. Коли я була маленькою, мені дуже подобалися твори М. Носова. Особливо, «Пригоди Незнайка». Читати я навчилася в 4 роки і, звичайно ж, моїми друзями стали герої А. Барто, Б. Заходера, С. Маршака, С. Михалкова.
Я впевнена, саме книга формує людину і вчасно прочитана книга - величезна удача. В. Солоухін говорив, що читаючи деякі книги, можна правити свою мову, а не інших свою громадянську совість. Тут хочеться відразу згадати книгу А. Гайдара «Тимур і його команда». Для мене вона є найулюбленішою. Шкода, що в сучасний час діти стали лінуватися читати. Адже читання - це праця, творчість, самовиховання своїх духовних сил, волі (В. Сухомлинський). Вчора я прочитала розповідь В. Солоухін «Месник». Завтра мене чекають нові корисні книги, які будуть змушувати мене думати ...